Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чип Тунинг

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    toko написа:
    хех, тука като в детската градина се разтягат едни локуми.. като мненията за конусовидния филтър :D колега Tod_AD е много прав! за 20кл. браво диджитал му дават +10к.с. и малко повече Н.м.! с къстъм еку могат и повече да се изкарат, но не много!$ abarth $ - пауър бокса е друго!bebito^^^ - душицо не се затормозявай, прочети още малко малко! на турбото идеята е да вкарва повече компресиран въздух! а не да го изкарва по бързо, дори може би и да пречи до известна степен на изпускателната система на колата
    какво е
    селото се оказа точно в града

    Коментар


      #32
      еми явно ти ми говориш за марка чипове, а аз за нещо друго!
      "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

      Коментар


        #33
        toko написа:
        еми явно ти ми говориш за марка чипове, а аз за нещо друго!
        еми явно си се объркал.Кажи за какво говориш
        селото се оказа точно в града

        Коментар


          #34
          $ abarth $ написа:
          toko написа:
          еми явно ти ми говориш за марка чипове, а аз за нещо друго!
          еми явно си се объркал.Кажи за какво говориш
          хех грешката е наистина моя, за което се извинявам.. горе визирах power cap!
          "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

          Коментар


            #35
            Е това е поздрав за големите "разбирачи" , където твърдят че на не турбо коли чипа не качва коне.... http://www.elecauto.com/chiptuning.htmИмате поздрави, аз съм слагал чип и се осеща и без дино тест... ако се комбинира с марков спортен филтър, преправена изпускателна система, и някакав хубав регулатор за налягането на горивото... даже ето и линк как един пич си е направил Барчетата 184 К.С. без турбо !!!http://www.geocities.com/barchettafan/?20064

            Hot!!!

            Коментар


              #36
              Bratchedda написа:
              Е това е поздрав за големите "разбирачи" , където твърдят че на не турбо коли чипа не качва коне.... http://www.elecauto.com/chiptuning.htm
              Ей това ми хареса:Fiat Palio Hl 16v 1.6 103hp. - 127hp. - покачване 23%А за да се пишат такива неща явно има кой да им вярва!
              Fiat Marea Weekend 1.8 HLX
              Renault Safrane 2.0 16V

              Коментар


                #37
                чип тунинг ПУНТО

                за Пунто 1.9 jtd 80 коня става 105 след тунинг

                Коментар


                  #38
                  !

                  Aбе, хора влезте в алфа форума примерно, там има минимум 2-ма които с това се занимават и ще ви обяснят за какво става дума. Няма смисъл да се карате защото ефекта е различен в зависимост от колата. При дизела кача 30% ако е читав (примери има около 100 в алфа форума) бензин на мене ми дават да кача 12 коня и 15нм. Попринцип съм питал на около 4-5 места и НАВСЯКЪДЕ казват приблизително еднакви данни (с разлика от максимум 10 коня) Няма смисъл да спорите за глупости.
                  EX: Fiat Bravo 1.6 103++hp/ Fiat Coupe 131hp/ AR 156 2.4jtd 1??hp
                  Alfa Romeo 147 1.6 16v 2005г. 120hp
                  ВАЗ 2107 project. SUZUKI GSXR 600 SRAD
                  Не са важни конете в колата, а лимките в главата!!!

                  Коментар


                    #39
                    LDM - ти май пусна мухата и сега гледаш съира ?!?!?Ако си сериозен - отговаряй на въпросите. Ако си зает - защо си пуснал темата? Само дразниш колегите, в това число и мен.
                    Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

                    Коментар


                      #40
                      Re: !

                      Fiat_Alfa_Fen написа:
                      Aбе, хора влезте в алфа форума примерно, там има минимум 2-ма които с това се занимават и ще ви обяснят за какво става дума. Няма смисъл да се карате защото ефекта е различен в зависимост от колата. При дизела кача 30% ако е читав (примери има около 100 в алфа форума) бензин на мене ми дават да кача 12 коня и 15нм. Попринцип съм питал на около 4-5 места и НАВСЯКЪДЕ казват приблизително еднакви данни (с разлика от максимум 10 коня) Няма смисъл да спорите за глупости.
                      при 12 коня покачване за което говориш и разлика 10 коня .. точността е убийствена на това което ти казват в различните сервизи аз ли не те разбрах правилно или ти не го каза както трябва ? (не целя да те обидя или да се заяждам)
                      Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
                      Fiat Marea 1.6 16v

                      Коментар


                        #41
                        Re: !

                        Fiat_Alfa_Fen написа:
                        Aбе, хора влезте в алфа форума примерно, там има минимум 2-ма които с това се занимават и ще ви обяснят за какво става дума. Няма смисъл да се карате защото ефекта е различен в зависимост от колата. При дизела кача 30% ако е читав (примери има около 100 в алфа форума) бензин на мене ми дават да кача 12 коня и 15нм. Попринцип съм питал на около 4-5 места и НАВСЯКЪДЕ казват приблизително еднакви данни (с разлика от максимум 10 коня) Няма смисъл да спорите за глупости.
                        Опредлено навсякъде каззват едно и също - спор няма. Въпроса е на колко от тях им стиска да качат колата на дино стенд и колко от тях дават гаранция. Едва ли не всеки може да вдигне мощността, въпроса е какво става с разхода и с двигателя.
                        Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

                        Коментар


                          #42
                          Колеги темата е на 3 години BEKI потърси в нашия форум, има доста "велики" теми за тунинга на jtd. Нищо няма да ти стане нито с двигателя, нито с разхода ако не настъпваш нонстоп. jtd 105 държи доста повече от 130-140 коня без да му стане абсолютно нищо. Гаранция никой няма да ти даде, защото колите ни са на по 10 години и никой не може да ти каже кое, как и защо работи или не. От дино също няма голям смисъл, защото там идеята е да видиш разликата преди и след тунинга, но се гледа разликата, а не абсолютните стойности.
                          FIAT Bravo JTD GT '99

                          Коментар


                            #43
                            да питам имате ли 4ип ѕа фиат купе 1.8 16в 131 коня и колко пари е

                            Коментар


                              #44
                              Bratchedda написа:
                              Е това е поздрав за големите "разбирачи" , където твърдят че на не турбо коли чипа не качва коне.... http://www.elecauto.com/chiptuning.htmИмате поздрави, аз съм слагал чип и се осеща и без дино тест... ако се комбинира с марков спортен филтър, преправена изпускателна система, и някакав хубав регулатор за налягането на горивото... даже ето и линк как един пич си е направил Барчетата 184 К.С. без турбо !!!http://www.geocities.com/barchettafan/?20064
                              и все пак си остават сухи теории.докато не се качи на дино нищо не може да се докаже въпреки че и аз съм с чип и наистина има разлика в полза на чипа
                              Продавам Бош дебитомер,стъпков мотор и бензинова помпа оригинална за Пунто ГТ.

                              Коментар


                                #45
                                разяснявам .......JTD мотори след чип може да очаквате 25-30 коня + около 30-40 % въртящ моментна атмосферки от 10-15 коня макс и то зависи от мотора ! има и фрапиращи ремапи на JTD 35-40 коня които според мен са изнасилване на мотор и съединител и турбина !ако някои се интересува от чипове може да ми драсне ЛС . предлагам за всякакви коли на разумна цена . ОБД - след 2000 година директно през диагности4ния куплунг , подмяна да епром за по старите коли .БДМ за някои по специфични ЕЦУ та.

                                Коментар

                                Working...
                                X