Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Счупени предни пружини

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ами чакам и emzo да се изкаже и ги изключвам пружините като проблем!?

    Коментар


      #17
      Re: моите пружини

      milenskia написа:
      Ето я мойта предна лява, как изглежда, от дясно изглежда по същия начин, добре ли са??
      Здравейте колеги.Отдавна съм член на форума, но и отдавна не бях влизал. Случайно видях темата и понеже наскоро имах този проблем, реших да споделя мнение.Колега, не искам да те обезкуражавам, но така изглеждаше и моята пружина на Стилото :D.Оказа се обаче, че е счупена в долната част, там където не се вижда от твоята снимка. Всъщност парчето, което се беше отчупило, беше около петнадесетина сантиметра дълго (по спиралата разбира се).При мен симптомите бяха метално тропане отпред отляво (която всъщност беше пружината беляджия), най-вече като минавах през неравности (разбирай дупки). Тропането беше доста яко, та си мислих, да не би да е шарнир или накрайник, дето да излезе всеки момент На пръв поглед така и не забелязах, че имам проблем с пружината, тя колата като тежи, парчето си е заклещено и тропа само, като се размърда по дупките. Трябваше да я вдигнем на повдигача и чак тогава, при отпуснато окачване успяхме да установим проблема. При това никакъв проблем с поведението при движение (освен тропането разбира се ). Между другото това за подмяната на чашките е с "recall-а" е направено на моето Стило, със сигурност в Белгия от Фиат дилър, като лично аз си я бях закарал там, тогава когато можех да си позволя да ходя в този сервиз . Най-хубавото беше, че го направиха безплатно :D , понеже е за всички модели, до края на 2003, ако се не лъжа (моята е 11.2003), от Фиат се заплащало, като отстраняване на производствен недостатък. Не знам дали тук това е възможно да се направи, или пък колата трябва да е по-млада (моята беше на 4 години, когато това се случи).Чашките (долните), които сложиха, бяха като едни ламаринки, завъртени нагоре, които да държат пружината да не излезе от гнездото на амортисьора. До колкото виждам от снимката ти ги нямаш. Ако представлява интерес, мога да ги снимам и да ги сложа във форума. Дано все пак да нямаш този проблем!
      ПРОДАВАМ ДЖАНТИ СТИЛО
      Stilo JTD 115 2003 бегачка
      Brava 1,4 12V 1997 на газ
      Tempra 1,4 1993 и тя на газ
      i dr. та като се почне от 125р ... и те на газ

      Коментар


        #18
        Направете по една снимка да видя аз при вас какво е положението, при мен и лява и дясна предна пружина изглеждат по еднакъв начин, нямам тропане?

        Коментар


          #19
          Сега слизах до колата и опипах пружината от вътрешната страна ниско в основата, където не се вижда на снимката, и няма симптоми на счупване, не ми задира никъде на пръста евентуално скъсване ако има!! Като слагам летните гуми след седмица, ще ги огледам пак на крик като е вдигната!

          Коментар


            #20
            milenskia написа:
            Направете по една снимка да видя аз при вас какво е положението, при мен и лява и дясна предна пружина изглеждат по еднакъв начин, нямам тропане?
            Ето няколко снимки на "чашките" и на новите пружини :PЩом не се напипват остри ръбове, би трябвало да са си добре пружините. Успех в намирането на причината за скърцането!
            Прикачени файлове
            ПРОДАВАМ ДЖАНТИ СТИЛО
            Stilo JTD 115 2003 бегачка
            Brava 1,4 12V 1997 на газ
            Tempra 1,4 1993 и тя на газ
            i dr. та като се почне от 125р ... и те на газ

            Коментар


              #21
              Доколкото четох в интернационалния форум тези "чашки" предотвратяват част от пружината при счупване да не се забие в гумата, иначе относно самото счупване на пружината не играят никаква роля!Ами то изчезна скърцането при мен, имаше го когато се затопли времето изведнъж преди 10на дена, и няколко дена по късно нямам скърцания!

              Коментар


                #22
                milenskia написа:
                Доколкото четох в интернационалния форум тези "чашки" предотвратяват част от пружината при счупване да не се забие в гумата, иначе относно самото счупване на пружината не играят никаква роля!Ами то изчезна скърцането при мен, имаше го когато се затопли времето изведнъж преди 10на дена, и няколко дена по късно нямам скърцания!
                Радвам се, че се е оправило.Може би нещо от влагата се е разскърцало и "му е минало".Надявам се постът със снимките да бъде полезен и на други колеги!
                ПРОДАВАМ ДЖАНТИ СТИЛО
                Stilo JTD 115 2003 бегачка
                Brava 1,4 12V 1997 на газ
                Tempra 1,4 1993 и тя на газ
                i dr. та като се почне от 125р ... и те на газ

                Коментар


                  #23
                  Тези "чашки" и аз ги имах.Интересното е ,че при смяна на амортисьорите ми се стори тогава ,че няма как да се монтират на новите.Освен новите да нямат този проблем.
                  Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

                  Коментар


                    #24
                    Brevetti написа:
                    Тези "чашки" и аз ги имах.Интересното е ,че при смяна на амортисьорите ми се стори тогава ,че няма как да се монтират на новите.Освен новите да нямат този проблем.
                    Ами може и да са подобрени, след тази необходимост от "чашките", не знам. Предполагам, че ако имат някаква периферия, по-дълбока, тя би вършила същата работа като чашките.
                    ПРОДАВАМ ДЖАНТИ СТИЛО
                    Stilo JTD 115 2003 бегачка
                    Brava 1,4 12V 1997 на газ
                    Tempra 1,4 1993 и тя на газ
                    i dr. та като се почне от 125р ... и те на газ

                    Коментар


                      #25
                      Сигурно,защото новите ги взех от АИ -Оригиналдъ
                      Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

                      Коментар


                        #26
                        Brevetti, удари една снимка когато имаш време , да видим за какво става на въпрос при теб!

                        Коментар


                          #27
                          Ето снимки:
                          Прикачени файлове
                          Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

                          Коментар


                            #28
                            Ами като че ли имат някаква периферия, дето играе ролята на "чашките" (ама с тия "чашки" много добре звучи, като "на чашка" :D )А ти колко ги взе тия амортисьори, че май моите са тръгнали. Като сменях пружините така се оказа, ама беше събота следобед и работеха само магазини, дет’ не ща да купувам от тях
                            ПРОДАВАМ ДЖАНТИ СТИЛО
                            Stilo JTD 115 2003 бегачка
                            Brava 1,4 12V 1997 на газ
                            Tempra 1,4 1993 и тя на газ
                            i dr. та като се почне от 125р ... и те на газ

                            Коментар


                              #29
                              440 лв. комплекта(предни и задни).
                              Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

                              Коментар


                                #30
                                От биалетките също може да скърца.Шарнири и накрайници също.
                                Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                                Коментар

                                Working...
                                X