Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Счупени предни пружини

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Счупени предни пружини

    Здравейте колеги,От няколко дни при въртене на волана на място основно при паркиране на Стилото се появи едно много неприятно скърцане. Днес я закарах на сервиз и след като хората направиха преглед се установи, че и двете предни пружини са счупени. Като върнах малко събитията назад се сетих, че първо при слизане от бордюр нещо изтрака, но тогава помислих, че колата се е ударила някъде отдолу и изобщо не обърнах внимание.Второто събитие се случи по време на движение, нещо изтропа под колата и като погледнах в огледалото видях нещо да отива в канавката, но пак не обърнах внимание, тъй като помслих, че съм настъпал нещо с гумите. Интересното е, че нищо в поведението на колата не се промени и изобщо не съм предполагал, че мога да счупя пружини. Много странна работа. Как, защо и от какво са се счупили за мен е загадка. Както и да е, Стильо вече е в бокса за смяна на пружини и живот и здраве утре след обед пак ще е на пътя.
    Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
    Chevrolet Aveo

    #2
    Това е често срещана болест ... отново.И аз съм се чудил, как се чупят , но явно ....Интересува ме, къде се е счупила ? Защото имам някъде сервизен бюлетин, в който има recall за поставяне на една планка в леглото на аморт.Почти съм сигурен, че там ще се е счупила.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      emzo написа:
      Това е често срещана болест ... отново.И аз съм се чудил, как се чупят , но явно ....Интересува ме, къде се е счупила ? Защото имам някъде сервизен бюлетин, в който има recall за поставяне на една планка в леглото на аморт.Почти съм сигурен, че там ще се е счупила.
      като стана въпрос и моите са счупени при чашките на амортисиорите , само че на пунто, явно това е едно от слабите места на фиатите

      Коментар


        #4
        Ами счупени са в долната част, която ляга в чашката. Довечера ще ги снимам. До колкото видях има даже липсващи парчета.Емо ти свалял ли си пружините? Майсторите ми казаха, че има вероятност да са се счупили заради неправилен монтаж.
        Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
        Chevrolet Aveo

        Коментар


          #5
          Не съм, в UK форума има десетки теми, за счупени пружини точно в долната част.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            emzo написа:
            Не съм, в UK форума има десетки теми, за счупени пружини точно в долната част.
            Поредната недомислица на някой италиански инженер.Помниш ли като се разправяхме, че е по-ниска от Мареата. Сега ще стане по-висока . Като я видях за първи път в действителност ми се видя по-висока, ама не ми дойде на акъла, че ще и има нещо. Явно бая време съм я карал със счупени пружини без да усетя грам промяна в поведението на колата.
            Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
            Chevrolet Aveo

            Коментар


              #7
              Предни пружини се чупят когато е блокирал лагера на макферсъна. Тогава вместо да се върти лагера, пружината се усуква около оста си и резултатът е налице.

              Коментар


                #8
                Airfan написа:
                Предни пружини се чупят когато е блокирал лагера на макферсъна. Тогава вместо да се върти лагера, пружината се усуква около оста си и резултатът е налице.
                Колата е готова. Жената я взема от сервиза и не е питала нищо. Хората са и казали след месец да я закараме пак да проверят как е. Надявам се при свалянето на макферсъна да са погледнали лагерите как са. Така или иначе утре ще ги питам.А ето и снимки на пружините или по точно каквото е останало от тях. Парчетата жената не ги е взела.
                Прикачени файлове
                Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
                Chevrolet Aveo

                Коментар


                  #9
                  Абе колеги и аз имах скърцане при паркиране като въртя волана, или като минавам на полусъединител през дупка, като беше станало 20на градуса навънка миналата седмица, след няколко дена спряха скърцанията, и май е било от някакви тампони, доколкото питах един колега от форума, не съм я карал на сервиз щото спря да скърца, ама сега с твойта тема ме хвърли в ужас, да не и аз да имам някоя счупена пружина, как да разбера, може ли да провера нещо сам, и да изключа тази вероятност от счупени пружини????

                  Коментар


                    #10
                    За стило става на въпрос и при мен?

                    Коментар


                      #11
                      Виждал съм в движение, как се чупи пружина, парченце се удари в предния джам, как не го пукна - не знам.Във въпросния бюлетин викат Стилата, за да им сложат по една скоба долу, ако се счупи пружината да не се забие в гумата.Мисля, че съм го публикувал тук, на някой ако му се търси.Роска, как е сега на височина ? Промяна в поведението на пътя ?@milenskia - отиваш и гледаш твоите пружини как са, на снимките се вижда как изглежда счупена пружина, просто виж твоите.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        emzo написа:
                        Роска, как е сега на височина ? Промяна в поведението на пътя ?
                        С височената всичко си дойде на мястото. И преди и след смяна на пружините не е имало промяна в поведението на колата.@milenskia нямах условия да си ги проверя сам, пък и изобщо не предполагах, че имам счупени пружини. Просто имах скърцане при въртене на волана на място никакви други проблеми или симптоми. Без да вдигаш колата на крик погледни през просвете между гумата и калника пружината в основата дали е легнала нормално в чашката, ако не е почти сигурно е, че е счупена. Обикновено пружина винаги се чупи в основата.
                        Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
                        Chevrolet Aveo

                        Коментар


                          #13
                          да, UK форума има доста оплаквания - проблема е от корозията -- виж само на снимките как е ръждясала. Мисля, че след 2001 сменят обработката на пружините за да намалят корозията и това счупване породено от нея.

                          Коментар


                            #14
                            моите пружини

                            Ето я мойта предна лява, как изглежда, от дясно изглежда по същия начин, добре ли са??
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                              #15
                              Re: моите пружини

                              milenskia написа:
                              Ето я мойта предна лява, как изглежда, от дясно изглежда по същия начин, добре ли са??
                              Според мен нямаш проблем с пружините. Търси другаде.
                              Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
                              Chevrolet Aveo

                              Коментар

                              Working...
                              X