Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тракане от задно ляво колело на Брава 1.6 16

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тракане от задно ляво колело на Брава 1.6 16

    Здравейте-от известни време имам силно тракане с остър метален звук(направо си чатка нещо) като мина през неравности(те са навсякъде ,разбира се)Отварях заден барабан-всичко сякъш си е на ред-пружината е здрава в леглото си е -тампона е ок???Някакви идеи!!
    Brava 1.6 16+ АГУ(Landi Renzo)

    #2
    тампона на между носача и моста провери ли го? при мен той е разбит и тропа по неравности все едно някой ударя с чук, а и долния край на гумата е малко отворен
    Fiat Bravo SX 1.4 12V

    Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
    Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

    Коментар


      #3
      Колега -уточни къде се намира тоя тампон-ако имаш снимки още по-добре :D
      Brava 1.6 16+ АГУ(Landi Renzo)

      Коментар


        #4
        снимка в момента нямам но намерих схема във форума. надявам се някой да не се сърди че я ползвамhttp://forum.fiat-bg.org/files/2_170_187.jpgотбелязано е с червеноможеш да го видиш като погледнеш между предната страна на гумата и калника(вижда се главата на болта)
        Fiat Bravo SX 1.4 12V

        Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
        Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

        Коментар


          #5
          Благодарско-утре ще го проверя :D
          Brava 1.6 16+ АГУ(Landi Renzo)

          Коментар


            #6
            При мен осезаемо се вижда че гумата се е разкрочила. много ще съм благодарен ако някой сподели малко инфо за това как се сменява въпросния тампон тук за да не пускам нова тема, защото не ми се занимава с майстори, а др седмица ще пътувам надалеч и ще е хубаво да го сменя преди това
            Fiat Bravo SX 1.4 12V

            Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
            Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

            Коментар


              #7
              Хм-моите гуми са наред-няма разкрачване??
              Brava 1.6 16+ АГУ(Landi Renzo)

              Коментар


                #8
                Колега на теб ти трябва ремонтен комплект за заден носач.Цена около 50-60 лева.Смяната е проста но е възможно да имаш проблем с разглобяването(Избиване на втулката) понеже клеясва лагера.
                фиат брава 1.9тд 75к 1997г октомври

                Коментар


                  #9
                  Колега,търсих такъв комплект в Ахм ауто-ама няма такова нещо-какво представлява(какво включва)
                  Brava 1.6 16+ АГУ(Landi Renzo)

                  Коментар


                    #10
                    Колега тука в тая тема съм обяснил. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...r=asc&start=15 Давам ти линк защото сам капнал от работа и неми се пише
                    Fiat Bravo GT 1.9 JTD 105hp

                    Коментар


                      #11
                      Мистерия-всичко от зад си е ОК-няма луфтове на тея тампони от снимката,да не е от пред Може ли някоя от накладките(челюсти) да трака така-от слаба пружина например??/
                      Brava 1.6 16+ АГУ(Landi Renzo)

                      Коментар


                        #12
                        на мен ремонтния комплект ми излезе 43 лв. само майсторите имаха проблем с избиването(дайе много сериозен). болта, фтулката и гагерите бяха като заварени
                        Fiat Bravo SX 1.4 12V

                        Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
                        Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

                        Коментар


                          #13
                          Мистерия-и на подемник и на 5 места-нищо не се открива-като я натисна отзад за теглича и се чува тоя звук-чатка-метал в метал (гумите въобще не са разкрачени-симетрията е ок)
                          Brava 1.6 16+ АГУ(Landi Renzo)

                          Коментар


                            #14
                            Провери си горните тампони на амортисиьoрите
                            Fiat Bravo GT 1.9 JTD 105hp

                            Коментар


                              #15
                              anttonn написа:
                              Мистерия-и на подемник и на 5 места-нищо не се открива-като я натисна отзад за теглича и се чува тоя звук-чатка-метал в метал (гумите въобще не са разкрачени-симетрията е ок)
                              Така като чета, проблема ти е в лагера на задния носач. На жената на бравото беше така - като го отворих - вътре цилиндрите на лагера са бяха направили легла в черупката и при преместване чаткаха много зловещо. Всичко се беше "заварило" от ръждата и трябваше да се реже болта, за да се свали носача.

                              Коментар

                              Working...
                              X