Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Tipo HF Integrale

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брех, аз колко го мъчих... хем гледах да направя възможно най-много от настройките да отговарят на автомобила .. и пак не ми показваше кой знае колко вярно Ще го тествам отново, този път ще се разчета повечко П.П. Сега го поразгледах повечко и като се замисля - то няма кой знае колко сложни настройки Прочетох цялото ръководство и разбрах къде ми е била грешката Основно в монтирането на iPhone-а в колата... Когато тествах телефона имаше възможност да се движи - не много, но не беше захванат кой знае колко добре. Сега вече мисля, че могад а постигна доста по-точни резултати. Тези дни ще пробвам с някоя тестова атмосферка и ще пусна резултатите.И един въпрос - при тези нашите трансмисии каква е стойността на загубите ? В една тема бях чел (твое мнение) нещо от сорта на 22% по спомен ? Така ли е ? Също забелязах, че ако се въведе стойност 0 - показанията са за конски сили на гумите, а не на двигателя - ти как го мери ?П.П.2 А, забравих да те питам и за rollout-а ? До колкото разбрах това е разстоянието, което изминава колата, преди да започне да се отчита време. Ти на колко го настройваш ? Каква е най-добрата стойност ? В ръководството пише, че е средно към 12 инча - това добра стойност ли е за тестове ?
    Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
    Fiat Marea 1.6 16v

    Коментар


      Ооо, с ролаут 12 инча ще се дадат космически времена примерно аз ще дам 11-ка гаранция Понеже съм мерил доста много на 1/4 миля с моя ГПС, също и с ДрифтБокс, Гтек и сега последно в Сливен с професионална драг апаратура и знам реално какви са времената на колата които дава, та след 3-4 старта настроих ролаута на 4 инча, чувствителността на G-то при старта избрах да е последната най-голяма стойност от таблицата, мисля 0.2G беше за да не почва да мери от притрепване преди старта от натягането с ръчната и съединителя примерно И излязоха напълно реални съпоставими резултати. Загубите за 4х4 са 20-25%, аз вкарах 22%Ако са 0% дава повера на гумите, което също може да се ползва за разсъждения при мерене и сравняване на различни коли.Също важно е да се вкара реалистичното тегло на колата с водача заедно.Ето я и извадката : Tipo grale26 May 2011 21:10Acceleration0-10 km/h: 0.34 sec 0-20 km/h: 0.66 sec 0-30 km/h: 0.99 sec 0-40 km/h: 1.32 sec 0-50 km/h: 1.67 sec 0-60 km/h: 2.10 sec 0-70 km/h: 2.83 sec 0-80 km/h: 3.24 sec 0-90 km/h: 3.67 sec 0-100 km/h: 4.13 sec 0-110 km/h: 5.01 sec 0-120 km/h: 5.61 sec 0-130 km/h: 6.28 sec 0-140 km/h: 7.01 sec 0-150 km/h: 8.15 sec 0-160 km/h: 9.07 sec Elapsed Time60’: 2.09 sec @ 57.4 km/h 330’: 5.43 sec @ 111.0 km/h 1/8 mi: 8.09 sec @ 148.8 km/h 1000’: 10.41 sec @ 172.3 km/h 1/4 mi: 12.34 sec @ 187.1 km/h MiscellaneousMax Speed: 190.3 km/h Max Acceleration: 0.93 G’s Peak Horsepower: 423 HP Generated by Dynolicious
      sigpic
      Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
      475HP 11,5/1,9/191
      YouTube

      Коментар


        момент от Итал трак дея :D
        Прикачени файлове
        sigpic
        Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
        475HP 11,5/1,9/191
        YouTube

        Коментар


          Аз се чудя има ли определена цел колата да е с тея грозни фарове?Много отдавна в тунинг форума беше писал за рестайл на купето...ама това е даун - стайл Освен да са по плитки и по-леки тея фарчета друг + не виждам....Иначе колата е мания! Мисля че с правилното крило отзад (стил интеграле) ще подобриш времената на писта!За пример давам импреза ВРХ която без крило отзад се подмята зверски по завой.И на Даниел скайлайна нямаше достатъчно даун форс на божура и също криволичеше вярно няговия спойлер беше с доста тегло!
          Sedicivalvole (Racing Rosso)now
          GTV 2.0 (612 A)now
          E60 530D now.. hate it big time :D
          Lumina SUPER SPORT V8 5.7(silver) ex
          Hyundai Coupe V6 2.7 (silver)ex

          Коментар


            фаровете са с цел да се удължи предницата заради турбо колектора Просто не е правено нищо повече за да се завърши с необходимите преходни форми.Крило на тоя етап няма да даде нищо, колата първо иска яки стабилизиращи щанги, които за 4х4 са много невъзможни за намиране.Относно Айфона и Дайнолишъса, вчера бе измерена една кола която показа 220 коня на телефона, днес бе измерена в Пловдив на диното и показа 215 коня на мотора.Много точно се оказва това телефонно сметало
            sigpic
            Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
            475HP 11,5/1,9/191
            YouTube

            Коментар


              _power_ написа:
              Аз се чудМисля че с правилното крило отзад (стил интеграле) ще подобриш времената на писта!За пример давам импреза ВРХ която без крило отзад се подмята зверски по завой.
              Мда, кроасана е чудовищно бърз завой и едно яко крило със сигурност ще подобри времето с 0,001 - 0,002 хилядни.......и Субаруто със сигурност не се е подмятало заради това, в рали шампионата се залага повече на механичното, отколкото на аеро сцеплението........при завой дето скороста е под 130 кмч ефекта от аеро елементи е не повече от 5-8%......
              Alfa 156 2.0 TS
              Alfa 156 20VTurbo
              Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
              Locost TF1 3.0V6

              Коментар


                ФЕРАРИСТ написа:
                _power_ написа:
                Аз се чудМисля че с правилното крило отзад (стил интеграле) ще подобриш времената на писта!За пример давам импреза ВРХ която без крило отзад се подмята зверски по завой.
                Мда, кроасана е чудовищно бърз завой и едно яко крило със сигурност ще подобри времето с 0,001 - 0,002 хилядни.......и Субаруто със сигурност не се е подмятало заради това, в рали шампионата се залага повече на механичното, отколкото на аеро сцеплението........при завой дето скороста е под 130 кмч ефекта от аеро елементи е не повече от 5-8%......
                Е, ще ти го кажа ей така .....дори при возене в едни и същи завой (Витоша-пътя за кулата) поведението със спойлер е усезателно дори за пасажер!според теб защо им забиват отзад на субитата тая грозна пейка, приличаща на селски придобрено изпълнение Специално за писта едно от най важните неща е даун форс-а (според мен).
                Прикачени файлове
                Sedicivalvole (Racing Rosso)now
                GTV 2.0 (612 A)now
                E60 530D now.. hate it big time :D
                Lumina SUPER SPORT V8 5.7(silver) ex
                Hyundai Coupe V6 2.7 (silver)ex

                Коментар


                  Колега, никой не успорва ефекта на аеродинамичните елементи, но това което колегата ФЕРАРИСТ съвсем ясно е казал е, че при ниските скорости те не оказват почти никакво влияние. Дори във формула 1 при бавните завои се разчита повече на механичното сцепление на гумите с настилката, отколкото на крилата.
                  Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
                  Fiat Marea 1.6 16v

                  Коментар


                    porosenoq написа:
                    Колега, никой не успорва ефекта на аеродинамичните елементи, но това което колегата ФЕРАРИСТ съвсем ясно е казал е, че при ниските скорости те не оказват почти никакво влияние. Дори във формула 1 при бавните завои се разчита повече на механичното сцепление на гумите с настилката, отколкото на крилата.
                    Щом и при ускорение си казва думата.... по никакъв начин не успорвам механичното сцепление!
                    Sedicivalvole (Racing Rosso)now
                    GTV 2.0 (612 A)now
                    E60 530D now.. hate it big time :D
                    Lumina SUPER SPORT V8 5.7(silver) ex
                    Hyundai Coupe V6 2.7 (silver)ex

                    Коментар


                      _power_ написа:
                      porosenoq написа:
                      Колега, никой не успорва ефекта на аеродинамичните елементи, но това което колегата ФЕРАРИСТ съвсем ясно е казал е, че при ниските скорости те не оказват почти никакво влияние. Дори във формула 1 при бавните завои се разчита повече на механичното сцепление на гумите с настилката, отколкото на крилата.
                      Щом и при ускорение си казва думата.... по никакъв начин не успорвам механичното сцепление!
                      Колеги наплискайте се със студена вода и не говорете глупости тая пейка се слага не защото е грозна а поради ред причини който са тествани

                      Коментар


                        [quote:720b6f0112="BeAsT BRAVO HGT"]Колеги наплискайте се със студена вода и не говорете глупости тая пейка се слага не защото е грозна а поради ред причини който са тествани
                        Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                        Коментар


                          Още повече че коеф. на челно съпротивление на автомобил от Формула 1 може да се конкурира директно с ТИР . На Имола дето е май най-бързата писта, болидите са с най-постен коеф. на челно съпротивление ~1, и това само за да вдигат скорости над 300км/ч.

                          Коментар


                            _power_ написа:
                            Е, ще ти го кажа ей така .....дори при возене в едни и същи завой (Витоша-пътя за кулата) поведението със спойлер е усезателно дори за пасажер!според теб защо им забиват отзад на субитата тая грозна пейка, приличаща на селски придобрено изпълнение Специално за писта едно от най важните неща е даун форс-а (според мен).
                            Колега направих следния опит - на Алфа 156 сложих стандартния голям спойлер, пейка му викат някой........отворих си задния багажник без да вдигам капака и взех да редя кила отгоре му за да видя кога ще се затвори......затвори се на 9я килограм........приготвих си 4 различни по дебелина подложки и тръгнах по пътя си за СФ по Тракията.......по стандартния начин до 180 спойлера не оказа 9 кг натиск за да ми затвори капака на багажника.......пробвах още 2 различни наклона и 200 кмч.......и реших че съм твърде малоумен за да пробвам нещо в чийто резултат бях предварително убеден, и ей тъй просто от инат съм решил да го пробвам.....Моля да ми спестиш излишното писане с предположения от сорта че не съм уцелил подходящия ъгъл.......просто приеми че в състезания при който се разчита най вече на механично сцепление, спойлерите се слагат най - вече за да изглежда колата по лачено, за да има още половин квадрат рекламна площ, и в завойте с над 130- 140 градуса, тоя спойлер оказва някакво минимално аеро сцепление, предполагам не са нужни повече хора да идват и да го пишат тва за да приемеш че е така......
                            Alfa 156 2.0 TS
                            Alfa 156 20VTurbo
                            Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                            Locost TF1 3.0V6

                            Коментар


                              Малко май оспамихте темата на човека
                              NO PAIN NO GAIN fiat COUPE

                              Коментар


                                Днес ще има ли нещо интересно на Калояново
                                leave something of the happiness you bring

                                Коментар

                                Working...
                                X