Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

колата ми не спира

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    pi4_s_bravo написа:
    Добре са като цена тези накладки от линка, а по принцип за качествени части избягвай веригата магазини от които си купил старите накладки. Обезвъздушаването си го направи ръчно- вземи си 0.5л спирачна течност хубава ДОТ 4 и източвай от всяка пробка по 100-тина грама (като внимаваш в казанчето да не остане празно и да глътне въздух) , така хем ще я смениш хем ще си обезвъздушил. Провери саморегулиращите механизми на задните барабани- там където се навива резбата се почиства от боклуците и се капва масло за да се движи леко механизма.
    Разчеох се из форума и попаднах на тази тема.Припрокриват се съветите,даже има и отзиви :D .Спомням си ,че имаше една анкета за накладките,но после ще я търся.Като се поопаричим ще ги сменим.Иначе за обезвъздушаването и задните цилиндри така направихме миналия път,че единия беше спекъл и го раздвижвахме.Беше голяма сага миналата година със задните накладки,но е за друга тема.Мерси колеги за включванията и безаварийно.П.П Тук в малкия ни град всички мошеници зареждат от едно място и единствения начин да избегна да купувам от тях е онлайн,което също си е нож с две остриета.И другия е да хода до Пловдив,ама там също не съм запознат с ренометата на магазините за авточасти,които хич не са малко на брой.Редакция от Вечерта 23:55Мерси Оги,явно се бърках от темата от линка на "редакцията",в която даваха добри отзиви за тръстинга,но май съм попаднал или на калпава бройка или нещо друго не е наред по спирачната система.При първа възможност пак ще разглобим и ще прегледаме по-обстойно.Мерси и за насоките с онлайн пазаруването.
    Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
    Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

    Коментар


      #17
      Анкетата е в списъка с "важни теми". А като си поръчваш - избираш си марка накладки и звъниш на фирма, която ги внася. Да речем - избрал си си АТЕ - звъниш в Манимпекс и ти ги пращат по куриер. Избираш Феродо - звъниш на Руди 96. Избираш Текстар - Ауто Плюс май бяха техни вносители... и т. н. Не си единствения, който си поръчва части от тях по куриер, а някои си имат и собствен транспорт.

      Коментар


        #18
        Накладки"РЕМЗА" ???

        Здравейте колеги,прочетох тук-там и се спрях на варианта накладки"REMSA".Обаче на тоя линк има четири дадени варианта и не мога да разбера каква е разликата освен в цената.На най-долната видях ,че пише дължина 215,а на останалите 210.Аз ли нещо не схващам или има някаква тънкост ,която не виждам.Вие кои бихте ми препоръчали?Рeдакция:ясно колега,мерси още веднъж за информацията.Предполагам ,че това трябва да се уточни преди покупката.Ако има още нещо пак ще се допитам до вас
        Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
        Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

        Коментар


          #19
          При някои варианти на 1.6 мотора (примерно с авт.скорости) дисковете,накладките и апаратите са различни - т.е 2 варианта с плътен и вентилиран диск, ти си с плътния и ти трябват накладките за него.
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар


            #20
            Педала на Спирачките омекна.

            Здравейте колеги,чета тука че колегатата "Бетук" е доволен от новия си тръстинг и реших да видя на какво се дължи това странно явление с не напълно допиращите се накладки.И така днес вдигнах колата на крик и разглобих отдясно първо,за да видя насоките,които ми дадохте преди-за бликирали видачи и другите подобни.Разглобих,почистих и смазах всичко .Изшкурих горния слой на накладките и намазах гърбовете и буталото с грес.Самото бутало си се движеше свободно и без усилие го посъбрах с ръце.Така преди да се прехвърля отляво ,като събрах всичко реших да врътна едно кръгче за да видя дали има някаква промяна.Е имаше и то към по-лошо.При запалване педала заби в пода и колкото и да го помпиш не се вдига.А до преди разглобяването си беше твърд и след първото натискане на спирачката си хващаше при много лек натиск или малък ход по-точно.Бащата вика въздух има почвай обезвъздушавай доката се оправи.След първото обезвъздушаване,което беше само за пробата при спиране от 80км дясното колело спираше повече и оставя следи по пътя от гумата при по-рязко натискане.От 100 дърпаше на един край и нестабилност.Пак в бокса и вече по-сериозното обезвъздушаване с бурканче със спирачна течност и тръбичка.Така по 4 пъти на колело,доката спряха да излизат балончета и само при отвиване на пробката да се вдига нивото в бурканчето,кото м/увременно доливах по малко течност в казанчето в двигателя.После при пробата спираше осезаемо по-добре и гумите свиреха,ама педала пак мек и хваща посредата и колкото и да го помпиш не се втвърдява както преди.При загасен двигател на второто натискане е корав като камък??! Сега не знам дали трябва по някакъв начин пак да се напасват дискове и накладки .Четох в алфа форума ,че понякога в такива случаи при връщане на буталото се обръщали гумените уплътнения на спирачната помпа.Макар че като сменяхме накладките миналия път пак имаше такова нещо ,но след време си дойде на мястото или след 100 обезвъздушавания , не помня вече.Някои казват от 150 до 300км пробег и ако няма промяна търсене на проблем.За сега го оставям така,защото ковът и спират ,но педала е мек.Оф слънцетео ме напече яко и го давам накрадко,макар доста да се гъзихме около колата и днес.Качвам и малко снимки. Една снимка се повтаря май Колега Бетук не се връзвай,просто забелязох ,че си ги похвалил.И аз бях доволен доскоро,но виж какво стана.Допреди няколко месеца всичко си беше наред и изведнъж накладките изчезнаха.
            Прикачени файлове
            Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
            Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

            Коментар


              #21
              На колко километра са тези накладкиказваш?

              Коментар


                #22
                Колега "pl4 8rp", не се съм споменавал за страшно доволен, а само за сега съм доволен.Значи за сега почти стигна нивото на спиране, както бях с старите накладки.Значи с предните като чукна, веднага хващаха,новите и те така реагират, но при продължителен натиск ,лего губят спирането.Но предполагам че с времето като се износят още,имам предвид до достигане на цялата повърхност на накладката, нещата би трябвало да се подобрят още,защото в момента площа на накладката е още в началото, все пак да съм минал най-много 500-600км с тях,Не знам на твоя тръстинг има ли надписи на гърба на накладката,защото ми се струва че не са много качествени,имам предвид да са менте,на мойте има номер на накладката,и дата кога са произведени.Ето линк на снимките да видиш: http://prikachi.com/images/99/6442099n.jpg,http://prikachi.com/images/98/6442098E.jpg
                Fiat palio 1.7td

                Коментар


                  #23
                  Airfan написа:
                  На колко километра са тези накладкиказваш?
                  Като километри са на около или малко под 20 000.Колега Бетук не се връзвай,просто забелязох ,че си ги похвалил.И аз бях доволен доскоро,но виж какво стана.Допреди няколко месеца всичко си беше наред и изведнъж спирачките изчезнаха. Иначе си пише отзад тръстинг-мръстиг има си сериен номер.Аз не съм убеден че не спира заради накладките даже по-нагоре в едно предно мнение съм пуснал и линк към тема ,в която се хвалят доста тея накладки и затова си ги закупих тогава.Но сега пък всеки ги отрича и ги слага в графата на треторазрядното качество,а АЗ междудругото търся помощ как да си оправя проблема с недобре контактуващите дискове и спирачки и да накарам колата да спира безопасно на пътя. Сега с много четене къде какво намерих из гъгъла се споменават основно две неща-помпа и серво-усилвател.Също и въздух,запушени маркучи и спекли задни цилиндри,кантарче заден мост или какво ли още не.Макар след като си играхме по обед да обезвъздушавам и четерите колела колата започна да спира,но педала си остана мек.Ще покарам седмица-две да изчакам да видя дали ще се понапаснат и пак ще пиша,а вие си давайте съвети все отнякъде трее да изкочи заека.Тук в малкия ни град използвам спирачки само за напълно спиране от 10-20 км до нула.Все пак не карам бързо и си познаваме улиците.Та така радвам се че все някой се отзовава на питането ми ПП.Гърба на накладката изглежда така.Просто не се вижда нищо,защото винаги ги мажа с грес преди монтажа.Пък и кой ли го интересува какво пише отзад ,ако работи както си трябва.Все пак с парите си ги купуваме тея "части".Поздрави.Другия път като свалям джантата ще зачистя колкото може и ще снимам по същия начин като на твоята кола
                  Прикачени файлове
                  Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                  Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                  Коментар


                    #24
                    Единия вариант за мекия педал е това че си шлайфал накладките- трябва им време сега да се сработят с дисковете. Другия по-вероятен вариант съм ти го писал по-горе - за задните саморегулиращи механизми.
                    Фиат Крома 1.9 16v+
                    Фиат Браво 1.6 16v
                    Фиат Мареа 1.6 16v

                    Коментар


                      #25
                      Задни цилиндри

                      Колега за задните саморегулиращи механизми миналата година ги направихме така че ръчната хваща на 2 ри зъб ,а повече от 4 не се вдига.И това без да обтягаме жилото от купето.Цялата работа стана сутринта и сега ме е яд ,че се захванах пак да се занимавам с тея спирачки.Ама от де да знам ,че всичко се сг^&%$са още повече само от едно зашкурване и разглобяване.Това отзад беше спекъло едното бутало и накладките бяха толкова износени,че се беше откачило това лосче и затиснало накладката и за 2 км барабана се беше така нягрял.Той направо беше хвърлила котва колата все едно,ама бях супер изнервен тогава и хич не ми дожаля.Тогава тая ламаринка стана на дроб-сърма дето нещи като "Т" и запира едно колелце на самото лосче.Тогава го побългарихме с една пружина надяната на самия лост и да не може да се самонавива тоя лост и пак да изпадне и да се загубят спирачките от по-дълъх ход на задните челюсти.Знам какво имаш предвид като ми даваш тази насока.Но според мен няма как да се е самозавил тоя механзъм.Но това не пречи и него да го проверя и на двете колела ,когато пак имам време,че ми е писнало вече от тая кола постоянно нещо да се прави по нея.Уж нови части купуваш да слагаш и караш,а то всичко от 5-я път пасва ,с преправяне с майките,по 10 пъти слагаш качваш и си мислиш,че няма повече,а то си става редовно.Всеки го знае.Няма ден без нещо да се пипне.Мерси ще ги видя и тея работи,поне и те да отпаднат,тъкмо ще щракна дас е види как сме го направили.Редакция на питащия
                      Прикачени файлове
                      Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                      Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                      Коментар


                        #26
                        Тоя механизъм смятай че не работи дето сте го преправяли. Целта на него му е като има разстояние между накладката и барабана при натискане на спирачката да се развива за да обере това разстояние. Намери си здрав механизъм ,че така незнам въобще кое колело колко ти хваща, нищо чудно че ти тегли настрани при спиране.
                        Фиат Крома 1.9 16v+
                        Фиат Браво 1.6 16v
                        Фиат Мареа 1.6 16v

                        Коментар


                          #27
                          .Гърба на накладката изглежда така.Просто не се вижда нищо,защото винаги ги мажа с грес преди монтажа.Пък и кой ли го интересува какво пише отзад ,ако работи както си трябва.Все пак с парите си ги купуваме тея "части".Поздрави.Другия път като свалям джантата ще зачистя колкото може и ще снимам по същия начин като на твоята кола [/quote]Колега, защо мажиш накладката с грес гърба, за пръв път виждам такова нещо.Каква е целта на тази грез по гърба на на гладката, нещо не мога да схвана. Мисля че така има опасност да влезе между феродото и диска грес,и това не е хич желателно, щото колкото и да скачаш на педала,спирачния път ще бъде дълъг почти колкото на локомотив.Ако знаеш, грезта при висока температура става като диферинциално масло,и 100процента при интензивно спиране, няма да я има. :D
                          Fiat palio 1.7td

                          Коментар


                            #28
                            pl4 8rp написа:
                            Airfan написа:
                            На колко километра са тези накладкиказваш?
                            Като километри са на около или малко под 20 000.
                            Колега, че те не са мръднали от нови за 20 000 км - тези накладки са ПЪЛЕН боклук. Съветвам те чисто приятелски, купи си накладки Феродо Премиер (единствено и само серия FDB) от Руди 96. Сложи ги и покарай 300-400 км да се напаснат. Ако след това все още смяташ, че искаш стария Тръстинг, аз лично ще ти платя накладките и ще ми ги изпратиш по Еконт за моя сметка с наложен платеж, а ти ще с имонтираш стария Тръстинг.Едит: видях, че си от Пловдив. Предлагам ти след 10 дни като се върна от морето аз да ти купя накладките, а ти ще си ги монтираш. Като минат 300-400 км и ако си доволен, ще ми ги платиш, а ако не си доволен, ще ми ги върнеш.

                            Коментар


                              #29
                              betuk гърба на накладките се маже за да се намали шума от тях, едва ли не залепва за челюстта, но това се прави само с медна грес, чиято консистенция е еднаква от студена състояние до работната температура на накладката.Airfan, да разбирам ли че и ти си с тези накладки ФЕРОДО ФДБ? Имаше ли някакви особености или проблеми при монтажа, защото аз си купих такива накладки и дискове пак на ФЕРОДО и утре ще ги слагам?
                              Fiat Bravo 1.9 TD100

                              Коментар


                                #30
                                sa6obravoto написа:
                                betuk гърба на накладките се маже за да се намали шума от тях, едва ли не залепва за челюстта, но това се прави само с медна грес, чиято консистенция е еднаква от студена състояние до работната температура на накладката.Airfan, да разбирам ли че и ти си с тези накладки ФЕРОДО ФДБ? Имаше ли някакви особености или проблеми при монтажа, защото аз си купих такива накладки и дискове пак на ФЕРОДО и утре ще ги слагам?
                                Сега съм с накладки АТЕ, но преди това износих комплект и половина от FDB-то с оригиналните дискове. Особености няма - само почисти добре главината където ще ляга диска.

                                Коментар

                                Working...
                                X