Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Александър Ауто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Re: Александър Ауто

    geleto написа:
    за магазина сам съгласен всичко си имат и са супер виж за сервиза незнам несъм го пробвал но
    Ами май по-добре ще е да не опитваш. Аз си мислех че на мен нещо не ми е провървяло и затова пуснах тази тема, но явно в този сервиз на доста хора не им е провървяло.
    минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения
    Tipo 1.4 карбуратор 350 000km без ремонт на двигателя. По последни данни-вероятно достоверни, но не 100%, май километрите са 250 000км.

    Коментар


      #32
      Не знам кой ходи в тоя сервиз, но аз повече няма да стъпя там. По-големи обирджии и некъдърници от тях не съм виждал. Тия ако си мислят,че с едни голи приказчици ще си спечелят клиенти просто не са познали. Как може аз да му кажа да видят, защо като въртя волана се чува едно глухо виене и да ми сменят само хидравличното масло и да ми каза,че е готово и не се чува нищо. Освен това вратата ми беше разглобена, щото ел.стъклото засече и му викам на оня оправете ми и стъклото има някакъв проблем и той - даааааа няма проблеми. Какво става, взех колата покарах я половин час, взех жена ми от работа и си пуска стъклото иииии......... засече също както преди. Трето, от време на време от някоя ролка се чуваше шум и им казвам вижте коя е и ми я сменете. Вземам колата. Колко парички бате? 55 лева, всичко е ок вече и стъклото сме ти сглобили. НЕ ХОДЕТЕ ТАМ ХОРА! В АЛЕКСАНДЪР САМО ЛЪЖАТ!

      Коментар


        #33
        купих си Алфа 156 дизел работи 2 месеца много добре и изведнъж не може да върви над 120 км.Посъветваха ме да отида в Ванто-треидРазбира се дигнах се отидох зашото мои приятел ги използваще и беще доволен.Вкараха ми колата в 10 часа и така до 3 часа след коетоплатих 230 лева казаха сменили някакъв датчик.Подкарах си колата и бях много доволен но уви това продължи само 5 дни.Чудех се каквода правя дали да се върна обратно но случаино понеже работя наблизко попаднах в Александър.Приеха ми колата на другия ден сутринта.обадиха се към 3 часа и ми казаха че всичко е наред .Отидох да я взема и понеже вече бях на ясно с предишния сервиз попитах дали има гаранция.Оговориха ми 6 месеца и ми показаха някаква карта на която отбелязват . КОЛЕГИ ОТ ТОГАВА КОЛАТА МИ НЯМА ТОЗИ ПРОБЛЕМ. И както се казва по горе все на някого трябва да се доверим.Затова и вече все него използвам .А относно частите да пазарувам от магазина им на Васил Левски и съм много доволен.

        Коментар


          #34
          topitopilov написа:
          купих си Алфа 156 дизел работи 2 месеца много добре и изведнъж не може да върви над 120 км.Посъветваха ме да отида в Ванто-треидРазбира се дигнах се отидох зашото мои приятел ги използваще и беще доволен.Вкараха ми колата в 10 часа и така до 3 часа след коетоплатих 230 лева казаха сменили някакъв датчик.Подкарах си колата и бях много доволен но уви това продължи само 5 дни.Чудех се каквода правя дали да се върна обратно но случаино понеже работя наблизко попаднах в Александър.Приеха ми колата на другия ден сутринта.обадиха се към 3 часа и ми казаха че всичко е наред .Отидох да я взема и понеже вече бях на ясно с предишния сервиз попитах дали има гаранция.Отговориха ми 6 месеца и ми показаха някаква карта на която отбелязват . КОЛЕГИ ОТ ТОГАВА КОЛАТА МИ НЯМА ТОЗИ ПРОБЛЕМ. И както се казва по горе все на някого трябва да се доверим.Затова и вече все него използвам .А относно частите да пазарувам от магазина им на Васил Левски и съм много доволен.
          Това беше рекламната пауза на агент на Александар ауто :D А, колегищо се отнася до това кой колко разбира. Ами не мое да хванеш Гоце от Гората и да го поставиш да ти ремонтира колата и то с части, който на всички е ясно ,че са ФалшивиНо, пък това е единствения начин , да излезе тънко, а както знаеме българина не обича да плаща..........така, че всичко си е ок. Те ни лъжат,че ремонтират, а ние им плащаме колкото да не е без хич :P

          Коментар


            #35
            topitopilov написа:
            купих си Алфа 156 дизел работи 2 месеца много добре и изведнъж не може да върви над 120 км.Посъветваха ме да отида в Ванто-треидРазбира се дигнах се отидох зашото мои приятел ги използваще и беще доволен.Вкараха ми колата в 10 часа и така до 3 часа след коетоплатих 230 лева казаха сменили някакъв датчик.Подкарах си колата и бях много доволен но уви това продължи само 5 дни.Чудех се каквода правя дали да се върна обратно но случаино понеже работя наблизко попаднах в Александър.Приеха ми колата на другия ден сутринта.обадиха се към 3 часа и ми казаха че всичко е наред .Отидох да я взема и понеже вече бях на ясно с предишния сервиз попитах дали има гаранция.Оговориха ми 6 месеца и ми показаха някаква карта на която отбелязват . КОЛЕГИ ОТ ТОГАВА КОЛАТА МИ НЯМА ТОЗИ ПРОБЛЕМ. И както се казва по горе все на някого трябва да се доверим.Затова и вече все него използвам .А относно частите да пазарувам от магазина им на Васил Левски и съм много доволен.
            чек дис аут!!! http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...556&highlight=
            "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

            Коментар


              #36
              Леле, леле, леле колеги, добре, че попаднах овреме на тая темичка. Тамън съм пуснал друга тема за някой добър сервиз, и се ровнах из нета та попаднах именно на тез любимци ААуто. Всичко перфектно звучеше, направо си се навих, и тръгнах да карам темпрата натам. И си викам, ’абе, я чакай аз да се ровна из форумчето да видим има ли нещо писано за тез’, та попаднах на тая тема и на другата с неволите на toko. Лелелелеле, колко навреме. Само като прочетох за к’во иде реч, напраих е тая физиономия , захвърлих ключовете на колата, и сега чакам предложения за добър сервиз. Щото не ща да ме мятат, че съм за скорости, при положение, че може да съм само за елементарен реглаж! Ще разчитам на вас. И много, ама много Ви благодаря за тая тема!

              Fiat Tempra 1.6 SX i.e.cat., 1992 г., 159А3.046 78к.с.

              Коментар


                #37
                Аз да похваля сервиза:Днес малко поизчаках, че имаха много работа, но съм много доволен от обслужването.Имах проблем със задното ляво колело - спирачката. Оправиха я за точно 20 минути, като смениха цилиндърчето и ми направиха диагностика на окачването. Общо ми излезе 20лв. с труда и частта.Получих и някои ценни съвети...
                FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                Коментар


                  #38
                  Mazgarev написа:
                  Аз да похваля сервиза:Днес малко поизчаках, че имаха много работа, но съм много доволен от обслужването.Имах проблем със задното ляво колело - спирачката. Оправиха я за точно 20 минути, като смениха цилиндърчето и ми направиха диагностика на окачването. Общо ми излезе 20лв. с труда и частта.Получих и някои ценни съвети...
                  Ти там си с връзки, това не го броим

                  Коментар


                    #39
                    Здравейте колеги,както сами може да видите нов съм във форума, фиат никога не съм карал/имал, но по стечение на съдбата се сдобих с мареа 125тд. Та колата е взех от приятел и поненже сме близки викам дай колата че така или иначе имам път до провинцията и да я пробвам два дни. Ок сичко речено сторено - покарах колата - хареса ми! имаше само леко потрапване отпред и потрпване отзад - нищо страшно окачване е прави се! и някаквао стържене/звънтене или по точно вибрация на ниски обороти.Говоря си аз със стария собсвеник /който е поддържал колата само в ААуто/ за забелязаните проблеми и получавам следния отговор, който съответно е дошел от сервиза - тропането от пред е от биалетките и в понеделник колата има час и ще ги сменя - викам си супер! тропането от зад е някакъв тампон на моста - оки не е страшно 30 лв е, ще си го оправя! шума на ниски обороти - демпферна шайба - скъпа била -260 лв. и затова не е сменена до момента! - викам си ок колкото толкова сменям е и забравям! в понеделник оставяме колата да сменят биалетките и шайбата. Звънят около 15ч, колата е готова - викам супер - сервиза е коректен и ако имам проблеми занапред тук ще идвам!Обаче! отивам аз и ко става - биалетките хубаво ги сменили, но тракането от мотора не е от тази шайба а от маслената помпа/ от веригата на маслената помпа/, която струва колкото половината кола . но пичовете викат карай смело тва няма да ти рави проблеми само дет дразни. Ми естествено че няма да я сменя с нова, ще тъся друг вариант. Отзад тропането не го оправили щото няма ли такъв тампон - да дойда другата седмица! тръгвам към вкъщи леко притеснен, но стара кола не очаквам всичко да е тип топ, но забелязвам че отпред вече не потропва така, но има някакъв силен шум на желязо при минаването през спящ полицай или голяма дупка. Звъня в сервиза - момчета казаха няма проблем ще го оправим като дойдеш за тампона отзад! Хубаво! Докато ида следващата седмица времето застудя доста и съответно забелязвам че термостата не работи както трябва - като се засили колата и температурата почва да пада и педала на спирачките ми се одървя понякога толкова яко че едвам спирам /като жигула без серво!/Отивам следващия път - в събота беше. Казвам кви са ми проблемите:1. колата тропа отпред след тяхна намеса - ще го видят2. тампона за отзад още не е дошъл - пак другата седмица3. казвам какво праваи температура - ще проверят и ако трябва нов термостат - ОК нормално4. описвам проблема със спирачките - ще проверятТръгвам си - беше около 9:30 и му казвам на приемчика - аз сам по магазините с жената в околността, като е готова дрънни и идвам! Ок няма проблем колата ше е готова около 13ч. - Супер!Такааа ...., става около 15 ч. вече съм обядвал и се чудя кво да правя - звъня им - какво става? - ми след 20 мин си готов - супер идвам!Ко направихте? получавам следния отговор по проблемите1. готова е - сменен десен накрайник - ок щом там е проблема въпреки че преди 2 седмици кат купувах колата не беще за смяна...2. тампонан както писах е за другата седмица3. термостата са сменили - ОК 4. спирачките - вакум помпата работела, клапана също - сервото на спирачките се е скапало - ново 850 лв - викам си ебати колата карашка - трябва да сменя маслена помпа и серво и двете по 850 лв. В това време изкарават колата и аз отивам да тествам, щото вече си има едно на ум - и познайте предницата пак тропа....а полудях! приемчика взима е кара - вижда за какво става на въпрос и пак обратно на подемника.Ко става бе момчета - миии единия болт /тип шарнирен/ на едната билаетка е по дълъг и опира в моста та затова - изпилиха го, слагат го всчко спи по предницата - много съм доволен!Майстора ми казва през това време - остана малко антифриз и ти е в багажнига - отивам да видя и какво..той е син. Викам му абе ти що сложи такъв, не видя ли че колата е с червен! И той виак абе няма проблеми карай и си свиркай Вече бях тотално откачил и си тръгвам по най бързия начин, щото ще направя някоя глупост!РАвносметката:платих 145 лв за нов накрайник / като стария беше здрав след оглед от моя старна/, нов термостат - след около седмица каране видях че се държи по абсолютно същи начин като стария - температура пак спада, предницата изкара точно 4 дни и пак се разтропа по същия начин, спирачките все така ми правят мизерии, но тази диагноза със сервото не я смятам за 100% вярна, единствено за шума от коша мога да се съглася защото е само на ниски оборите и самия шум е един звънлив - точно на верига /абе пак сравнвния с на бащата старата жигула /Та мили колеги това ми е опита с този сервиз - не искам даже и да ги категоризирам, просто съм безмълвен Ако някой смята да го посещава - ДА СИ ИМА ЕДНО НА УМ!!!И след всичко това, МОЛЯ някой от колегите тук имащи опит да препоръча някой сервиз кадето да ми оправят колата най - накрая, защото ми писна от бездарници и кръвопийци!Малко дълъг пост се получи, но си заслужаваше!

                    Коментар


                      #40
                      Миналата седмица вкарах Доблото за смяна на масло филтри,ремъци и накладки в Александър Ауто.Всичко стана за половин ден.Засега вече 200км всичко е наред :D Само нещо цената не съвпадна с тази която бяхме говорили ама нищо,нали не давам аз кинтите
                      И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                      Коментар


                        #41
                        MartoModev написа:
                        Засега вече 200км всичко е наред :D
                        Tакаааааааа.След около 1500км вече нещо не е наред.От към ремъците се чуват странни шумове.Утре ще видим какво и е.
                        И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                        Коментар


                          #42
                          Оказа се някаква ролка,че е дала фира.Толкова и са оригинални.Смениха я без пари де
                          И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                          Коментар


                            #43
                            Такааааааааааааа.След като смениха ролката всичко беше ок.Сега след около 500км пак се прееба.Ебати оригиналните части.А до 60000 колкото му дават?
                            И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                            Коментар


                              #44
                              Ееее Бобката е супер.Смениха ролката и казаха,ако се развали пак че ще вземат от друго място
                              И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                              Коментар


                                #45
                                Бих искал да изкажа отрицателното си впечатление от частите, които получих днес в сервиза на Александър ауто. Трябваха ми комплект тампони за амортисьори + лагерчетата. Отидох, получих ги веднага, и доволен си тръгнах. От там - в автосервиз, където механикът, който ще ми ги сменя, веднага хвана тампона, разклати лагера, и каза "Аз това нещо на колата ти няма да го сложа! Ако иска друг да го слага, ако искаш го връщай, но аз няма да сложа дефектна част" На въпроса ми кое е дефектно, той ми показа - като хванеш лагерчето и го разклатиш, имаше ясно доловим луфт. Другият нямаше никакъв луфт.От там - обратно в магазина, да поискам смяна. Оказа се че уж имат друг тампон, но май ми извадиха същия. Все пак няколко човека там държаха на тезата че този луфт не може да е проблем. Аз пък питах - добре, защо другият няма!? На което не получих отговор. Поисках да ми върнат парите, и нямаше проблеми. Тъкмо реших да тръгвам, и разгледах по-подробно другия тампон, и лагера му. Той нямаше луфт при разклащане, обаче пък при въртене се усещаше яко щракане, все едно топченцата вътре са се разронили на парченца. В този момент поисках да ми върнат парите и за двата тампона. Другото което купих, е кормилен накрайник Фрап, получих го в запечатана опаковка, за ралика от тампоните. Надявам се че с него няма да имам проблеми в рамките на една година....Това беше първият, и последният път в който търся части от Александър Ауто. Разочарован съм не от частите които получих, дефектни бяха и двете, но при тези очевадни дефекти - момчетата, държейки в ръце частите, твърдяха че това не е никакъв проблем. Мисля че сериозен магазин не би подходил по този начин към клиентите си.От там - право в ТиН кар. Купих тампоните, а продавачът дори ме попита - знаеш ли как да ги провериш, и като ме видя какво права, разклащайки лагера, и след като му казах какво е станало в друг магазин, без да споменавам име, и че механикът ми ме е върнал, продавачът каза - значи имаш добър механик, не те е излъгал, а това ако можеш с пръсти да му усетиш луфта, значи в колата ще стане на пюре за нула време. Отделно, докато купувах тампоните първия път, влезе друг недоволен клиент, който си искаше ключа от колата за да си я вземе, като думите му бяха "Нищо не сте направили, искам си ключовете и да се махам от тука". Та така. Голям минус от мен за Александър Ауто.

                                Коментар

                                Working...
                                X