Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предстоящ ремонт на предница, мнения, съвети, коментари?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Вчера ходих до сервиза на колегата Stenli - диагнозата беше два носача и една биалета. След това попаднах на подробното описание за смяна от колегата phoenix. Всичко е така, както го описва, обаче имам две въпросчета. Три от четирите болта на носача са ясни - имат достъп и сигурно лесно ще паднат, но четвъртият - задният вътрешен, откъм двигателя, ми се видя, че отгоре, където е гайката, няма отникъде достъп, той как се сваля. И петия, откъм шенкела, гайката, която го стяга отстрани ли се развива, защото самият шарнир отгоре няма гайка. Нямам снимки в момента, ама той колегата, както го е обяснил, вярвам, и насън да го бутнеш, ще се сети за местата. Питам, понеже ми се очертава едно пътуване и възможност да се съберем двама-трима ентусиасти, които да пробваме да ги сменим.
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    Коментар


      #47
      Oтвиват се само болтовете- на гайките не се държи контра, защото са заварени за носача и не превъртат. Един съвет от мене- смени и двете биалетки, а не само по- разбитата.
      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

      Коментар


        #48
        Благодаря, а петата, откъм шарнира, там как стои положението, лесно ли пада?
        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

        Коментар


          #49
          pakumba написа:
          а биалетите ще те измъчат и с канал и без, и с лост и без лост. имам скоба/стяга. трябва ти повече от 1 крик. иначе ще ти се наложи да сложиш шайбите обратно, няма д аможеш да навиеш гайката. за сефте ще ти отнеме час. на мен 10 мин за двете. обади се ако искаш ще ти дам скобата, която не е нещо уникално, а стяга от някъв стенд за циркуляр или нещо такова.
          Аз си ги сменях сам с един приятел да помага и ги направихме за около час и половина, като половин час сме се мотали и говорели. Завиването на болта става лесно ако имаш щанга, даже на втората биалета се справих сам, без никой да помага. Щом аз ги направих занчи всеки може
          FIAT Bravo JTD GT '99

          Коментар


            #50
            Е то аз още в първия си пост казах, че става лесно с щанга, може и по-втори метод, като се спусне колата да си легне на гумите, тогаваболта си щръква достатъчно за да се завие гайката. Ако е завито кормилото в крайно положение мисля че има достъп от подкалника, както е с гумата. Това последното не е баш сигурно, понеже аз си имам канал и винаги пускам колата и това е последното нещо което стягам преди да изкарам колата.
            СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
            бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
            сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
            ИТАЛФЕСТ 2007

            Коментар


              #51
              Вярно е че го каза още в първия пост Мисълта ми беше че е сравнително лесно и че става и с един крик без проблеми, не толкова за щангата.
              FIAT Bravo JTD GT '99

              Коментар


                #52
                Според вас и двете външни карета ли да сменя, или само разбитото? Все пак говорим за около 100-на лева, а това си е 1 амортисьор примерно, или 2 задни, които също трябва да сменя в 1 момент...

                Коментар


                  #53
                  Смени само разбитото, но все пак доста внимателно усети дали и другото няма даже и минимален луфт- става като леко се завърта гумата вдигната на крик и държиш с ръка пръта на полуоската- така се усещат чуканията по карето.
                  Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                  Коментар


                    #54
                    Според мен само разбитото - аз преди половин година я направих тая процедура и не усещам разлика в поведението на колата. Даже вчера, като залягах да оглеждам как се сваля носача, огледах и каретата - не виждам разлика и визуално между новото и старото.
                    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                    Коментар


                      #55
                      Задължително само разбитото.каретата не се сменят през ден. най-вероятно си с оригиналните карета, на незнайно колко хиляди километри... та карето само това което е за смяна. Между другото как разбра, че е за смяна?Иначе за да свалиш карето, ще трябва камък 32(не знам дали не беше и 34), а той не се намира лесно.
                      СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                      бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                      сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                      ИТАЛФЕСТ 2007

                      Коментар


                        #56
                        Твърдо само разбитото. По-хубаво от оригиналното няма.

                        Коментар


                          #57
                          phoenix написа:
                          Задължително само разбитото.каретата не се сменят през ден. най-вероятно си с оригиналните карета, на незнайно колко хиляди километри... та карето само това което е за смяна. Между другото как разбра, че е за смяна?Иначе за да свалиш карето, ще трябва камък 32(не знам дали не беше и 34), а той не се намира лесно.
                          Камъните за гедоре както ги наричаме се намират много лесно вече стига да знаеш къде да ги търсиш.Продават се на бройка дори с различна якост и предназначение.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #58
                            phoenix написа:
                            Между другото как разбра, че е за смяна?
                            Като завивам и двете посоки с почти пълен волан, се чува стабилно ритмично тропане откъм дясната част на колата. Като се качвах към рилския манастир, си пердашех почти навсякъде със 50, на 4-та, и на леви завои беше достатъчно волана да е навит на около 30 до 45 градуса, и се чуваше ритмично тропане отдясно. Това според мен предполага разбито каре. Дали е за смяна - . Когато ми сваляха алтернатора, понеже падна и полуоската, питах го онзи пич дали карето е здраво, и той каза "Има някакъв лек луфт" . Дали го е казал просто така, или наистина го е разбрал?

                            Коментар


                              #59
                              Щом щрака - за смяна е.

                              Коментар


                                #60
                                Оги, щракане или тракане чуваш, защото звука от карето си е точно като щракане. Между другото, колкото пъти ми се е чупило каре (или на приятели), никога не съм могъл да преценя дали щракането е по-силно от ляво или от дясно, щрака си ми еднакво. Освен това, което каза КИМИ някой знае ли и друг начин за проверка.
                                FIAT Bravo JTD GT '99

                                Коментар

                                Working...
                                X