Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спирачни дискове?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    а колко трябва да са дебели дисковете на Bravo JTD 105 - щото в един каталог тука гледам , че различните модификаций (демек двигатели) са с различна дебелина на дисковете ?!?!?
    '99 Fiat Bravo GT 1.9 JTD 105 h.p.



    Коментар


      #17
      Аз като си купих колата преди около 20000км смених и на 4-те колела накладките....ефектът беше поразяващ...мн лесно започна да спира, ръчната не дава да я пипнеш...Сега трябва да сменям и предните дискове понеже имат около 2мм ръб, само чакам да свършат накладките, та всичко накуп.Иначе сложих и на 4-те накладки Permafuse...Мн четох за тях и накрая се реших...Малко по-меки са от другите и по-бързо се износват, но това е за сметка на неворятното спиране...Много съм доволен, особено от задните...там разликата беше огромна
      Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

      Коментар


        #18
        PeacemakeR написа:
        а колко трябва да са дебели дисковете на Bravo JTD 105 - щото в един каталог тука гледам , че различните модификаций (демек двигатели) са с различна дебелина на дисковете ?!?!?
        Ако са вентилирани - 18.2 мм е минимума.

        Коментар


          #19
          Selqatin написа:
          Всичко зависи и от начина на шофиране аз веднъж сменях накладки зарад това че ги бех палил явно и се беха удървили и напукали
          Да,това е най-точния показател за износването на всичко в една кола
          Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
          Fiat Punto 1.2 16v LPG

          Коментар


            #20
            Така да се включа и аз малко в темата. Преди около месец сменях дискове защото бяха много износени и напукани. Преди 2-3 дни като пътувах по тъмното нацелих една яка дупка която ми костваше едната задна гума. Предната също мина през дупката но няма поражение, джантата не е крива но след въпросния случай определени моменти (според мен като загреят спирачките) и като натисна педала започва да тресе доста здраво. Ходих в сервиз прегледаха хоовата част и не откриха никакви проблеми. Когато минах през дупката спирачката не съм я натискал по простата причина че изобщо не я видях дупката и затова си мисля че не може да се е изкривил диска а и в сервиза ми казаха че диска може да се изкриви ако спирачките са много загрели и мина през локва. Някой ако има идея от какво може да е това тресене ще му бъда благодарен.
            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

            Коментар


              #21
              ivandd написа:
              Така да се включа и аз малко в темата. Преди около месец сменях дискове защото бяха много износени и напукани. Преди 2-3 дни като пътувах по тъмното нацелих една яка дупка която ми костваше едната задна гума. Предната също мина през дупката но няма поражение, джантата не е крива но след въпросния случай определени моменти (според мен като загреят спирачките) и като натисна педала започва да тресе доста здраво. Ходих в сервиз прегледаха хоовата част и не откриха никакви проблеми. Когато минах през дупката спирачката не съм я натискал по простата причина че изобщо не я видях дупката и затова си мисля че не може да се е изкривил диска а и в сервиза ми казаха че диска може да се изкриви ако спирачките са много загрели и мина през локва. Някой ако има идея от какво може да е това тресене ще му бъда благодарен.
              колата с ABS ли ти е?

              Коментар


                #22
                колата с ABS ли ти е?
                С ABS е колата, но ако си мислиш че се е включил ABS-а не е това проблема. Тресе си цялата предница и то точно в диапазона между 70-90 км/ч на 80 най-силно се усеща. С по-висока и с по-ниска скорост това нещо го няма.
                Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

                Коментар


                  #23
                  И при мен има същия проблем. Тресе се и на 70-90км е най силно. И се чува шумно тракане - направо плашещо. Свалих колелата мислех да не е от накладки но са си добре имат доста феродо. Гледам обаче спирачните дискове отпред имат лек луфт /около 2мм/ и като ги разклатя с ръка се чува подобно тракане. Не знам дали е от тях и какво да правя. В сервиз ми казаха че ходовата част е добре и не виждат проблеми.

                  Коментар


                    #24
                    В какъв смисъл имат луфт, като ги разклатиш настрани или като ги завърташ е луфта. Ще проверя и при мен дали има подобен луфт. А при теб постоянно ли си тресе или само при натискане на спирачката. Да не би да ти е заминал лагера на главината и от това да тресе.
                    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

                    Коментар


                      #25
                      ivandd написа:
                      Така да се включа и аз малко в темата. Преди около месец сменях дискове защото бяха много износени и напукани. Преди 2-3 дни като пътувах по тъмното нацелих една яка дупка която ми костваше едната задна гума. Предната също мина през дупката но няма поражение, джантата не е крива но след въпросния случай определени моменти (според мен като загреят спирачките) и като натисна педала започва да тресе доста здраво. Ходих в сервиз прегледаха хоовата част и не откриха никакви проблеми. Когато минах през дупката спирачката не съм я натискал по простата причина че изобщо не я видях дупката и затова си мисля че не може да се е изкривил диска а и в сервиза ми казаха че диска може да се изкриви ако спирачките са много загрели и мина през локва. Някой ако има идея от какво може да е това тресене ще му бъда благодарен.
                      Колега можеш да си провериш дали главината не е крива от срещатата с дупката или пък шенкел .Естествено закараи да ти балансират джантата и да проверят гумата дали не се е деформирала от удара .
                      Marea Weekende TD100

                      Коментар


                        #26
                        Луфта е като ги разклатя на страни. Може би като стегна джантата го обира не знам. Не ми хрумва от какво може да е това но малко ме притеснява, ако разбереш ми кажи Че много много не разбирам, това ми е първата кола и ми е нова. Искам всичко да и е наред но уви...

                        Коментар


                          #27
                          Ква кешовица е шлайфане на спирачни дискове? До колко милиметра е допустимо да се шлайфат? Каква марка предпочитате да са накладките и спирачните дискове? Благодаря!!!
                          Fiat Coupe 2.0 20V 98g. Pininfarina

                          Къде отиваш ти, може би?

                          Коментар

                          Working...
                          X