Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тампони на биалетката

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тампони на биалетката

    Колеги,вчера забелязах,че тампоните на биалетките са доста напукани,като единият имаше голяма пукнатина от няколко милиметра. Питах майстора дали са за смяна и отговорът беше "нищо им няма,карай и си свиркай!" Гледам,че на сайта на axm-auto.com се продават отделно тези тампони, но от марката BIRTH и UNIGOM. Въпросът ми е дали след като са напукани са наистина за смяна и ако ги сменям дали да сменя само тампноите или направо цялата биалетка?А каква марка бихте препоръчали?
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    Ако са тръгнали - сменяй. Няма смисъл да сменяш цялата биалетка, но ако си караш така, и изгубиш някой тампон резбата на биалетката, започва да чука в носача. Така може да и се пре**е резбата и ще ти трябва нова. Смяната е много лесна и отнема не повече от 1 час за дрвте, в най-лошия случей. Цените са символични, така че не се циганеи. Моите са Birth и за половин година не са мръднали.
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    Коментар


      #3
      Аз от сайта на хит-ко си взех Pirelli май преди 2 години беше, засега са ок. Но и след като ги смених нямаше никаква разлика
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        Преди няколко дни ги смених . Сложих Birth за около 20 лв./бр. Само че като сменяш ги сменяй и двете. Щото ако и другата малко мърда новата ще се разбие по бързо.
        Fiat Marea 1.9 TD100 97г.

        Коментар


          #5
          spark написа:
          Аз от сайта на хит-ко си взех Pirelli май преди 2 години беше, засега са ок. Но и след като ги смених нямаше никаква разлика
          Разликта идва в това че започва да вози по твърдо защото самата стабилизираща щанга се натяга повече и започва да участва пряко при местенето на носачите! Аз бях почти без тампони и като сложих нови биалетки и особено след като ги натегнах започнах да усещам разлика!! Следвайки тази логика съответно и колата става по придвидима при резки маневри! Не мога да кажа обаче че се сменят лесно, аз докато открехна щангата бая ядове брах!! Също така натягането на тампоните трябва да стане след като колата стъпи на гумите си!
          ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
          // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

          Коментар


            #6
            Незнам как ви издържат тия тампони по 2 години.Зимата в студа всичко се напуква и ги сменям всяка пролет,за съжаление не само тях.
            Fiat Tipo
            Corsa b комби !

            Коментар


              #7
              spark написа:
              Аз от сайта на хит-ко си взех Pirelli май преди 2 години беше, засега са ок. Но и след като ги смених нямаше никаква разлика
              това е най-точното мнение. иначе, пази си оригиналните части максимално дълго, всичко след оригинала е на 30% по качество... бих сменил само тампоните
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар

              Working...
              X