Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предстоящ ремонт на предница, мнения, съвети, коментари?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    има и компоненто по окачването MOOG - и за тях съм чувал убави неща.
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    Коментар


      #17
      Утре ще взема биалетите, днес ги поръчах. Пак делфи. остават носачите, а вътрешни накрайници няма да взимам, човека който снощи доста подробно разгледа предницата беше категоричен, че дори и външните са здрави, а за вътрешните да не говорим. Така че за момента 50 кинта по-малко, и без това малко съм ограничен.... или пък да изчакам 1 месец, и да ги сменя и вътрешните? Притеснява ме че новите части може да живеят по-малко от заводските които вече са на Х - хиляди километри, и близо 10 години.... Как мислите?

      Коментар


        #18
        Aми ако си вземеш Moog, мисля дъщерна фирма на Federal Mogul, шансът ти да се приближиш до около 50% на километрите изминати от оригиналните части се увеличава значително. Значително се увеличава и шансът ти към изтъняване на портфейла. Ако имаш много късмет и вечерно време лаеш към луната може да минеш и още толкоз километри колкото и оригиналните ти части . Само ще ти спомена че на Moog дългите беалети които по-горе колегата показа т.е. за Мареа струват ...хъм към 40лв. бройката. Така че ти си ... .

        Коментар


          #19
          Е то аз вече съм ги поръчал.... нищо другия път, дано да няма друг път де, но ще търся и от тях. Нещо магазин в софия, контакти? Някой колега след мен може да се спре на тях

          Коментар


            #20
            Ето биалетите, преди малко ходих да си ги взема Остават 2 бр носачи, и съм в сервизо
            Прикачени файлове

            Коментар


              #21
              ogi28b написа:
              Ето биалетите, преди малко ходих да си ги взема Остават 2 бр носачи, и съм в сервизо
              Сигурен ли си, че си с този тип беалети?

              Коментар


                #22
                Би трябвало, само на Мареа са дългите. Поправете ме ако греша .Честити и да 200000-илядат .

                Коментар


                  #23
                  Е кво е тва пожелание бе колега, аз довечера ще постна снимка как колата става на 150 000 , поне 300 000 да беше пожелал А биалетите - според ЕПЕР и axm-auto са тези, както и според каталога на ДЕЛФИ, така че ....

                  Коментар


                    #24
                    Имах предвид още 200000км. , ама айде щом си казал мини 150000км. Ако ги минеш да ме почерпиш .

                    Коментар


                      #25
                      Нещо за каретата да кажете, колеги? Направо им таковах таковата, още носачите не съм взел, а каретата са разбити! Да ги сменя ли и двете? Май само дясното тропа. Завивам и в двете посоки, но звука все удва откъде дясно. Какво още се сменя с каретата? Или то се продава комплект? Маншони, грес? Утре ще питам в техко каква е офертата, а тя е ГЛО и Холцер. Май са добри, а? Айде да я стегна тая предница, че вече не се издържа, тропа ми в мозъка...

                      Коментар


                        #26
                        Airfan написа:
                        ogi28b написа:
                        Ето биалетите, преди малко ходих да си ги взема Остават 2 бр носачи, и съм в сервизо
                        Сигурен ли си, че си с този тип беалети?
                        Май само Мареа може да се похвали със дълги биалети.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #27
                          ogi28b написа:
                          Ето биалетите, преди малко ходих да си ги взема Остават 2 бр носачи, и съм в сервизо
                          днес ми смениха само тампончетата
                          Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                          Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                          Коментар


                            #28
                            Комплект каре ГЛО - 115 лв.Холцер, в тин кар - 63 лв. Е к’ва е та’а разлика в цената, според вас?

                            Коментар


                              #29
                              ogi28b написа:
                              Комплект каре ГЛО - 115 лв.Холцер, в тин кар - 63 лв. Е к’ва е та’а разлика в цената, според вас?
                              ами гло са едни от най добрите карета и затова
                              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                              UNO 1.0 FIRE

                              Коментар


                                #30
                                и понеже Темпра ми е една от любимите коли. Ако идваш на море към Варна, обади се, ще ти ги сменя безплатно. Може да се окаже, че няма нижда и от реглаж предница. По принцип е задължителен след смяна на кормилни накрайници, ама може и да не се наложи. Само се обади. Може пък и бира да почерпя. Сменям ти накрайниците, биалетките и носачите. Ако се обадиш ще ти обясня как се сменят и сам ще се справиш. Но пък ако идваш насам, ще е по-весело.п.п.е ся видях че си с Брава...... все тая. Бирата си е бира.
                                СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                                бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                                сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                                ИТАЛФЕСТ 2007

                                Коментар

                                Working...
                                X