Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чип тунинг за jtd (Remap) - записване за смяна на софтуера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чип тунинг за jtd (Remap) - записване за смяна на софтуера

    Здравейте колеги,Колегите BO и Sev бяха така добри да ни дадат по една графика на jtd-та преди и след смяната на софтуера в тази тема:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=25021Освен това напоследък има доста въпроси "Къде да си чипосам колата?". От горната тема се видя, че има няколко желаещи с jtd двигатели да си сменят софтуера и затова се свързах с KGB от форума на Alfa Romeo и от него получих следното предложение:1. Смяна на софтуера на 8 и 10 клапанови jtd двигатели на цена от 250 лв. Цената важи ако се съберем поне две коли.2. Процедурата е следната, сваля се оргиналния софтуер от дадената кола, по него се правят промените и след това се записва модифицирания софтуер. 3. Първо правим един тест драйв и ако ни хареса как се държи колата със новия софтуер, тогава плащаме.4. За коли на производители извън Фиат групата цените са други, както и за EDC16. Предлагам в тази тема да се запишем желаещи за ремап и да отидем заедно да се "чипнем" Ако има интерес от колеги, които не са с jtd двигатели, ще говорим какви са възможностите за смяна и на техния софтуер. Пращайте ми лични съобщения за да актуализирам списъка в тази тема.Като се посаберат желаещи ще се разберем къде и кога да се видим за да стане процедурата със смяната. www.jtdpower.com е сайта на KGB и негови колеги, но още е в процес на разработка.Едно последно допълнение за който не знае на jtd се сменя само софтуера, който управлява двигателя, чипове физически не се сменят.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Желаещи за "чип":1. vsd - Влади (демек аз ) със FIAT Bravo 1.9 JTD2. Blue - със FIAT Bravo 1.9 JTD3. Оги - ogi28b, Brava 1.9 JTD ’99 (182B4.000)4. Red Storm - FIAT Bravo 1.9 JTD5. damegruev - FIAT Brava6. stevens - Стефан с FIAT Bravo JTD 105 GT 05.1999г.
    FIAT Bravo JTD GT '99

    #2
    Сигурно тук не е мястото, но ще кажа, че именно Петко и Кирчо ми направиха ремап на моето JTD и съм много доволен.Не искам да им правя реклама, още повече се познавам отдавна с тях, но истината е, че разбират какво правят.Поздрави и успех на всички
    http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
    Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
    FIAT Punto 02' 1.9 JTD
    FIAT Punto 99' 1.7 TD

    Коментар


      #3
      И аз съм потенциален клиент но за сега ще изчакам да видя резултати.

      Коментар


        #4
        Dodo 155 написа:
        Сигурно тук не е мястото
        Аз пък се надявам на повече мнения като твоето, за да затвърдят репутацията на хората. То си личи кога е реклама, и кога изказваш добри впечатления Можеш ли да споделиш повече или то няма какво чак толкова да се споделя? Например ти ли казваш какво точно да променят, в смисъл да пипнат повече ниските обороти, или повече високите, или пък комбинирано, или те си знаят кое колко? След това как усещаш колата ? има ли нещо общо с цитираните криви на мощност и въртящ момент, или е доста далеч?

        Коментар


          #5
          ogi28b написа:
          Dodo 155 написа:
          Сигурно тук не е мястото
          Аз пък се надявам на повече мнения като твоето, за да затвърдят репутацията на хората. То си личи кога е реклама, и кога изказваш добри впечатления Можеш ли да споделиш повече или то няма какво чак толкова да се споделя? Например ти ли казваш какво точно да променят, в смисъл да пипнат повече ниските обороти, или повече високите, или пък комбинирано, или те си знаят кое колко? След това как усещаш колата ? има ли нещо общо с цитираните криви на мощност и въртящ момент, или е доста далеч?
          ОК, ще гледам да съм максимално полезен ...Първо се изчита ЕКУ-то, за да може да се видят картите и цялата друга информация.След това се променят стойностите, като аз лично казах, че искам да се направи ъпгрейд, който да бъде оптимален - мощност/ресурс/разход.Направиха промяна на картите и качиха ъпгрейда. Колата започна да върви значително по-добре - ускоряваше с по-голяма лекота, по-бързо вдигаше обороти и тягата се усещаше повече. Направи ми впечатление, че почти не пуши, т.е. бълваше малко дим само при рязко стъпване на газтта, което е нормално за всякакъв дизел. При плавно ускоряване, дори и във високите оборори, няма грам пушек. Понеже колата ми е бяла, леко опушваше бронята в долния край, зад ауспуха. Сега няма опушване Оставиха ме да покарам малко, за да преценя дали не искам нещо повече или да върнат старите настройки в случай, че не ми харесва.След това направиха финна настройка, която честно да си призная, нямам представа какво представлява. Качиха наново, с последните промени, програмата на ЕКУ-то. Резултата бе, че колата започна да работи по-меко и започна да мърка като котенце :D Попитаха ме дали искам още мускули на мотора, но аз лично реших да не се изхвърлям. Все пак мотора не е нов и не знам какво ще направи жена ми (тя кара колата в 90% от времето) след това Финалния резултат е следния - тягата на колата се усеща от 1000 до 4000 об./мин. На 3-та ускорява все едно е на 1-ва и достигна 130 км/ч на 4000 оборота, имаше още малко мегдан, но никога не цедя скоростите докрай. Направи 160 км/ч с лекота :D Смятам когато се стопли и сложа 15-ките да я пробвам дали ще си напълни колометража, би трябвало Оборотите на колата са същите и не се пипат, както и акъл кое как да направят или пипнат не съм давал, защото не разбирам и не съм компетентен.Този мотор се оказа доста добър избор Оказва се, че има и много ресурс в него. От 80 к.с. стана сигурно 100 к.с. в момента, което не е хич малко за кола като Пунто. Трябва да тествам на Дино-то, но сигурно няма да е скоро ...Препоръчвам ремапването, но в разумни граници. Все пак колите ни не са нови А най-добре се свържете с Петко и Кирчо, за да ви кажат кое как става
          http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
          Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
          FIAT Punto 02' 1.9 JTD
          FIAT Punto 99' 1.7 TD

          Коментар


            #6
            Благодаря, чудесен отговор!

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              Благодаря, чудесен отговор!
              Няма защо Радвам се ако съм бил достатъчно полезен Ето и още малко ...Вчера зареждах отново и както винаги от една и съща бензиностанция, една и съща колонка и до горе (до капачката).Резултата е 7.8/100 :DПреди чипа под 8.5/100 не падаше
              http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
              Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
              FIAT Punto 02' 1.9 JTD
              FIAT Punto 99' 1.7 TD

              Коментар


                #8
                Колеги, кога ще се организираме? :D Аз нямам търпение вече...
                Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
                www.fiat-bg.org/forum

                Коментар


                  #9
                  Ми аз предлагам да изчакаме още няколко дни за да могат и други колеги да видят темата. Иначе и аз нямам търпение
                  FIAT Bravo JTD GT '99

                  Коментар


                    #10
                    Пишете и мен.Само не знам как ще намеря този сервиз в София.
                    Octavia RS
                    Evo 10-служебната играчка.

                    Коментар


                      #11
                      Ако все още не сте разбрали, Петко и Киро бяха този уйкенд във Варна със същата цел. Вярно е, че са изминали само няколко дена от ремапа, но за момента всички са много доволни. Чипнати бяха 2.4-ки ЖТД, една-две 1.9-ки , както и бензинови туйн-спарк мотори.Момчетата са огън! Абе алфисти хора
                      _______
                      146 JTD

                      Коментар


                        #12
                        Red Storm написа:
                        Пишете и мен.Само не знам как ще намеря този сервиз в София.
                        Red Storm записал съм те под номер 4 Засега няма сервиз, който да търсим. Като решим ще се свържем с Петко и ще решим къде да се съберем всички желаещи
                        FIAT Bravo JTD GT '99

                        Коментар


                          #13
                          сори че ви се бъркамно 3-4 коли са достатъчникато гледам какъв е мерака :D отивайте, а после ще има втора вълнавсе пак доста хора чакат резултатавие ще сте опитни зайчета :D
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #14
                            аз имам среща със Свети Паралей , иначе не мога да направя нищо. Срещата е в края на месеца. trustworthy, хвърлям по едно око и на темата в алфа форума, разбрах че е имало сбирка някъде из североизточна БГ. Аз за да съм доволен , трябва да посетя дизел-колонката втория път след намесата и тогава ще знам дали съм доволен.

                            Коментар


                              #15
                              ogi28b написа:
                              ...трябва да посетя дизел-колонката втория път след намесата и тогава ще знам дали съм доволен.
                              Не знаеш и затова така говориш Едва ли разходът ще ти е най-интересното след чипването А и колата се усеща, че върви по-леко и с по-малко стъпка на педала
                              _______
                              146 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X