Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви носачи -> решението най-накрая!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Във връзка с темата, да питам ще има ли някакъв проблем да сменя само единия носач? Като карам много бавно по _много_ неравен път дори без асфалт се чува понякога нещо като пукане на пластмаса. Още не мога да определя откъде идва... може и от шарнира да е, тъй като гледам тампоните са здрави... само тези на щангата не мога да ги видя.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #17
      Никакъв проблем-сменя се само този ,който е проблемен...Това не са амортисьори,пружини,дискове/барабани или спирачни накладки.
      Ex. Grande Punto Driver

      Коментар


        #18
        Ами мисля, че се събраха достатъчно отговори по темата, като всеки вече ако иска съвет, да знае каква марка носачи да се вземе.По възможност тази тема ще може ли да отиде в "Често задавани въпроси", и да си остане там, та който и да чете да му се набие в очите...
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #19
          Може да отиде, но опредеделено не сега.Не виждам как при 39 гласували тази извадка може да добие представителност.За най-качествените "Локхийд" и "TRW" са гласували едва 7 човека.Явно качеството не е приоритет, а цената.Като станат поне 70-80 гласували можем да преместим темата в "Често задавани....".
          Nino написа:
          Наскоро продадох подобно Пунто-II, но с атмосферния 1.9 мотор. На "тест-драйва" нарочно прекарах кандидат - купувача през КАЛДАРЪМА на "Ал.Невски".Човекът се шашна, ченето му зейна... няма тропане, скърцане, хлопане присъщо на всички нови пластмасови коли.Естествено окачването е оригиналното - TRW, една гайка не съм сменил по него!
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #20
            На старото Пунто-"ELX-90"-/II ръка автомобил/-оригинално вграждане-TRW-до 140 К- без проблеми-така го и продадох...За тази марка и гласувах.
            Ex. Grande Punto Driver

            Коментар


              #21
              Определено TRW е най-доброто, щом се използва за първоначално вграждане, друг е въпроса дали си струва в сравнение с FRAP i AC-Metal. Според мен няма да е лошо да се направи степенуване или сравнение цена - качество.

              Коментар


                #22
                Аз за година и полувина съм сменил само 2 шарнира сложих Локхийд-Делфи.Цял носач за Уното със втулките и шарнира е 56 лв на Локхийд-Делфи, а на Ас-метал е 36 лв.Самата изработка е с пъти по качествена от другите прозиводителиПросто няма какво да коментираме повече....
                Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
                IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
                1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
                2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

                Коментар


                  #23
                  maiden написа:
                  SIDEM е испанска фирма, която прави доста добри неща. Вносител са Ауто+ ако не се лъжа, само че за Типото като търсих бяха над 100лв. Така, че тия за 70лв може би не са SIDEM, а са нещо от сорта на SEDEM, SEDIM и т.н.
                  Пич, чети по-старателно - 70 лева без ддс и с отстъпка. Аз ползвам в Косер 30% отстъпка, та затова споменах, че са скъпички.

                  Коментар


                    #24
                    Re: Какви носачи -> решението най-накрая!

                    BO написа:
                    Колеги, не знам дали на вас ви омръзна, но на мен определено, както каза един колега "Айде стига де, всяка 3-та тема за носачи".
                    Гласувах "Вема" само защото помня че последно сложих такъв /преди около 10000км , по-голям интерес за братството обаче мисля че ще е производителят на другият ми носач, който вече откара над 65000 км, смених го като вкарах колата преди 4 год, не е мръднал. При следващо гмуркане под колата ще видя какво призводство е.
                    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                    Коментар


                      #25
                      Някой за Talosa чувал ли е нещо? Знам само че са Испанци, отскоро ги и ма в БГ.
                      In Tipo Veritas

                      Фиат Типо 1.6 DOHC
                      Фиат Стило 1.6

                      Коментар


                        #26
                        rinsuind написа:
                        Някой за Talosa чувал ли е нещо? Знам само че са Испанци, отскоро ги и ма в БГ.
                        Чичко гугъл не иска да ги намери.Дай линк да тръгнем нанякъде.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #27

                          Коментар


                            #28
                            rinsuind написа:
                            Някой за Talosa чувал ли е нещо? Знам само че са Испанци, отскоро ги и ма в БГ.
                            Как да ти кажа? Принципно нашия сервиз е дистрибутор за тези резервни части за Варна, но се поръчват от София... дълга история. Моя шеф като разбра, че ми трябват носачи и веднага ми предложи, да сме направили експеримент (баш на моята кола), да видим как са. Но аз нямах мнение за тях и отказах. Мога да кажа утре кой е вносителя за България, но за качеството нямам никакви сведения, нито впечатления. Цената - като за моето Типо с 15мм шарнири - към 70 лева единия.

                            Коментар


                              #29
                              deadairplane написа:
                              Tornado написа:
                              rinsuind написа:
                              Някой за Talosa чувал ли е нещо? Знам само че са Испанци, отскоро ги и ма в БГ.
                              Чичко гугъл не иска да ги намери.Дай линк да тръгнем нанякъде.
                              Ако чичко гугъл не ще да ги намери значи че не съществуват (Или е нещо измислено)
                              www.talosa.com е сайта. Иначе за БГ знам че Евро07 почва да ги внася под марката Индустриал Рикамби, но нямам впечатления дали са читави.
                              In Tipo Veritas

                              Фиат Типо 1.6 DOHC
                              Фиат Стило 1.6

                              Коментар


                                #30
                                щом ЕВРО 07 ще ги внасят значи не ми ги хвали, тея нищо свястно не продават
                                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                                UNO 1.0 FIRE

                                Коментар

                                Working...
                                X