Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

браво 1.6 със задни дискови спирачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    колеги ще кажа моето мнение от както смених и аз барабаните с дискове.спирането не е по-добро,най-много да е същото,но ръчната хич не е като при барабана.Сложих ги понеже и аз не харесвам барабан отзад,предпочитам да е с диск,но ако спираше по-зле щях да ги махна най-вероятно.Сега ми предстои да си сложа нови дискове за отзад и мисля че ще се подобри спирането,защото сегашните са доста изтънели.а и едни хубави накладки като купя мисля че нещата ще стоят по друг начин в полза на дисковете,че сега със тези SIFFERT нещо не ме радва как спира(но и дисковете са зле де..като сложа новите ще видим)
    1.6 16v Abarth

    Коментар


      #17
      след много чудене и постоянно разпитване на колегата eh4ev07 за което съм му много благодарен се сдобих с тези апаратчета.донора е алфа 146 1.8 с абс.сега започвам да се чудя дали съм уцелил дупките за абс-а.моите мисля че са от малките датчици а това като го гледам е от голямите
      Прикачени файлове
      bravo 1.6

      Коментар


        #18
        готово.и аз се екипирах с дискови
        Прикачени файлове
        bravo 1.6

        Коментар


          #19
          значи след това , което прочетох дотук се оказа, че аз съм в изгодна позиция за смяна на заден мост с такъв от ХГТ например, защото имам разбити тампони на моста, и като проверих в евро 07 ми излизат около 110лв + 100-тина за смяна при още неизвестен майстор... по добре да си купя мост от ХГТ и да го сменя, как ви се струва а?

          Коментар


            #20
            Dimo_J написа:
            значи след това , което прочетох дотук се оказа, че аз съм в изгодна позиция за смяна на заден мост с такъв от ХГТ например, защото имам разбити тампони на моста, и като проверих в евро 07 ми излизат около 110лв + 100-тина за смяна при още неизвестен майстор... по добре да си купя мост от ХГТ и да го сменя, как ви се струва а?
            Струва ми се доста разумно но огледаи и неговите тампони и го вземи с жилата и болтовете за закрепване към купето.
            ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
            ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

            Коментар


              #21
              pecata написа:
              Отпред що не ги правят колите с барабани,а се слагат дискове?Защо на колите с по големи мотори им слагат диск отзад.Сигурно има някъква разлика.
              Не знам дали има разлика ама мойто типо е 1.8 и е с барабани отзад, а на баща ми Призмата 1.6 DOHC - 105 коня е отзад с дискове Италианска му работа
              Теоритиците си лаят, голфа си върви!

              Коментар


                #22
                разлика в спирането няма или е минимална.ръчната си замина с барабаните.има я колкото да не тръгне на някъде колкото и да се натяга.визията е идеална.
                bravo 1.6

                Коментар


                  #23
                  сега остава и някой да каже стават ли предни апарати и дискове от хгт за 1.6.ако стават тая събота и това да сменя.
                  bravo 1.6

                  Коментар


                    #24
                    Еми ако имаш къде да сравниш - ако захващането към шенкела е същото - стават. Сменяш апаратите, накладките, дисковете, слагаш джанти 15" ако нямаш, и готово.

                    Коментар


                      #25
                      има някаква разлика.вижте я.горна снимка 1.6 долна хгт 155
                      Прикачени файлове
                      bravo 1.6

                      Коментар


                        #26
                        Разлика има в шенкела и в кормилните накрайници, а според мои разсъждения би трябвало да има разлика и в главината/каретата .
                        Фиат Крома 1.9 16v+
                        Фиат Браво 1.6 16v
                        Фиат Мареа 1.6 16v

                        Коментар


                          #27
                          Най-малкото, което трябва да смениш са апаратите и дисковете, тъй като твоите са плътни, а при ХГТ са вентилирани и са почти двойно по-дебели. Другото е да видиш местата на монтажа дали са еднакви.

                          Коментар


                            #28
                            не мога да дам толкова пара за да пробвам и да не станат а много искам да си сложа от хгт.карах едно браво 1.8 и разликата между моето е огромна.а диска от 2.0 е доста по голям и предполагам че ще е още по добре
                            bravo 1.6

                            Коментар


                              #29
                              Аз се надявам тая събота/неделя да сложа на моето браво 1.6 апарати, дискове и накладки от 1.8 браво , разлика в диаметъра на диска няма ,но е вентилиран с дебелина 20мм.
                              Фиат Крома 1.9 16v+
                              Фиат Браво 1.6 16v
                              Фиат Мареа 1.6 16v

                              Коментар


                                #30
                                pi4_s_bravo написа:
                                Аз се надявам тая събота/неделя да сложа на моето браво 1.6 апарати, дискове и накладки от 1.8 браво , разлика в диаметъра на диска няма ,но е вентилиран с дебелина 20мм.
                                трябват ти и апаратите.
                                bravo 1.6

                                Коментар

                                Working...
                                X