Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Александър Ауто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Мои познати минаха и те по този път.Първо явно лагера не струва второ ако го понатегнат повечко ефекта е същия Трето това никога не се е случвало на ЛАДА например ??? Незнам какви са тези главини но май са много лимбезе ????
    АЛ.ПЕТРОВ
    FIAT PUNTO 1.2 8V

    Коментар


      #17
      Ами не проблема идва от майсторите - когато купих колата смених съединителя при едни кауни от Обеля (изкара 30000 км и лагера влезе в притискателния диск, а уж ги бяха сменили). Бяха забравили да ми стегнат гайката на предното ляво колело. Замалко да ми излети гумата заедно с главината и то при 120км и бебе в колата . Разбира се лагера се развали и ходих при тези от Александър Ауто. А дясния никой никога не го е пипа и той не се разваля

      Коментар


        #18
        Чичо написа:
        Един мой приятел трябваше да си сменя лагерите на колелата. Купува си лагерите и отиваме в този сервиз да му ги сменят. Вечерта го карам обратно да си вземе колата. И какво се оказа в крайна сметка? Тия майстори изобщо не бяха си направили труда да направят нещо. Как да отиде човек в този сервиз?
        дам и на мен ми сменяха ангренажа три дни, това им е коронния номер трудно ще се върне там човек :D
        "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

        Коментар


          #19
          много кухи лейки са тия, имам едно потропване отпред, ония се въртяха гледаха я на подемника и оня вика "ми тя тая кола е перфектна отдолу, всичко е здраво" а аз го бях возил и той чу че тропа и му викам ми кво тропа тогава бе майсторе и пича дига рамене..хахахпосле във вантотрейд за 5 мин човека откри от къде е вътрешния накрайник на рейката
          ex Fiat Bravo GT

          Коментар


            #20
            смяна на кабелна обувка в Александър Ауто - 72 лв.

            колата ми изгасна и я оставих днес в Александър ауто (10:00ч.)в 13:30 ми звънят "готово, ела да си я вземеш";питам "кво й беше", а приемчика вика "абе голяма беля за малко е щяло да стене късо, е сега ще дойде майстора да ти каже";колко струва? - 72лв. ;влизам в колата и ми прави впечатление, че светодиода на алармата е изчезнал - вижда се само дупката, а самата лампичка е вграедена до решетката на отвора за парното точно над бушонното табло; след малко идва майстора (възрастен, солиден човек, с прошарена коса), питам кво е правено - "ами сменена е една кабелна обувка, обаче трябваше да вадя цялото бушонно табло, за да разбера какво е";може ли да се кара колата, има ли нещо друго за смяна? - "не, няма други грижи";добре а къде е лампичката на алармата? гледам, че само дупката се вижда - "ааа, аз там не съм пипал!!!"Е ТОЯ СЕРВИЗ Е ПЪЛЕН ЦИРК, НЯМА НУЖДА ОТ КОМЕНТАР, САМИ СИ ПРАВЕТЕ ИЗВОДИТЕ
            2.4 JTD

            Коментар


              #21
              Предистория - Фиат Браво, скъсан преден ЛЯВ предпазен колан, не свети лампата в багажника, не маха задната чистачка.Водя колата в петък сутринта в ААуто, казвам им проблемите, приемчика си ги записва. Оставям им здрав ЛЯВ предпазен колан за смяна.Връщам се петък вечерта след работа да си взема колата - понеже е след 18ч само приемчика е там:1. "Колана не е същия, не можем да го сложим, ама ти го свалихме все пак да си намериш същия и да се върнеш" -> гледам си колата - ДЕСНИЯ колан свален. ЛЕВИЯ(скъсания) си стои .... еми различни са, да ... нямам думи.2. Чистачката - моторчето било за смяна - 125лв (отказах им по телефона, ще си търся старо - тука си бяха прави)3. "Лампата не сме я гледали" (!?!?!?!)----------------35лв за работатаБесен се прибирам, събота рано сутринта ставам, свалям корите там(баси ужаса), закачам си ДЕСНИЯ колан. Свалям ЛЕВИЯ, разглеждам го с резервния, който им бях занесъл - наистина не са еднакви - но разликата е само в захвата, който се маха лесно - сменям захватите, закачам колана. Всичко това 4 часа за пълен лаик, воден само от възмущението си. Ако не бях ходил в ААуто щеше да отнеме по-малко време (нямаше да закачам десния колан)Както и да е- няма да ходя повече там.
              Fiat Bravo GT -> дзверчето

              Коментар


                #22
                Ммда... Ако искаш мога да ти могна за лампата в багажника, ако се позатопли някой ден, а за моторчето за задната чистачка... то е част от списъка с фабрични дефекти на модела, мисля, че е писано по темата доста. Най-често ръждясва остта на на редуктора за която е хваната чистачката и от там започва да задира в пластмасовата втулка в която лагерува. Накрая просто спира. Имах същият проблем, но го отстраних за съжаление временно, но ще му мисля, като пак се скапе. Отностно за сервиза и майсторите... все по-лошо мнение започвам да придобивам и за Вантотрейд! Но докато не се появи по-добър сервиз за нашите фиатки ще си трая. Поне за проблеми с двигателя ще ходя при тях, за други неща не.
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #23
                  Ми този уикенд не остана време да се занимавам, но пък и не е спешна работата.Бравото има нещо като спойлерче отзад и не се цапа много задното стъкло, плюс това нагревателите доста бързо махат влагата. А за лампичката в багажника съвсем не ми е спешно Мерси за предложената помощ - сега е твърде студено
                  Fiat Bravo GT -> дзверчето

                  Коментар


                    #24
                    абе, за тея мишки една добра дума не прочетох тук... защо ли е така?аз си мислех че имат специално отношение към мен, като клиент
                    "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

                    Коментар


                      #25
                      Izvod

                      Хмм, започнах темата с идеята да разбера дали неприятната случка която ми се случи в сервиза на "Александър Ауто" е просто случайност и дали все пак не заслужават "втори шанс". Почти година е минала от моето приключение и виждам че явно не е било случайност, а си е направо утвърден начин на работа.Колко жалко че така наречените "официален представител на FIAT" не заслужават доверието на собствениците на FIAT-ки.
                      минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения
                      Tipo 1.4 карбуратор 350 000km без ремонт на двигателя. По последни данни-вероятно достоверни, но не 100%, май километрите са 250 000км.

                      Коментар


                        #26
                        май им е нормална работа

                        вече 3 седмици си чакам да оправят двигателя, казаха за предния Петък, след това Понеделник, след това за Вторник, за сряда и сега остава познайте за кога, за утре. Много несериозни по отношение на сроковете. За качеството надявам се да са по добри, ще споделя като я взема "някой ден" дали са ок или и там е същото като обещанията със сроковете.
                        Mit®

                        Коментар


                          #27
                          А.Ауто

                          Еми момчета аз сега там отивам, за пръв път ми е и ми е малко нервно като чета разнородните впечатления и коментари, но довечера ще дам и аз своята оценка.

                          Коментар


                            #28
                            pak AA

                            Аз бях в АА да си сменя маслото на колата. Бях си купил Шел и им казвам в багажника има масло сложете него. Вечерта отивам да си взема колата и тоя ми вика дай ~60 лева ... Защо ?!? ... ами те монтьорите не са видяли че има масло в багажника и са ти сложили от нащо - Селения ... плащай го. Много се зачудих дали да не ги накарам да го източат и да сложат това което съм им казал, но реших да не се заяждам ... платих си. Имах къде да пласирам другото масло и не ми се занимаваше да се карам с глупаци. Същите елементи ми сменяха ремъка, за което трябва да се свали предната дясна гума. Тръгвам си и гледам, че нещо ми носи колата ... слизам и гледам съвсем друга гума ... от темпра ?!?? съвсем друг размер ... как няма да носи колата Явно са големи заспи там ... не мисля повече да ги посещавам.

                            Коментар


                              #29
                              Не ходете там!

                              Този сервиз е в черния ми списък... Просто никой познат не кара фиат и всички ми го препоръчваха, като най-добър за тази марка. Е да ама не.. Едно на ръка е че постоянно те мотаят...ела в 3, после ела в 4, накрая вече затваряли и да дойдеш в понеделник.Последният път отивам за смяна на задни амортисьори и им казвам да погледнат дали няма и нещто друго за смяна, взех си я и ми казват че колата е перфектна. Излизам от сервиза и чувам ,че нещо тропа по задницата, което го намаще преди. връщам се и чакам 1 час да я погледнат пак, било нищо работа 1 тампон да дойда другата седмица да го сменят.Отивам и сменят и четирите, скоро щяли и другите да заминат и сега била вече наистина перфектна...излизам от там и пак същото тропане...просто нямах нерви да ме мотаят повече и не се върнах

                              Коментар


                                #30
                                Re: Александър Ауто

                                за магазина съм съгласен всичко си имат и са супер виж за сервиза незнам несъм го пробвал но
                                tipo1.6 ie 89

                                Коментар

                                Working...
                                X