Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с ABS, неработещ датчик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с ABS, неработещ датчик

    Здравейте колеги, след края на зимата ABS на колата свети и неработи и само когато е мокро лампата угасва,но при леко натискане на педала се включва ABS-а.Въпросът ми я как да разбера най - лесно кой от датчиците не работи ?Колата е Фиат Брава 1.8Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Brava 1.8 16V GT

    #2
    Най-лесно е да отидеш на диагностика. А иначе в сервизното ръководство има описание как да си направиш сам диагностика. При мен при проблем в два датчика светва и червеният индикатор за спирачките. В този ред на мисли с откачане на датчиците един по един можеш да определиш къде е проблема. Само да спомена, че контролера прави чек на системата когато колата се движи поне 100-200м. т.е. след откачането на всеки отделен датчик покарай малко. Куплунгите за предните два датчика са в отделението на двигателя, а за задните се намират под задната седалка.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Благодаря за отговора,колега.За диагностиката и аз мислех да ида, но ми казаха,че KTC едва ли ще може да прочете точно къде е проблема.За това единствения вариант е да ида на диагностика във ФИАТ само че в момента още не сам им отворили шоурума.А за ръководството може ли да ми дадеш малко повече инфо.
      Fiat Brava 1.8 16V GT

      Коментар


        #4
        http://download.fiat-bg.org/Books/Bravo_Brava_Marea/и особено:http://download.fiat-bg.org/Books/Br...ervice_Manual/
        FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

        Коментар


          #5
          И по-точно някъде след средата на третият файл!
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Vladim написа:
            При мен при проблем в два датчика светва и червеният индикатор за спирачките
            Много познато... Индикатора/лампичката за спирачките е същата и за ръчната спирачка, нали ?И по принцип има ли индикатори за износване на задните накладки (барабан) или индикаторите са само за предните ?
            Fiat Bravo 1.8 16V
            Fiat Bravo II 1.9 Multijet

            Коментар


              #7
              NIK_THE_FLASH написа:
              Много познато... Индикатора/лампичката за спирачките е същата и за ръчната спирачка, нали ?И по принцип има ли индикатори за износване на задните накладки (барабан) или индикаторите са само за предните ?
              Същият индикатор е. А иначе за задните накладки/челюсти не съм чул/чел да има индикатори.
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар

              Working...
              X