Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чип Тунинг

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Кво се загуби бе човек хората интерес имат ти нищо не казваш мен тия чипове дето ги предлагаш ме интересуват.... Айде ако можеш поразсей мъглата наоколо и дай инфо....

    Коментар


      #17
      spoty написа:
      Кво се загуби бе човек хората интерес имат ти нищо не казваш мен тия чипове дето ги предлагаш ме интересуват.... Аиде ако можеш поразсеяи мъглата наоколо и даи инфо....
      Може би разчита на телефона който е дал Иначе за моето зверче имаш ли нещо ?

      Коментар


        #18
        Хаха ми звънни и го питай тои май само си пуска обявата и чака телефонни обаждания

        Коментар


          #19
          Колеги, чип тунинга дава добри резултати само на коли с турбо. Ако някой ми каже че на кола без турбо ще и качи мощноста с повече от 5% с чип няма да му повярвам докато не ми го докаже. С Дино тест например.
          Fiat Marea Weekend 1.8 HLX
          Renault Safrane 2.0 16V

          Коментар


            #20
            колега турбото е система която извежда по бързо изгорелите газове и колкото като дебит извежда толкова и вкарва през филтъра от пред с което спомага за по доброто изгаряне и по високо кпд, а когато колата няма турбо, електрониката командва дроселовата клапа която вкарва въздух по точно определена таблица която е разграфена на 14-сии квадрадчета на дължина и 7-8 на редове можеш да си представиш за колко показателя става на дума Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 .Чипът е точно тази таблица с информация има стандартни таблици на много известни фирми ,а и можеш да си вземеш един четец лаптопа и да се метнеш в колата и да се занимаваш една седмица докато направиш твоята таблица ...а че турбото си е турбо за това спор няма аз за това и карам такова но това не пречи да се правят и атмосверни двигатели който могат да покажат и доста добри времена,а да не забравяме че и те са с чип .... това за колегата който иска доказателства...а за другия батко,само с чип няма да литнеш но това е едно от мънистата на перления гердан на бързите коли...
            uno turbo 1.3 i.e' 86
            renault 19 1.8 16v
            uaz 469 4.0 turbo
            renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
            trabant 601 69'

            Коментар


              #21
              Tod_AD написа:
              Колеги, чип тунинга дава добри резултати само на коли с турбо. Ако някой ми каже че на кола без турбо ще и качи мощноста с повече от 5% с чип няма да му повярвам докато не ми го докаже. С Дино тест например.
              Нищо подобно! За проценти на мощност не коментирам но ефекта е един и същ според чипа.
              Alfa Romeo 166 2,4 JTD
              Porsche 944 S2
              http://www.valmcrae.snimka.bg/
              http://vbox7.com/user:val_mcrae
              http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

              Коментар


                #22
                Tod_AD написа:
                Колеги, чип тунинга дава добри резултати само на коли с турбо. Ако някой ми каже че на кола без турбо ще и качи мощноста с повече от 5% с чип няма да му повярвам докато не ми го докаже. С Дино тест например.
                ако си обясниш начина на действие и предназначението на чипчето ще раэбереш че има ефект при атмосферките.
                punto 1.2 16v sporting

                Коментар


                  #23
                  Не, не е еднакъв ефекта при атмосферните и турбо моторите. http://digitaltuning.bg
                  Fiat Marea Weekend 1.8 HLX
                  Renault Safrane 2.0 16V

                  Коментар


                    #24
                    Tod_AD написа:
                    Колеги, чип тунинга дава добри резултати само на коли с турбо. Ако някой ми каже че на кола без турбо ще и качи мощноста с повече от 5% с чип няма да му повярвам докато не ми го докаже. С Дино тест например.
                    селото се оказа точно в града

                    Коментар


                      #25
                      $ abarth $ написа:
                      Tod_AD написа:
                      Колеги, чип тунинга дава добри резултати само на коли с турбо. Ако някой ми каже че на кола без турбо ще и качи мощноста с повече от 5% с чип няма да му повярвам докато не ми го докаже. С Дино тест например.
                      Нещо не те разбрах. Би ли се изразил по точно - с думи.Аз имам наблюдения върху четири автомобила на мои познати, върху които е извършвана подобна процедура, на някои даже повторно.
                      Fiat Marea Weekend 1.8 HLX
                      Renault Safrane 2.0 16V

                      Коментар


                        #26
                        Младежи,не се излагайте като пишете глупости защото дори от форума на "ГОЛФ" ще ни се смеят. Кой кой познавал пък на оня му вдигнал толкова на другия повече и т.н.Без да се карам на никой и без да искам някой да бъде обиден,но видях някакви безмислици които са написани и които не искам да опровергавам защото никой който поне малко си има представа от това за какво става на въпрос не би им обърналвнимание, та значи:При коли с ТУРБО ефекта на чипа е МИНИМУМ три пъти по-голям от този при Атмосферните двигатели.При турбото ефекта е +20%,а при атмосферния двигател вие си го пресмятайте ако искате.... Няма да споря с никой който има различен поглед върху това Така че ако някой иска да ме опровергае може да го направи , но аз няма да му дам отговор,защото това което написах е така. П.С. Приятни спорове
                        Fiat Bravo 1.6 16V

                        Коментар


                          #27
                          e

                          за PowerBox чувал ли си?
                          селото се оказа точно в града

                          Коментар


                            #28
                            Tod_AD написа:
                            $ abarth $ написа:
                            Tod_AD написа:
                            Колеги, чип тунинга дава добри резултати само на коли с турбо. Ако някой ми каже че на кола без турбо ще и качи мощноста с повече от 5% с чип няма да му повярвам докато не ми го докаже. С Дино тест например.
                            Нещо не те разбрах. Би ли се изразил по точно - с думи.Аз имам наблюдения върху четири автомобила на мои познати, върху които е извършвана подобна процедура, на някои даже повторно.
                            Похвално за наблюдения ти и как разбра че са не повече от 5% като не сте ги качвали на "дино"
                            селото се оказа точно в града

                            Коментар


                              #29
                              На първият въпрос - да чувал съм, макар да не е точно чип тунинг, резултатите са сходни.На втория въпрос - да не са качвани на дино колите, просто съм написал че не вярвам че с чип тунинг на атмосферен двигател реално мощноста ще се качи с повече от 5%. Като под чип тунинг разбирам качване на мощноста без повишаване на разхода на гориво - каквото всъщност всички обещават при подобна процедура. А това което никои не го казва е че ако един двигател е бил настроен да работи с бензин 92 или 95 октана, след тунинга, за постигане на желаните резултати трябва да се зарежда бензин мин. 98 октана. Друго с което се играе е съотношението въздух/гориво, и количество гориво( инжекторите са отворени по дълго време). И ако се пренебрегне разхода, чрез последните две неща, може да се постигне чувствително повишаване на мощноста. Ако имах JTD, или какъвто и да е там двигател с турбо, обезателно щях да му направя чип-тунинг, но за атмосферен мотор според мен си е почти безсмислено. Едно сваляне на катализатора и един спортен филтър ще дадат по-добри резултати. Това си е мойто виждане по въпроса и не ангажирам никого с него. Със здраве .
                              Fiat Marea Weekend 1.8 HLX
                              Renault Safrane 2.0 16V

                              Коментар


                                #30
                                хех, тука като в детската градина се разтягат едни локуми.. като мненията за конусовидния филтър :D колега Tod_AD е много прав! за 20кл. браво диджитал му дават +10к.с. и малко повече Н.м.! с къстъм еку могат и повече да се изкарат, но не много!$ abarth $ - пауър бокса е друго!bebito^^^ - душицо не се затормозявай, прочети още малко малко! на турбото идеята е да вкарва повече компресиран въздух! а не да го изкарва по бързо, дори може би и да пречи до известна степен на изпускателната система на колата
                                "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

                                Коментар

                                Working...
                                X