Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задни барабанни спирачки -Марея уикенд 1.9ТД100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задни барабанни спирачки -Марея уикенд 1.9ТД100

    Здравейте,Преди няколко дена си смених дисковете на предните спирачки,защото дебелината им беше 14.2 мм,при минимално допустими 18-19 мм.В тази връзка искам да запитам колко трябва да е минимално допустимата дебелина на барабаните отзад/мареята ми е с барабанни спирачки отзад/?След като дисковете отпред бяха толкова износени,имам съмнение,че и задните не са в нормата.Предварително благодаря на отзовалите се колеги.
    Фиат марея уикенд 1.9ТД100

    "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

    Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

    #2
    Re: Задни барабанни спирачки -Марея уикенд 1.9ТD100

    ivannik написа:
    Здравейте,Преди няколко дена си смених дисковете на предните спирачки,защото дебелината им беше 14.2 мм,при минимално допустими 18-19 мм.В тази връзка искам да запитам колко трябва да е минимално допустимата дебелина на барабаните отзад/мареята ми е с барабанни спирачки отзад/?След като дисковете отпред бяха толкова износени,имам съмнение,че и задните не са в нормата.Предварително благодаря на отзовалите се колеги.
    Задни спирачки: Диаметър на барабана - 203.10-203.40 мм, не повече от 204.70 мм Това е на ЖТД 105 Мареа,но мисля и твоите ще са същите.Извади ги виж ръба и премери,но не ръба,а огледалната работна част.Ако износването ти е на границата за да не купуваш нови барабани,това може да се компенсира с малко по-дебели накладки примерно наковава се феродо за 2лв парчето от Лада като така се избягва цената на комплект нови челюсти за спирачна система Делфи Локхийд,като най-евтините съответно некачествени Симер започваха от цена около 35лв за комплект.П.П Оп май си в грешния раздел,въпреки,че колата ти е дизелова
    EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

    Коментар


      #3
      Re: Задни барабанни спирачки -Марея уикенд 1.9ТD100

      itan75 написа:
      ivannik написа:
      Здравейте,Преди няколко дена си смених дисковете на предните спирачки,защото дебелината им беше 14.2 мм,при минимално допустими 18-19 мм.В тази връзка искам да запитам колко трябва да е минимално допустимата дебелина на барабаните отзад/мареята ми е с барабанни спирачки отзад/?След като дисковете отпред бяха толкова износени,имам съмнение,че и задните не са в нормата.Предварително благодаря на отзовалите се колеги.
      Задни спирачки: Диаметър на барабана - 203.10-203.40 мм, не повече от 204.70 мм Това е на ЖТД 105 Мареа,но мисля и твоите ще са същите.Извади ги виж ръба и премери,но не ръба,а огледалната работна част.Ако износването ти е на границата за да не купуваш нови барабани,това може да се компенсира с малко по-дебели накладки примерно наковава се феродо за 2лв парчето от Лада като така се избягва цената на комплект нови челюсти за спирачна система Делфи Локхийд,като най-евтините съответно некачествени Симер започваха от цена около 35лв за комплект.П.П Оп май си в грешния раздел,въпреки,че колата ти е дизелова
      П.П Оп!Хич даже не съм в грешният раздел!!Какво като колата ми е дизелова?Раздела е за спирачна система на дизелови и бензинови коли! Ако карах тротонетка със сигурност нямаше да ползвам този раздел!!Хайде със здраве!!
      Фиат марея уикенд 1.9ТД100

      "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

      Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

      Коментар


        #4
        1.9TD Weekend, Drum Diameter - 228 - 228.6mm, фабрично, износване до 230mm. Предполагам, че няма да се наложи смяната им. Държеливи са, пък и натоварването е 2 пъти по-малко, отколкото на предните. Непременно да престържеш ръбчето, което се е образувало, преди обратния монтаж.P.S. Да ковеш феродо, е най малкото неразумно, а и напълно безсмислено, ако целта е да компенсираш изтънял барабан. А някои казват, че било и опасно..
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          Rokambol написа:
          1.9TD Weekend, Drum Diameter - 228 - 228.6mm, фабрично, износване до 230mm. Предполагам, че няма да се наложи смяната им. Държеливи са, пък и натоварването е 2 пъти по-малко, отколкото на предните. Непременно да престържеш ръбчето, което се е образувало, преди обратния монтаж.P.S. Да ковеш феродо, е най малкото неразумно, а и напълно безсмислено, ако целта е да компенсираш изтънял барабан. А някои казват, че било и опасно..
          Предполагам,че имаш предвид престъргване на струг на ръбчето,нали?
          Фиат марея уикенд 1.9ТД100

          "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

          Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

          Коментар


            #6
            Провери с какви барабани точно си, че аз се вкарах в приключение с накладките по тоя начин. Взех точно каквито пише в каталога, а се оказа че нямат нищо общо с моите. Барабаните на Мареа ако не се лъжа са два размера.
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар


              #7
              ivannik написа:
              ...Предполагам,че имаш предвид престъргване на струг на ръбчето,нали?
              Точно това :DDido_Lyubenov е абсолютно прав, с разликата, че аз когато сменявах, се натъкнах не на два, а на цели пет варианта, при това за една и съща кола.
              Fiat Marea 1.8i 16V
              Fiat Tipo 1.4i 8V
              Fiat Punto 1.6i 8V
              www.italauto-bg.net/forum/

              Коментар

              Working...
              X