Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Криви дискове? Могат ли да се използват накладките?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    S_BANKOV написа:
    kiselo написа:
    S_BANKOV написа:
    Мога да се обзаложа че накладките са абсолютно равни. Дори и диска да е крив те няма как да се изкривят по него
    Не се обзалагай..накладките вече са проверени и също са неравни....дори и значително по-малко от диска но са на вълни...
    Написъл съм че, няма как дас е изкривят по диска, иначе можеш да ги минеш с пила и са готови.
    и аз обмислям подобен вариант....че в момента контакта им върху диска е под 50%...
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #17
      Това с износването на дисковете не го бях помислил. Възможно е да се получи. Разбира се по-добре е да минеш предварително накладките с пила. Или аз бих пробвал с шкурка обтегната на равна дъска (талашит). Таман и ще са ти почти готови. Е по тънки ще са.Един приятел има тойота и предния му диск единия има дълбока бразда от дефектна накладка.
      FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
      FIAT Punto sx 75 '94

      Коментар


        #18
        Ето по принцип най-правилния и точен начин за шлайфане на дискове
        Прикачени файлове
        Фиат Крома 1.9 16v+
        Фиат Браво 1.6 16v
        Фиат Мареа 1.6 16v

        Коментар


          #19
          Всъщност накладките вече са ОК...свалих ги..бяха си доволно на вълни...направих им една стойка така, че да не мърдат и ги минах с широка пила с въртеливи движения докато пилата не легна на цялата повърхност...бая търкане отиде за 4-те но след 20-30км каране видимо направиха дисковете брилянтно и равномерно лъскави...т.е. вече стъпват с цялата си повърхност...а и осезаемо колата спира доста по-добре от преди...сега съм се заел със задно дясно колело че ръчната не ще да хваща там...видимо уж няма проблеми пък...не държи...иначе спирачката си хваща нормално...днес го разглобих само утре ще отворя апарата и ще гледам какво става...на първо време само маншончето около буталото е скъсано...дано да няма някакви боклуци вътре което ме съмнява, но...иначе поне добре...пружина амортисьор лагер всичко е ТОП На снимките мисля, че достатъчно добре се вижда състоянието на дисковете...Сега умувам, ако сваля механизма който е за ръчната спирачка на апарата, дали има вероятност от някъде да изпусне спирачна течност и после да трябва и с нея да се занимавам?
          Прикачени файлове
          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

          Коментар

          Working...
          X