Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Tipo HF Integrale

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съдейки по тукашното Tipo Integrale в диапазона - 1320-1380, да не кажа повече. На кантар не е стъпвало, но по много груби сметки е там някъде. (аз бих заложил точно на 1370 кг, водейки се от разликата в теглата на Темпра на предно и Темпра 4x4 - което е донора и от базовото тегло на Типото и още няколко фактора...)
    Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
    Fiat Marea 1.6 16v

    Коментар


      Мойта Дедра я теглих преди 2 месеца и показа 1380кг като имаше половин резервоар бензин и разни инструменти тежащи около 30-40кг в багажника Да поясня че колата си е със всичкия интериор само климатика го няма ама се замислям да си го върна
      Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

      Коментар


        ФЕРАРИСТ написа:
        Ици какви кила е колата?
        малка, черна и тежка като френски булдог залагам на 1360 кг, макар че е много трудно да се вярва на големите кантари, някой показват повечко, някой по-малко, зависи дали ги ползват за продаване или купуване май
        sigpic
        Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
        475HP 11,5/1,9/191
        YouTube

        Коментар


          Ако действително е над 1300 си е тежичка, тва с брембото трябва да прецениш какъв компромис ще е с допълнителното тегло, спрямо по доброто спиране.......щото 330мм дискове са си дебели баници, още повече че и предните ще са отзад......прецени дали варианта с малко по големи от твойте, но не чак толкова, няма да е по добър вариант.......тва го казвам при положение че не познавам особено колата ти, но на пистата винаги всичко е компромис между едно нещо и друго....
          Alfa 156 2.0 TS
          Alfa 156 20VTurbo
          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
          Locost TF1 3.0V6

          Коментар


            Алфа Ромео Ку 4-ка с 20 л.гориво, резервна гума и борд инструмент тежи 1420 кг. Иначе спира арно, ама това щото .... "ни бега" /за сега/
            ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

            Коментар


              Аз мисля, че ефективността от спирането ще е доста по-голяма от разликата в теглото. В смисъл, че .. колко по-тежки да са тия дискове и апарати - 4-5 кила За сметка на доста по-добро спиране ? Според мен си е безспорен плюс този ъпгрейд
              Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
              Fiat Marea 1.6 16v

              Коментар


                Аз съм на мнение че "много" лека кола не би се държала добре,не визирам точно Дракон-а,но и наще "красиви" пътища.Все пак не си караме колите само по писти.Лично мое мнение базирано върху поведението на Ланча-та и служебния Партнер(който е 1200кг по кантар) мога да кажа че тегло под 1200кг не би било прагматично за употреба различна от каране само на писта.Просто пътищата ни са "малко" неравни(нарочно го слагам в кавички ) че да си позволяваме да караме леки като килограми и твърди като дъски коли.Мойта даже днеска си получи "зимни сетъп" на окачването ,макар че още е твърде горещо и далече от зимата,но това тръскане ми втръсна и и върнах кучковите пружини и заводския клиренс след като днес за малко не си издрънчах картера от "големия" клиренс породен от спортните пружини,а го отнесе моста под дясното вътрешно каре
                Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                Коментар


                  за писта предимството на 330мм дискове е огромно при спиране, при ускорение ще изпапкат едни 30-тина коня някъде, но като цяло за даване на времена ефекта е голям +ако е за драг ефекта е само -
                  sigpic
                  Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                  475HP 11,5/1,9/191
                  YouTube

                  Коментар


                    професионални снимки - благодарности за което :D от Итал трак деянакланянето вече е понамалено и вътрешната предна гума не се опитва да се отлепи от асфалта на кроасана :D на другата снимка ускорявам мисля на втора в кроасана, след едно увъртане на влизането, още малко и ще вдигне нос
                    Прикачени файлове
                    sigpic
                    Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                    475HP 11,5/1,9/191
                    YouTube

                    Коментар


                      330 дискове с алуминиева шапка, разликата се оравновесява, много ще си намалиш времето с по късни спирания. За регулатора поръчалса компбраке, ще го видим.
                      Fiat Punto MK2 Broom Yellow 200++

                      Коментар


                        Дядо коледа кво докара Ще ставаме 2 литровка вече
                        Прикачени файлове
                        '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
                        '97 Coupe 16VT 262WHP+

                        Коментар


                          S.W.A.T. написа:
                          Дядо коледа кво докара Ще ставаме 2 литровка вече
                          ми няма ли да си пуснеш тема вече
                          sigpic
                          Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                          475HP 11,5/1,9/191
                          YouTube

                          Коментар


                            Интересното е че биелата е разпробита от 2те страни, предполагам идеята е да охлажда стените на цилиндъра? А за тема е рано още Теглото е 570гр... Ще олекне карантията Чудя се какви бутала да поръчам Wiseco, Eagle, JE, Wossner, я дайте акъл кое си заслужава цената и 7.5 или 8.5, за сега съм се ориентирал към 8.5 .. Предпочитам готовите за слагане комплекти не ми се занимава с дълбане на легла за клапаните П.П. http://www.ebay.co.uk/itm/COSWORTH-D...item2561b8e470 ... Дали ще си заслужават парите
                            Прикачени файлове
                            '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
                            '97 Coupe 16VT 262WHP+

                            Коментар


                              S.W.A.T. написа:
                              Дали ще си заслужават парите
                              Абселютно Реално са правени от Вьоснер, но като изработка са доооста по-добре от каталожните на Вьоснер.Според мен ще си мнооо доволен ако ги вземеш Yellow_Flash_Colorz_PDT_16

                              Коментар


                                Така и така ще се дават пари май и ремонтен размер да ги взема да си шлайфам и блока Предлагат ми висеко с максимална цена 1200лв, може и малко под... Май ще избера тях...
                                '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
                                '97 Coupe 16VT 262WHP+

                                Коментар

                                Working...
                                X