Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

колата ми не спира

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Благодаря!
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    Коментар


      #32
      Браво написа:
      Слагай накладки Текстар или АТЕ и те ще си се паснат с диска и ще го изчистят. Ако ти се дават повечко пари може да вземеш и EBC Green stuff .
      Жоро написа:
      Феродо високия клас...
      Няма ядове просто събирам мнения.До края на месеца искам не искам ще се закърпва положението.Колата по принцип я кара жена и от време на време аз,но във всички случаи я оправяме аз и баща ми,докато питаш старата на колата нищо й няма и още 5 години може да се кара така.Познава един майстор ,който й казал"карай докато не спре да работи",ама го разбирам на жена какво друго да й кажеш :D .Та като рзагледах линковете и препоръчаните марки и хубавите накладки започват от 80 кинта и като им обявих такава цена и те наще направо се схванаха,все пак като бачкаш за 350-400 лв на месец и такива работи ти идват нанагорно. Естесвтено те закарали колата при тоя същия,качили я на валяците пили по една бира,оня погледнал че има накладки за 3 чифта дискове още и само казал"карай и не са плаши".Аз имах едно идване до Плд и ми се наложи там да спирам по-интензивно и екстремно заради разни бакшиши и неорентирани типове и като се прибрах и като свалих джантата и се опулих,ама какво да направиш.За кола ,която се кара по 3-4к на година и колкото да е на пътя.Едвам я накарах майка ми да я обслужа с нови ремъци и ролки,че нали вече споменах за карането и неплашенето.Та така,то се разбра че накладките неструват и е много вероятно те да са една от основните причини за слабото спиране,но покрай тяй и маркучите не са сменяни от поне 7 години(толкова имаме колата) и отпреди това не знам колко още.Пак спирачна течност.И става дълга и широка,ама ще се прави. Ще отделим 100-150 лв щото това е важно да работи както трябва.Миналата година Гецата още ми вика махай ги тея накладки,че с тях и дискове ще сменяш,ама да не казвам за карането и... Та така ,ще гледам да ги отсея тея работи както трябва тоя път,веднъж завинаги.Мерси за помощта на всички включили се.ПП да накладките са мажат с медна грес,ама ся за тея специално като знам ,че ще ходат към вечно забвение им сложих графитна,която също е с висока топлинна издръжливост.Сашо е обяснил защо с две думи. И все пак слоя е много тънък ,просто с пръста замазваш отгоре,колкото да не стърже метал в метал и да скърцат.Няма чак толкова ,че да се втечни и да проникне там където най-малко трябва да има смазочно вещество Редакция/допълнениеСега виждам ,че има два вида Феродо ФДБ и Феродо ФДБ,като цената е задоволителна .Разликата я разбрахме от колегата с бравото,който обясни за вентилираните и плътните дискове.Ще се възползвам от съвета на Жоро,защото е всеизвестно неговото влечение всичко да е идеално.Мислех си за Ремза,но дори в анкетата на форума "Феродо"-то събира най-много поддръжници.Стига за тая вечер,че стана късно.Мерси още веднъж на всички за помощта и информацията.
      Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
      Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

      Коментар


        #33
        Брембо Макс + Ате + 20000 km =

        Коментар


          #34
          Airfan написа:
          Брембо Макс + Ате + 20000 km =
          Мда найстина много добра комбинация, другото е АТЕ спорт целия комплект и естествено нови маркучи но тефлонови а не рекамби дето като натиснеш спирачката се надуват като евтина наденица на скара.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #35
            Феродото е вече факт.

            Airfan написа:
            Съветвам те чисто приятелски, купи си накладки Феродо Премиер (единствено и само серия FDB) . Сложи ги и покарай 300-400 км да се напаснат. Ако след това все още смяташ, че искаш стария Тръстинг, аз лично ще ти платя накладките и ще ми ги изпратиш по Еконт за моя сметка с наложен платеж...Едит: видях, че си от Пловдив. Предлагам ти след 10 дни като се върна от морето аз да ти купя накладките, а ти ще си ги монтираш. Като минат 300-400 км и ако си доволен, ще ми ги платиш, а ако не си доволен, ще ми ги върнеш.
            Жорка убеди ме само със съвета си .Всеизвестно е колко държиш всичко да ти е повече от изрядно.И така баща ми чрез един негов познат ни снабди с "Феродо" FDB 1040 за 60лв.Дойдоха си в запечатана оригинална кутия ,но видях че щампата е от далечната вече 2007 год.Не че е сирене да има някакво значение,но малко се поядосах,че са стояли по складовете толкова години и са чакали някоя балама да ги потърси Както и да е -и тогава и сега се надявам все да са си толкова качествени колкото е нужно. Утре след работа ако имам време ги слагам и след няколко седмици ще дам отзиви.Те това е.Покрай тях трябва да сменя и спирачните маркучи и течността.Пак ще има 3 часа играчка.
            Прикачени файлове
            Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
            Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

            Коментар


              #36
              Супер! Сподели после какви са ти впечатленията.

              Коментар


                #37
                Една-две снимки

                Ето няколко снимки на старите и новите накладки преди монтажа им.Още при пробата след смяната си показа класата феродото и добре,че съм свикнал да си слагам колана дори и за обиколка из махалата.Оказа се нагълтана с въздух системата и макар да я обезвъздушавах по 3 различни начина,педала пак хваща на третия сантиметър от хода си.Мисля че има още въздух или трябва още напасване.Другото е да понатегна ръчната и да видя дали ще се каи малко педала или по-точно повтвърди.Отзад са нови накладките и цилиндрите са раздвижени.За сега майка ми кара колата и казва ,че не намира разлика в педала,ама тя с повече от 40-50 рядко кара.Като си взема по-хубав крик ще си поиграя повече,че вече се стресирам само при мисълта ,че трябва да вдигам всичките колела и да се завирам под колата за обезвъздушаване,пък помагачките са едни....Няма канал или рампа и всичко става много тегаво и с мноо нерви.За сега това,надявам се дисковете да започнат да се изчиства с времето,че по горната страна са хванали ръжда.Ето ги и тръстинга както обещах на Колегата "Бетук"
                Прикачени файлове
                Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                Коментар


                  #38
                  Колега "pl4 8rp", радвам се, че си решил проблема, засега мойте тръстингчета ,почнаха да държат както бях с феродото.Демек ,с леко натискане,веднага хващат,но усещам че като ги ползвам по-продължително,леко губят качествата.Дори джантите почнаха да се цапат в черно от феродото, но не е както с ФЕРОДОТО. :D Гледам снимките с сваления тръстинг,и забелязах че при повторната ревизия на мойте тръсчета Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 ,имах същия лъскав филм /слой/върху самото феродо дето е контактувал с диска, аз с пила за метал свалих този слой ,който незнам как се е получил,и от тогава буквално за три дни ,почна да спира както преди смяната.Този слой явно е пречел ,и не позволявал да спира по-добре колата,и сега като гледам снимките ти,се замислих дали нещо не е имало, нещо най-отгоре на самото феродо,което пречело.Интересното сега,на снимките които си качил, между двете накладки "ФЕРОДО"и "ТРЪСТИНГ",има видима разлика в големината на самия материял феродо.Като че ли "ФЕРОДО"-то е с по-голяма допирна площ...Или снимките са изкривили реалното Иначе се вижда че "ФЕРОДО"-то,е по-добре направено, ми пожелавам спокойни и без проблемни километри с новите накладки.:D
                  Fiat palio 1.7td

                  Коментар


                    #39
                    Здравейте, колеги прочетох цялата тема и реших да изкажа и аз моя проблем и приемам съвети вякъкви.Педала на спирачката ми омекна постепенно, за няколко дни и съответно колата спира много по трудно, и бавно.По някога при припомпване "хаваща" по добре, но не трябва да е така, или поне не беше така. Хода на педала беше някъде до половината. Колата е Брава 1.8 ; 96г. ; с АБС. Ходих на майстор, който я преглежда за течове и каза , че няма, и обезвъздуши от пробките на 4-те колела на самотек с доливане на течност отгоре. Спирачката се оправи за около седмица, и педала пак омекна. Ходих още 3-4 пъти през около 4-5 дена да изпуска по малко от задното колело зад шоф. място, защото от там излизали най-много мехурчета, и при всяко ново обезвъздушаване спирачката се оправяше, но за кратко.Накрая отидох и изпускаха цял ден по около 2 часа от всяко колело и доливане на спир. течност, ефекта беше същия, спирачки за няколко дни. Вдигнаха ръце и викат: "Незнам какво се случва". Дайте съвет, какъв може да е проблема!?

                    Коментар


                      #40
                      merilin9 написа:
                      Здравейте, колеги прочетох цялата тема и реших да изкажа и аз моя проблем и приемам съвети вякъкви.Педала на спирачката ми омекна постепенно, за няколко дни и съответно колата спира много по трудно, и бавно.По някога при припомпване "хаваща" по добре, но не трябва да е така, или поне не беше така. Хода на педала беше някъде до половината. Колата е Брава 1.8 ; 96г. ; с АБС. Ходих на майстор, който я преглежда за течове и каза , че няма, и обезвъздуши от пробките на 4-те колела на самотек с доливане на течност отгоре. Спирачката се оправи за около седмица, и педала пак омекна. Ходих още 3-4 пъти през около 4-5 дена да изпуска по малко от задното колело зад шоф. място, защото от там излизали най-много мехурчета, и при всяко ново обезвъздушаване спирачката се оправяше, но за кратко.Накрая отидох и изпускаха цял ден по около 2 часа от всяко колело и доливане на спир. течност, ефекта беше същия, спирачки за няколко дни. Вдигнаха ръце и викат: "Незнам какво се случва". Дайте съвет, какъв може да е проблема!?
                      има ли загуба на спирачна течност?
                      Bravo 1.9d 97г

                      Коментар


                        #41
                        Щом има въздух всеки път със сигурност има и теч някъде. Аз бих проверил първо тръбичките на АБС-а и после проверка на колелата. АБС-а не работи нали?
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #42
                          Понеже лятото я караше жена ми и тя ми каза, че течноста е била на минимума и са и долели в някъкъв сервиз, и аз си мислех да не би да е глътнала въздух. След това е карала около месец, два и тогава постепенно, не от веднъж спирачката "омекнала". АБС-а се вкл. понякога ама много странно, тръбичките съм ги сменял преди 2- 3 год. феродото е на около 15 - 20 хил.Дисковете имат ръб, и то доста голям......незнам.....Дайте някой майстор в София да му я закарам да я погледне........

                          Коментар


                            #43
                            Има много сервизи около теб, аз лично ходя в Захарна фабрика а живея в младост. Ако искаш телефон на сервиза драсни едно лс за да ти го пратя.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар

                            Working...
                            X