Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Идеи Fiat Ritmo оптичен тунинг.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Двувалка ли ти е ритмото?
    ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

    Коментар


      #17
      Хахах ето откаде доиде цялото объркване... от една правописна грешка вместо 1.6 трябва да е 1.5 извинете но съм го писал 3 през ноща не е двувалка и по добре че не е но не се знае дали изобщо този двигател ще остане...На този етап ме интересува единствено и само външният вид тъй като мисля по късно да ми правя трансплантация на двигател предполагам че един от абарт 130ТС ще пасне сега сигурно ще попитате вместо това защо направо не си купя един абарт отговор още сега - Заради купето гледам из интернет тука има ритмота по вторични (вече ги нарязаха и то преди да се запаля да го правя и сега съжелявам) та прогнили са целите едвам се крепят да не им паднат вратите А двигателят искам да го сменя не защото ми се струва слаб а защото яко зацапва свещите гарнитурата изгоря за 2 ри път... карал съм го на 2 цилиндъра яко бучене (така спечелих бас с 1 приятел дали кола на 4 цилиндъра може да върви на 2 поне 20 лева ми донесе тая колица) предницата като цяло е тотално разбита... жалкоПо принцип всико може да се оправи много лесно тъй като във фиат ритмо напрактика няма нищо колко пъти с баща ми сме го разглабяли и зглабяли... та цялостен ремонт на двигателя нова гарнитура съединител абе то ще излезе по скъпо от един нов двигател за ритмо под нов имам предвид по запазен.Задния ресиор е сменян и пак взе да пада...(това май ще дойде основният дефект на ритмотата тъй като гледам и други се оплакват от същото трябва да намеря някакъв подсилен..)Абе изобщо мнооого работа има по него цяло лято ще прекарам отдолу :P

      Коментар


        #18
        LoGo написа:
        Хахах ето откаде доиде цялото объркване... от една правописна грешка вместо 1.6 трябва да е 1.5 извинете но съм го писал 3 през ноща не е двувалка и по добре че не е но не се знае дали изобщо този двигател ще остане...На този етап ме интересува единствено и само външният вид тъй като мисля по късно да ми правя трансплантация на двигател предполагам че един от абарт 130ТС ще пасне сега сигурно ще попитате вместо това защо направо не си купя един абарт отговор още сега - Заради купето гледам из интернет тука има ритмота по вторични (вече ги нарязаха и то преди да се запаля да го правя и сега съжелявам) та прогнили са целите едвам се крепят да не им паднат вратите А двигателят искам да го сменя не защото ми се струва слаб а защото яко зацапва свещите гарнитурата изгоря за 2 ри път... карал съм го на 2 цилиндъра яко бучене (така спечелих бас с 1 приятел дали кола на 4 цилиндъра може да върви на 2 поне 20 лева ми донесе тая колица) предницата като цяло е тотално разбита... жалкоПо принцип всико може да се оправи много лесно тъй като във фиат ритмо напрактика няма нищо колко пъти с баща ми сме го разглабяли и зглабяли... та цялостен ремонт на двигателя нова гарнитура съединител абе то ще излезе по скъпо от един нов двигател за ритмо под нов имам предвид по запазен.Задния ресиор е сменян и пак взе да пада...(това май ще дойде основният дефект на ритмотата тъй като гледам и други се оплакват от същото трябва да намеря някакъв подсилен..)Абе изобщо мнооого работа има по него цяло лято ще прекарам отдолу :P
        1.Много ми е интересно откъде ще намериш абартов мотор 130/125ТЦ2.И да намериш (вероятноста е минимална) той ще е в окаяно състояние(и да не е) ще трябва да го отваряш преди да го сложиш,да видиш какво е положението вътре,99% ще трябва да му правиш ремонт (1000лв,да не кажа повече...)3.Скоростна кутия? С твойта няма да стане,откъде ще намериш за такова ритмо скорости?4.Ел.инсталация.До колкото знам при това ритмо 130ТЦ ел.инсталацията е по различна от обикновеното ритмо...какво правиш тогава?5.Части,най-големия проблем.За тази кола НЯМА части и е много трудно правенето и (реставрирането и)6.Кой ще ти извърши процеса със прехвърлянето на моторите,скоростите,ел.инсталациите,основния ремонт на абартовия мотор (незнам откъде ще намериш 1-ви или 2-ри ремонт комплект биелни и основни лагери,за мойта почти няма камо ли за този рядък мотор...) ще има и преправяне на много неща...7.След тези неща с мотора идва окачване...трябва да купуваш амортесьори,пружини,стабилизиращи щанги...работа...никак не е евтино8.Спирачна система...задния мост предполагам ти е на барабани,няма да ти излезе евтина смяната на моста с мост с дискове,преправяне отпред,по големи дискове,спирачни апарати...9.Табло,уреди и т.н. ...за да стане всичко завършено и както трябва,ще трябва да намериш табло от ритмо 130ТЦ+датчиците...10.Ще ти изникнат още сууумати работи.....на думи е много лесна работата,но дойде ли практиката....Всичките тези неща ти стъпват около 4000лв общо.....е извинявай,но мислиш ли че си заслужава да налееш толкова пари и пак няма да стане като оригинален абарт.... Издири си в мобиле.бг се продават чат пат по някое 130ТЦ,много по евтино ще ти излезе да си го постегнеш и много по истинско и добро ще стане отколкото да правиш тези глупости,които си намислил Успех :D
        ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

        Коментар


          #19
          Abarth. написа:
          LoGo написа:
          Хахах ето откаде доиде цялото объркване... от една правописна грешка вместо 1.6 трябва да е 1.5 извинете но съм го писал 3 през ноща не е двувалка и по добре че не е но не се знае дали изобщо този двигател ще остане...На този етап ме интересува единствено и само външният вид тъй като мисля по късно да ми правя трансплантация на двигател предполагам че един от абарт 130ТС ще пасне сега сигурно ще попитате вместо това защо направо не си купя един абарт отговор още сега - Заради купето гледам из интернет тука има ритмота по вторични (вече ги нарязаха и то преди да се запаля да го правя и сега съжелявам) та прогнили са целите едвам се крепят да не им паднат вратите А двигателят искам да го сменя не защото ми се струва слаб а защото яко зацапва свещите гарнитурата изгоря за 2 ри път... карал съм го на 2 цилиндъра яко бучене (така спечелих бас с 1 приятел дали кола на 4 цилиндъра може да върви на 2 поне 20 лева ми донесе тая колица) предницата като цяло е тотално разбита... жалкоПо принцип всико може да се оправи много лесно тъй като във фиат ритмо напрактика няма нищо колко пъти с баща ми сме го разглабяли и зглабяли... та цялостен ремонт на двигателя нова гарнитура съединител абе то ще излезе по скъпо от един нов двигател за ритмо под нов имам предвид по запазен.Задния ресиор е сменян и пак взе да пада...(това май ще дойде основният дефект на ритмотата тъй като гледам и други се оплакват от същото трябва да намеря някакъв подсилен..)Абе изобщо мнооого работа има по него цяло лято ще прекарам отдолу :P
          1.Много ми е интересно откъде ще намериш абартов мотор 130/125ТЦ2.И да намериш (вероятноста е минимална) той ще е в окаяно състояние(и да не е) ще трябва да го отваряш преди да го сложиш,да видиш какво е положението вътре,99% ще трябва да му правиш ремонт (1000лв,да не кажа повече...)3.Скоростна кутия? С твойта няма да стане,откъде ще намериш за такова ритмо скорости?4.Ел.инсталация.До колкото знам при това ритмо 130ТЦ ел.инсталацията е по различна от обикновеното ритмо...какво правиш тогава?5.Части,най-големия проблем.За тази кола НЯМА части и е много трудно правенето и (реставрирането и)6.Кой ще ти извърши процеса със прехвърлянето на моторите,скоростите,ел.инсталациите,основния ремонт на абартовия мотор (незнам откъде ще намериш 1-ви или 2-ри ремонт комплект биелни и основни лагери,за мойта почти няма камо ли за този рядък мотор...) ще има и преправяне на много неща...7.След тези неща с мотора идва окачване...трябва да купуваш амортесьори,пружини,стабилизиращи щанги...работа...никак не е евтино8.Спирачна система...задния мост предполагам ти е на барабани,няма да ти излезе евтина смяната на моста с мост с дискове,преправяне отпред,по големи дискове,спирачни апарати...9.Табло,уреди и т.н. ...за да стане всичко завършено и както трябва,ще трябва да намериш табло от ритмо 130ТЦ+датчиците...10.Ще ти изникнат още сууумати работи.....на думи е много лесна работата,но дойде ли практиката....Всичките тези неща ти стъпват около 4000лв общо.....е извинявай,но мислиш ли че си заслужава да налееш толкова пари и пак няма да стане като оригинален абарт.... Издири си в мобиле.бг се продават чат пат по някое 130ТЦ,много по евтино ще ти излезе да си го постегнеш и много по истинско и добро ще стане отколкото да правиш тези глупости,които си намислил Успех :D
          Уби му мерака за всичко с тия 10 точки!!! Но колега LoGo,не се предаваи,пожелавам ти и аз успех и само така,оптимисти трябва!
          FIAT UNO 55S. Мирише бензина!
          FIAT MAREA1.6 16V

          Коментар


            #20
            Abarth. написа: LoGo написа: Хахах ето откаде доиде цялото объркване... от една правописна грешка вместо 1.6 трябва да е 1.5 извинете но съм го писал 3 през ноща не е двувалка и по добре че не е но не се знае дали изобщо този двигател ще остане... На този етап ме интересува единствено и само външният вид тъй като мисля по късно да ми правя трансплантация на двигател предполагам че един от абарт 130ТС ще пасне сега сигурно ще попитате вместо това защо направо не си купя един абарт отговор още сега - Заради купето гледам из интернет тука има ритмота по вторични (вече ги нарязаха и то преди да се запаля да го правя и сега съжелявам) та прогнили са целите едвам се крепят да не им паднат вратите А двигателят искам да го сменя не защото ми се струва слаб а защото яко зацапва свещите гарнитурата изгоря за 2 ри път... карал съм го на 2 цилиндъра яко бучене (така спечелих бас с 1 приятел дали кола на 4 цилиндъра може да върви на 2 поне 20 лева ми донесе тая колица) предницата като цяло е тотално разбита... жалко По принцип всико може да се оправи много лесно тъй като във фиат ритмо напрактика няма нищо колко пъти с баща ми сме го разглабяли и зглабяли... та цялостен ремонт на двигателя нова гарнитура съединител абе то ще излезе по скъпо от един нов двигател за ритмо под нов имам предвид по запазен. Задния ресиор е сменян и пак взе да пада...(това май ще дойде основният дефект на ритмотата тъй като гледам и други се оплакват от същото трябва да намеря някакъв подсилен..) Абе изобщо мнооого работа има по него цяло лято ще прекарам отдолу 1.Много ми е интересно откъде ще намериш абартов мотор 130/125ТЦ 2.И да намериш (вероятноста е минимална) той ще е в окаяно състояние(и да не е) ще трябва да го отваряш преди да го сложиш,да видиш какво е положението вътре,99% ще трябва да му правиш ремонт (1000лв,да не кажа повече...) 3.Скоростна кутия? С твойта няма да стане,откъде ще намериш за такова ритмо скорости? 4.Ел.инсталация.До колкото знам при това ритмо 130ТЦ ел.инсталацията е по различна от обикновеното ритмо...какво правиш тогава? 5.Части,най-големия проблем.За тази кола НЯМА части и е много трудно правенето и (реставрирането и) 6.Кой ще ти извърши процеса със прехвърлянето на моторите,скоростите,ел.инсталациите,основния ремонт на абартовия мотор (незнам откъде ще намериш 1-ви или 2-ри ремонт комплект биелни и основни лагери,за мойта почти няма камо ли за този рядък мотор...) ще има и преправяне на много неща... 7.След тези неща с мотора идва окачване...трябва да купуваш амортесьори,пружини,стабилизиращи щанги...работа...никак не е евтино 8.Спирачна система...задния мост предполагам ти е на барабани,няма да ти излезе евтина смяната на моста с мост с дискове,преправяне отпред,по големи дискове,спирачни апарати... 9.Табло,уреди и т.н. ...за да стане всичко завършено и както трябва,ще трябва да намериш табло от ритмо 130ТЦ+датчиците... 10.Ще ти изникнат още сууумати работи.....на думи е много лесна работата,но дойде ли практиката.... Всичките тези неща ти стъпват около 4000лв общо.....е извинявай,но мислиш ли че си заслужава да налееш толкова пари и пак няма да стане като оригинален абарт.... Издири си в мобиле.бг се продават чат пат по някое 130ТЦ,много по евтино ще ти излезе да си го постегнеш и много по истинско и добро ще стане отколкото да правиш тези глупости,които си намислил Успех
            То като човека дето си намерил копче и си ушил палто.
            Punto 55 SX

            Коментар


              #21
              as_novo написа:
              Abarth. написа:
              LoGo написа:
              Хахах ето откаде доиде цялото объркване... от една правописна грешка вместо 1.6 трябва да е 1.5 извинете но съм го писал 3 през ноща не е двувалка и по добре че не е но не се знае дали изобщо този двигател ще остане...На този етап ме интересува единствено и само външният вид тъй като мисля по късно да ми правя трансплантация на двигател предполагам че един от абарт 130ТС ще пасне сега сигурно ще попитате вместо това защо направо не си купя един абарт отговор още сега - Заради купето гледам из интернет тука има ритмота по вторични (вече ги нарязаха и то преди да се запаля да го правя и сега съжелявам) та прогнили са целите едвам се крепят да не им паднат вратите А двигателят искам да го сменя не защото ми се струва слаб а защото яко зацапва свещите гарнитурата изгоря за 2 ри път... карал съм го на 2 цилиндъра яко бучене (така спечелих бас с 1 приятел дали кола на 4 цилиндъра може да върви на 2 поне 20 лева ми донесе тая колица) предницата като цяло е тотално разбита... жалкоПо принцип всико може да се оправи много лесно тъй като във фиат ритмо напрактика няма нищо колко пъти с баща ми сме го разглабяли и зглабяли... та цялостен ремонт на двигателя нова гарнитура съединител абе то ще излезе по скъпо от един нов двигател за ритмо под нов имам предвид по запазен.Задния ресиор е сменян и пак взе да пада...(това май ще дойде основният дефект на ритмотата тъй като гледам и други се оплакват от същото трябва да намеря някакъв подсилен..)Абе изобщо мнооого работа има по него цяло лято ще прекарам отдолу :P
              1.Много ми е интересно откъде ще намериш абартов мотор 130/125ТЦ2.И да намериш (вероятноста е минимална) той ще е в окаяно състояние(и да не е) ще трябва да го отваряш преди да го сложиш,да видиш какво е положението вътре,99% ще трябва да му правиш ремонт (1000лв,да не кажа повече...)3.Скоростна кутия? С твойта няма да стане,откъде ще намериш за такова ритмо скорости?4.Ел.инсталация.До колкото знам при това ритмо 130ТЦ ел.инсталацията е по различна от обикновеното ритмо...какво правиш тогава?5.Части,най-големия проблем.За тази кола НЯМА части и е много трудно правенето и (реставрирането и)6.Кой ще ти извърши процеса със прехвърлянето на моторите,скоростите,ел.инсталациите,основния ремонт на абартовия мотор (незнам откъде ще намериш 1-ви или 2-ри ремонт комплект биелни и основни лагери,за мойта почти няма камо ли за този рядък мотор...) ще има и преправяне на много неща...7.След тези неща с мотора идва окачване...трябва да купуваш амортесьори,пружини,стабилизиращи щанги...работа...никак не е евтино8.Спирачна система...задния мост предполагам ти е на барабани,няма да ти излезе евтина смяната на моста с мост с дискове,преправяне отпред,по големи дискове,спирачни апарати...9.Табло,уреди и т.н. ...за да стане всичко завършено и както трябва,ще трябва да намериш табло от ритмо 130ТЦ+датчиците...10.Ще ти изникнат още сууумати работи.....на думи е много лесна работата,но дойде ли практиката....Всичките тези неща ти стъпват около 4000лв общо.....е извинявай,но мислиш ли че си заслужава да налееш толкова пари и пак няма да стане като оригинален абарт.... Издири си в мобиле.бг се продават чат пат по някое 130ТЦ,много по евтино ще ти излезе да си го постегнеш и много по истинско и добро ще стане отколкото да правиш тези глупости,които си намислил Успех :D
              Уби му мерака за всичко с тия 10 точки!!! Но колега LoGo,не се предаваи,пожелавам ти и аз успех и само така,оптимисти трябва!
              Просто му казвам реално как стоят нещата
              ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

              Коментар


                #22
                Не аз изобщо не се засягам знам че не разбирам мн мн и затова съм писал тук благодаря за меннието но всеки може да си купи палто и да си зашие копче Целта е колата да стане уникална и единствена все пак затова я правя ако ми схващаш идеятаМного е лесно да си купя за 1500 лева едно ритмо да го стегна за 3500 и айде кои кат мене с основен ремонт и 2 нови брони на фиат ритмо...Сега ще кажеш ми то много сложно става -Ами да сложно е няма да се направи за 1 месец... е ако имах повечко пари и за 1 месец можеше де...А таблото изобщо не мисля да е ритмовско изобщо искам всичко да е уникално в колата и един ден след години като я погледна да си кажа едно време като я правих а не едно време като я ремонтирах

                Коментар


                  #23
                  LoGo написа:
                  Не аз изобщо не се засягам знам че не разбирам мн мн и затова съм писал тук благодаря за меннието но всеки може да си купи палто и да си зашие копче Целта е колата да стане уникална и единствена все пак затова я правя ако ми схващаш идеятаМного е лесно да си купя за 1500 лева едно ритмо да го стегна за 3500 и айде кои кат мене с основен ремонт и 2 нови брони на фиат ритмо...Сега ще кажеш ми то много сложно става -Ами да сложно е няма да се направи за 1 месец... е ако имах повечко пари и за 1 месец можеше де...А таблото изобщо не мисля да е ритмовско изобщо искам всичко да е уникално в колата и един ден след години като я погледна да си кажа едно време като я правих а не едно време като я ремонтирах
                  Щом би вкарал 4000лв+ и ентусиазъм,пожелавам ти успех в търсенето на частите
                  ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                  Коментар


                    #24
                    Части винаги могат да се намерят, най-малкото с поръчка.Въпросът с цените обаче остава актуален А иначе идеята е добра,остава реализацията да е такава.Както беше писал един колега тук-мерак с пари се гаси.
                    N.Y. State of Mind

                    Коментар


                      #25
                      Eто

                      http://www.ritmo-world.com/home_en.html колега виж този сайт има доста добри идеи който можеш да използваш. Виж както казват колегите дали няма да може от типо да паснат броните и праговете, типото има доста добри фабрични брони който биха изглеждали добрена ритмо (лично мнение).Можеш освен всичко да сложиш и окачване и с една по-голяма броня колата би станала доста ниска, един съвет пробвай на пейнт или нещо по-добро за виртуален тунинг. Наснимай си количката от всякакъв ъгъл и почваш да слагаш различни неща който искаш да и сложиш.Сега ще ти кача една снимка какво можеш да направиш с решетката ако ти харесва(съжалявам но не съм много добър с виртуалния тунинг)Аз лично също съм се заел с типока и проектчето се заформя доста добро за сега но ще видим.Успех и не се страхувай да питаш.
                      Прикачени файлове
                      FIAT - TIPO 2.0i.е

                      Коментар


                        #26
                        ритмо мания :D

                        колега и аз съм на 16 год. и също миналото лято имах идеи да взема едно Ритмо ,може и Уно ..... но естествено всичко опря до парите ,а не намери такова фиатче на изгодна цена ,което да има поне добър двигател За темата двигател от Абарт дали става - всичко може .Даже в областта ми има жигулаторче и застава ГТ с такъв двг :D .Аз обмислях идеи за двигател 1.8 Алфа Т.С. ,но това е за Пунто :D Подкрепям идеята ти за уникална кола (не като на голфа да му смениш джантите и с лепенки да я мислиш за уникат ) ,всеки те съветва да си вземеш серийна но не е същото
                        Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                        Коментар


                          #27
                          Има и още нещо-не забравяйте, че наследник на Ритмо е Типо, така че може доста части да си паснат.
                          N.Y. State of Mind

                          Коментар


                            #28
                            Abarth. не бъди толкова черноглед, нещата са по-лесни, скоростите са като на Fiat Regata 100, Lancia delta, prisma 1.6-2.0 и мотора и той няма много големи и фрапиращи разлики (лично аз съм си купувал скоростна кутия от вторични суровини за 60 лв. с полуоските и каретата), разлика в окачването няма освен евентуално по твърди пружини за по-спортно окачване(ако отзад се монтират амортисйори и пружини от "lancia delta/prisma" и се махне оригиналните може да се направи и по-спортно ит същтата Lancia могат да се вземат и задните дискови спирачки, и всичко това може за се извади от кола за 250-500 лв. като това което ти остане можеш да занесеш във вторични суровини, и така нататък.Колега LoGo, ако ти трябват идеи само каже мога да ти кажа и от какви коли можеш да намериш частите :"))

                            Коментар


                              #29
                              Казвай

                              Коментар


                                #30
                                icecool написа:
                                Abarth. не бъди толкова черноглед...
                                Добре,нека да тръгне да го прави и сам да си каже дали е по просто и лесно
                                ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                                Коментар

                                Working...
                                X