Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

мога ли на типо да сложа двигател като този и как и инфо...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    мога ли на типо да сложа двигател като този и как и инфо...

    мога ли на типо да сложа двигател като този и как и инфо...мерси предварителностава дума за ланчиа тема 2000 16клапана турбо искам да сложа на типото ми 1.8 ...ако някой има какво да ми каже ще съм му много благодарен..
    Прикачени файлове

    http://www.vbox7.com/play8678a8c

    #2
    Трябва да влезе.
    Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

    Коментар


      #3
      Не е въпроса до влизането,а до това как ще се закрепи.Двете платформи на Типо-то и на Тема-та са коренно различни и захващането на моторите е различно.Ще трябва да сменяш лапите на мотора,а лошото е че това е цялата конзола с масления филтър,изводите за масления радиатор и масления термостат,ако си намериш такава лапа от турбо мотор от Купе,Делта ХФ ХПЕ ще стане много лесно.
      Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

      Коментар


        #4
        ivanko_rs написа:
        Не е въпроса до влизането,а до това как ще се закрепи.Двете платформи на Типо-то и на Тема-та са коренно различни и захващането на моторите е различно.Ще трябва да сменяш лапите на мотора,а лошото е че това е цялата конзола с масления филтър,изводите за масления радиатор и масления термостат,ако си намериш такава лапа от турбо мотор от Купе,Делта ХФ ХПЕ ще стане много лесно.
        аз намерих цяла ланчиа тема 16 клапана турбо...че мисълта ми е ако се спазарим с момчето дали ще стане на типото ми ...и тая тема има ли я тая лапа ...?

        http://www.vbox7.com/play8678a8c

        Коментар


          #5
          Точно това че нейната е различна от тази която ти трябва и за да вкараш мотора в коша на Типо-то ти трябва лапа от турбо мотор ,но монтиран на платформа на Типо,т.е. от Фиат Купе 2.0 16 Турбо,Ланча Делта ХФ ХПЕ,Ланча Дедра Турбо 2.0 8 клапана,Алфа 155 Q4 2.0 16 Турбо.Ще ти трябва и лявата лапа за кутията ако искаш да ползваш темовата де,защото твойта от 1.8 трябва да стане.
          Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

          Коментар


            #6
            ivanko_rs написа:
            Точно това че нейната е различна от тази която ти трябва и за да вкараш мотора в коша на Типо-то ти трябва лапа от турбо мотор ,но монтиран на платформа на Типо,т.е. от Фиат Купе 2.0 16 Турбо,Ланча Делта ХФ ХПЕ,Ланча Дедра Турбо 2.0 8 клапана,Алфа 155 Q4 2.0 16 Турбо.Ще ти трябва и лявата лапа за кутията ако искаш да ползваш темовата де,защото твойта от 1.8 трябва да стане.
            a съвсем случайно да имаш такива лапи или да знаеш някой двигател със скоростна за продаване..искам да почна да си правя типото 2000 турбо и само тая ланчиа изкочи,даже още не съм ходил да я гледам...

            http://www.vbox7.com/play8678a8c

            Коментар


              #7
              виж премери на твоята предна дясна лапа разстоянията между болтовете, защото може да се окаже че е същото захващане към блока.Даже на 1.8 на тая лапа май има маслен термостат за маслен радиатор, което е много добре.Би трябвало захващането на твоята кутия да стане, но сравни междуболтовите разстояния по захващането към блока.Тъкмо 1.8 дифа е по-къс и така бързо ще се набира, че няма да можеш да смогваш да сменяш скорости при ускорение Но ще имаш проблем със съединителя, поне керамичен диск ще ти трябва.Пък и трябва да си намериш някой спец, който да е навит да извърши цялата операция, че не е баш рутинна
              sigpic
              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
              475HP 11,5/1,9/191
              YouTube

              Коментар


                #8
                ici написа:
                виж премери на твоята предна дясна лапа разстоянията между болтовете, защото може да се окаже че е същото захващане към блока.Даже на 1.8 на тая лапа май има маслен термостат за маслен радиатор, което е много добре.Би трябвало захващането на твоята кутия да стане, но сравни междуболтовите разстояния по захващането към блока.Тъкмо 1.8 дифа е по-къс и така бързо ще се набира, че няма да можеш да смогваш да сменяш скорости при ускорение Но ще имаш проблем със съединителя, поне керамичен диск ще ти трябва.Пък и трябва да си намериш някой спец, който да е навит да извърши цялата операция, че не е баш рутинна
                моята скоростна кутия ли имаш предвид да сложа на тоя двигател,4е аз съм малко босичък в тая област...или само дифа ми и той дали ще пастне на кутията на ланчиата..?

                http://www.vbox7.com/play8678a8c

                Коментар


                  #9
                  Аз мисля че имам такава лапа от дедра интеграле ако ти се наложи пишими
                  успеха цена няма.

                  Коментар


                    #10
                    veskol написа:
                    Аз мисля че имам такава лапа от дедра интеграле ако ти се наложи пишими
                    обичам те дано ми се наредят нещата

                    http://www.vbox7.com/play8678a8c

                    Коментар


                      #11
                      Значи ли всичко това , че примерно турбо мотор от фиат купе или ланчия делта hpe ще влезе без проблеми във коша на типото? Без да е необходим смяна на лапи и др. а доколкото знам купето и делтата са със хидравличен съединител а типота до 92-ра с със жило, как стоят нещата с това? лесно ли се преправя?

                      Коментар


                        #12
                        NIKI_TIPO написа:
                        ici написа:
                        виж премери на твоята предна дясна лапа разстоянията между болтовете, защото може да се окаже че е същото захващане към блока.Даже на 1.8 на тая лапа май има маслен термостат за маслен радиатор, което е много добре.Би трябвало захващането на твоята кутия да стане, но сравни междуболтовите разстояния по захващането към блока.Тъкмо 1.8 дифа е по-къс и така бързо ще се набира, че няма да можеш да смогваш да сменяш скорости при ускорение Но ще имаш проблем със съединителя, поне керамичен диск ще ти трябва.Пък и трябва да си намериш някой спец, който да е навит да извърши цялата операция, че не е баш рутинна
                        моята скоростна кутия ли имаш предвид да сложа на тоя двигател,4е аз съм малко босичък в тая област...или само дифа ми и той дали ще пастне на кутията на ланчиата..?
                        кутията и дифа са едно цяло, и за да не се набутваш с още няколкостотин лв за кутията от турбото и съединителя, конзола скоростен лост с жилата, че и да си преправяш педала на съединителя с хидравлична помпа ти предлагам да се преценят нещата и да си ползваш твоята кутия по възможност, но без да си намериш човек който да направи конверсията нещата няма да могат да потръгнат извън тази тема.Започни първо от това преди да почнеш да купуваш.
                        mais написа:
                        Значи ли всичко това , че примерно турбо мотор от фиат купе или ланчия делта hpe ще влезе без проблеми във коша на типото? Без да е необходим смяна на лапи и др. а доколкото знам купето и делтата са със хидравличен съединител а типота до 92-ра с със жило, как стоят нещата с това? лесно ли се преправя?
                        всичко е изградено на Типо платформата и захващането е на едни и същи места.Разликата е в скоростите с жила и хидр. съединител ако ще се ползва турбо кутия.Преправянето на съединителя от жило в помпа е няколко часа работа, при положение че имаш такава помпа и съответният педал.
                        sigpic
                        Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                        475HP 11,5/1,9/191
                        YouTube

                        Коментар


                          #13
                          значи аз си мислех да зема цялата ланчиа тема и от нея да сложа в типото и двигателя и и кутията и всичко необходимо...смисъл двигателя и кутията и ще станат ли на типото ..?

                          http://www.vbox7.com/play8678a8c

                          Коментар


                            #14
                            НИКИ слушаи ко ти гпворят ИЦИ И ВАНКО те са го правили и знаят как става повярваи ми успехстария мотор ко ще го праи пиши ан скаипа

                            Коментар


                              #15
                              NIKI_TIPO написа:
                              значи аз си мислех да зема цялата ланчиа тема и от нея да сложа в типото и двигателя и и кутията и всичко необходимо...смисъл двигателя и кутията и ще станат ли на типото ..?
                              най-лесно ще се получи ако твоята кутия и предна дясна лапа паснат на турбо мотора, разменяш само моторите и си готов.Ако сложиш и турбо кутията, трябва да провериш и дали няма да се наложи да сменяш полуоски и шенкели и дали тези от Темата ще вършат работа като размери.
                              sigpic
                              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                              475HP 11,5/1,9/191
                              YouTube

                              Коментар

                              Working...
                              X