Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto мк1 2.0 turbo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Punto мк1 2.0 turbo

    Здравейте!Дойде ми идеята да вкарам двигател от фиат купе в пунтото. Намерих 2-3 теми по този въпрос но нищо конкретно не извлякох от там.Интересувам се от модифицирането на ходовата част съвместимост на скоростни кутии и всичко нужно за да успея да реализирам този проект. Моля ако някой има идея да развие темата или на лично да ми обясни целия процес по проекта, за да не започвам да го правя на сляпо. В момента търся двигател 2.0 16в турбо 200к.с.Приемам всякакви съвети препоръки и мнения по въпроса.Благодаря!

    #2
    Re: Punto мк1 2.0 turbo

    yshan написа:
    Здравейте!Дойде ми идеята да вкарам двигател от фиат купе в пунтото. Намерих 2-3 теми по този въпрос но нищо конкретно не извлякох от там.Интересувам се от модифицирането на ходовата част съвместимост на скоростни кутии и всичко нужно за да успея да реализирам този проект. Моля ако някой има идея да развие темата или на лично да ми обясни целия процес по проекта, за да не започвам да го правя на сляпо. В момента търся двигател 2.0 16в турбо 200к.с.Приемам всякакви съвети препоръки и мнения по въпроса.Благодаря!
    Малко си търсил ... И внимавай в какво пунто го слагаш , за предпочитане е в купе от GT . Няма съвместимост на кутиите мотора идва с неговата си кутия и електроника. полуоските не пасват , преправят се , също и лапите за захват на мотора в шаисито. Абе цирк си е. И си подтговти спирачките да отговарят на 150 коня не на 50 и АБС система ако не искаш да станеш на пюре.Имай предвит и че предницата ти става много по тежка и имаш опасност за завъртане в завой с лека задница...
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    Коментар


      #3
      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=42553 ето ти темата с готов такъв проект, но обърни особено внимание на края ѝ!!!
      FIAT STILO MULTIWAGON 1.9 MULTIJET 16V; FIAT BRAVO2 1.9MJET 07г.-EX; FIAT TEMPRA SW 2.0i 4x4 93г.;ALFA 155 1.8 8V 95г.;LANCIA DEDRA 1.8 8V 95г.;Peugeot 205GTI-RIP

      Коментар


        #4
        Така ли ми се стори или нещата не са се развили добре накрая с това пунто от линка

        Коментар


          #5
          Зарежи го пунтото, човека е починал.......Както казаха и от горе колегите започни най- напред със спирачките предни 300мм или там каквито са на турбо купе и задни дискови с АБС и всичко там което е от купето. Защото веднъж направиш ли да сложш двигателя и като похарчиш една маса пари за спирачките все ще се отлага, докато не е вече късно.

          Коментар


            #6
            Проблема до колкото разбирам не е в спирачките, а в това, че предницата става по тежка, а задницата олеква, съответно колата става трудна за управление по завоите, тоест трябва да се мисли и за цялостно окачване и т.н.В пунто МК2 незнам как стоят нещата, има колеги с турбо мотори, нека да споделят.
            punto HGT

            Коментар

            Working...
            X