Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри и лоши сервизи за Фиат +/-

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Колеги, отчаяно се нуждая от сервиз с кадърни майстори, защото се НАНИЗАХ няколко пъти на уникално не коректни и некадърни майстори... На кратко 1-ви случай - отивам за промиване на дюзи на ултра звук и смяна на 1 от 4-те дюзи с нова - казаха ми 2-3 часа максимум работа, а бяха 7-8 + това в последствие открих, че са ми взели свещите BERU, които бях сложил 1000 километра по-рано и са ги заменили, с кой знае колко стари Denso в отвратително състояние - чиста кражба си е за мен това. За съжаление открих доста късно за направената интервенция, а колата ми не е стъпвала в сервиз след тази манипулация и достъп до нея имам само аз.2-ри случай - Отивам на диагностика - диагностиката явно е била от типа "проба грешка", защото накрая ми казаха какво и е на колата, (бях я оставил в сервиза и стоя 3 дни, защото не бях в София, докато се прави) казаха ми също, че е закачана на диагностика и е показала някакви грешки, и всички грешки са били изчистени - ДА АМА НЕ - преди да я закарам, ми се случи за 2-ри път, да ми се откачи буксата на AirBag-а, и 1-я път ходих на диагностика, закачих буксата и след като изчистиха грешката всичко беше наред. Та преди да отида във втория сервиз, ми излезе пак грешката - погледнах буксата - откачена - закачих я, и след като ми казаха че е закачана на диагностика и са изчистени всички грешки - грешката за AirBag-а си седеше ... което ме навежда на мисълта, че изобщо не е закачана на компютър... Да не говорим, че ми върнаха колата в абсолютно същото състояние и ми взеха пари... като все едно я бяха оправили ... Та сега на въпроса - имам нужда от кадърни майстори, които да ми оправят колата, защото от 2 месеца .. имам проблем и направо се побърквам вече... В сервиза който посочих във "2-ри случай" ми казаха че е стъпковото моторче - смених го, колата се оправи, но частично.Преди не държеше обороти - сега ги държи супер, но прекъсва и освен всичко това след 3000 оборота започва много да прекъсва, да тресе и се чува звук все едно е в прекъсвач...Препоръчайте ми сервиз в София моля!
    Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
    Fiat Marea 1.6 16v

    Коментар


      #92
      Голям + за сервиза на Мариян -Автосервиз MG в Шумен.Коректно и бързо обслужване. Имат и апаратура за диагностика.

      Коментар


        #93
        ta6unko написа:
        Сервизът "ФИАТ" в Добрич: големи ----Там работят пълни аматьори и имам чувство, че аз с моето икономическо образование разбирам повече от коли! Изрично Ви предупреждавам за тях, гледат да вземат парите пък дали са отстранили проблема - това тях не ги касае!
        от мен също един голям минус - взеха ми пари за прецакана бобина, а то се оказа от избягал с един зъб ремък и мн други работи- плюс това никога не показват старите и сменени части - КРАДЦИ !!!
        vasilaki87
        FIAT BRAVA - 1.6 16V - 103HP - 11.1995 г.

        Коментар


          #94
          porosenoq написа:
          Колеги, отчаяно се нуждая от сервиз с кадърни майстори, защото се НАНИЗАХ няколко пъти на уникално не коректни и некадърни майстори... На кратко 1-ви случай - отивам за промиване на дюзи на ултра звук и смяна на 1 от 4-те дюзи с нова - казаха ми 2-3 часа максимум работа, а бяха 7-8 + това в последствие открих, че са ми взели свещите BERU, които бях сложил 1000 километра по-рано и са ги заменили, с кой знае колко стари Denso в отвратително състояние - чиста кражба си е за мен това. За съжаление открих доста късно за направената интервенция, а колата ми не е стъпвала в сервиз след тази манипулация и достъп до нея имам само аз.2-ри случай - Отивам на диагностика - диагностиката явно е била от типа "проба грешка", защото накрая ми казаха какво и е на колата, (бях я оставил в сервиза и стоя 3 дни, защото не бях в София, докато се прави) казаха ми също, че е закачана на диагностика и е показала някакви грешки, и всички грешки са били изчистени - ДА АМА НЕ - преди да я закарам, ми се случи за 2-ри път, да ми се откачи буксата на AirBag-а, и 1-я път ходих на диагностика, закачих буксата и след като изчистиха грешката всичко беше наред. Та преди да отида във втория сервиз, ми излезе пак грешката - погледнах буксата - откачена - закачих я, и след като ми казаха че е закачана на диагностика и са изчистени всички грешки - грешката за AirBag-а си седеше ... което ме навежда на мисълта, че изобщо не е закачана на компютър... Да не говорим, че ми върнаха колата в абсолютно същото състояние и ми взеха пари... като все едно я бяха оправили ... Та сега на въпроса - имам нужда от кадърни майстори, които да ми оправят колата, защото от 2 месеца .. имам проблем и направо се побърквам вече... В сервиза който посочих във "2-ри случай" ми казаха че е стъпковото моторче - смених го, колата се оправи, но частично.Преди не държеше обороти - сега ги държи супер, но прекъсва и освен всичко това след 3000 оборота започва много да прекъсва, да тресе и се чува звук все едно е в прекъсвач...Препоръчайте ми сервиз в София моля!
          Аз мога да ти препоръчам сервиз в който ходих и наистина съм много доволен - това е сервиз Супер Дизел , намира се на околовръстното до комплекс Царско село ! Момчетата са найстина много добри в диагностиката на проблема и в решаването му , както се сещаш от името сервиза е само за дизели , помпи дюзи абе всичко само дизел да е...
          Fiat Marea Weekend
          HLX 1,9 TD 100
          1999

          Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

          Коментар


            #95
            Здравейте, Ходих да ми чистят бензиновите дюзи и останах много доволен от човека в този сервизен гараж:http://www.avtodiagnostica.com/Много внимателен и точен човек. Припоръчвам го на всеки. И разбира се сравнително евтино работи - 10лв на дюза.А едни гадове в Люлин ми искаха по 30 лв на дюза! WTF Бих желал да ви предупредя да внимавате с СЕРВИЗ ФИАТ, ЛАНЧА, АЛФА РОМЕО СД, който се намира на следния адрес: ж. к. Люлин 2 су бл. 232Внимавайте, отидах там да направя консултация за Мареата, защото имаше проблеми на бензин. И някакъв си там ми замери бензиновия маркуча преди рейката и каза: "Проблемът е в помпата. Ще струва 220 лв, оставяй ми я!" Направо се вбеси като му казах, че няма да я оставя. Аз просто минах на консултация все пак. Плюс това исках точно да разбера какъв е проблема, а не да извадя 220 лв и онзи да ми смени маркучето на помпата, ако е пукнато или да ми почисти 1 дюза за 220 кинта. Затова не ходете в този сервиз. Между другото от този сервиз имат подвеждаща рекламна кампания с едни листовки, които слагат под чистачката на италианските коли обикновенно в паркингите на моловете. Разчитах, че са коректни и разбрани пичове и работят на прилични цени, а се оказа, че са поредните измекяри. Обикновенно очаквам да ми се погледне колата и да ми се каже - тук и тук има проблем, толкова и толкова може да струва. И толкоз, ако искам ще ремонтирам, ако ли не, няма. Затова внимавайте с подобни чешити.
            Фиат Мареа - седан, 1.8 16V бензин, 97г., 113 к.с.(83KW)

            Коментар


              #96
              didalko написа:
              Здравейте, Ходих да ми чистят бензиновите дюзи и останах много доволен от човека в този сервизен гараж:http://www.avtodiagnostica.com/Много внимателен и точен човек. Припоръчвам го на всеки. И разбира се сравнително евтино работи - 10лв на дюза.А едни гадове в Люлин ми искаха по 30 лв на дюза! WTF
              Трети път съм ходил при това момче и всеки път оставам все по-доволен и по-доволен!!И аз го препоръчвам!
              Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

              Коментар


                #97
                Автостъкла КОБРА в Пловдив . Намират се в квартал Кичука до Тромпета. Скоро ходих там да ми сменят предното стъкло че се спука (супер неприятна история).Оставих си колата и след 2 часа ми се обаждат и ми казват че стъклото е готово и колата може да се кара.-незасъхнало лепило за прозореца-супер отвратително поведение от страна на персонал и управителя-след много мрънкане ми даде гаранция от 1 година на някаква визитка се подписа....
                Фиат Браво 1.6 16в с ГИ
                Ауди ТТ 1.8 турбо 180кс

                Коментар


                  #98
                  Относно пастиране и полиране в Пловдив.Попадам на една рекламна диплянка в олям автоцентър в Пловдив за пастиране, полиране и пластмасови заварки - много хубаво. Залеждам се и започва да ми настръхва косата - гледам снимки на свои работи които съм направил с двете си ръце. Гадината свалила фотоматериали от мой лични страници и от сайта ми и си направил реклама с моя труд. Звъня - представих му се - теглих му едни благословий по телефона и реших че трябва и лично да се запознаем. Викам му - не те ли е срам бе? Толкова ли е трудно да си направиш снимки на нещо което си направил ?Тоя ми вика: Ама ..... аз ся..... такова ..... смятам да се занимавам, ама още не съм си взел машини и инструменти .... Още нямам неща които съм правил лично.....Онемях. Какво правиш бе мами...ата ти???Както и да е - извзех каквото имаше като брошури във въпросния автоцентър, но навярно е разпространил и другаде. Внимавайте да не попаднете на него - вероятно ще се пробва да посредничи при извършване на услуга от трети човек и да си слага горница, или има намерение да се учи на вашата кола.Контактите му са:0888 239 115 (забравих му името)Пловдивул. Димитър Талев 104(Кичук Париж - до училище Стефан Караджа - на ъгъла)На този адрес като отидох да се видим няма ателие за работа, а едно гаражче което е бояджийски магазин собственост на трети лица - доколкото знам са баща и син и едва ли имат нещо общо с този индивид
                  Прикачени файлове
                  0884 02 22 23

                  Коментар


                    #99
                    Огромен + за LISAN SERVICE. Свърщиха толкова работа, колкото в 7-8 сервиза за 3 години не можаха. Визирам високи обороти на метан, на Мареа с фабиричен метан.Благодаря Ви момчета!!!
                    Обичта е по - силна от омразата. Сърцето е по - силно от огорчението. Усмивката на душата е по - силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.
                    Трезвен ТУК не пиша!
                    Un Italiano Vero

                    Коментар


                      :D Малко да събудя темата...Един + за сервиз D&N-в кв."Овча купел".Плюсчето го давам, защото съм доволен от реглажа на преден мост.Успяха да ми изправят волана, колата не "дърпа" и обслужването коректно( дадоха си ми разпечатката след реглажа, нещо което в 3 други сервиза се ослушаха и се направиха на ударени). Момчето което ми прави днес реглажа се постара да сложи покривало на седалката, а не да сяда с мърлявия гащеризон, нещо което в другите сервизи дето ходих не направиха.

                      Коментар


                        D&N Младост НЕ ХОДЕТЕ

                        D&N Младост НЕ ХОДЕТЕ. Преди година беше, но дълго ще го помня. Заради един спирачен маркуч който беше притиснат ( а струва 9 лв) смених два пъти накладки защото едните били ментеливи, цялата главина с лагера и за всичко си ме цакат за труд. Обща сметка 580 лева за едно маркуче (а струва 9 лв) което откриха на петия път когато отидох.ВСИЧКО СИ ЗАВИСИ ОТ ТАКА НАРЕЧЕНИТЕ МАЙСТОРИ. НЯМА ДУМИ КАКВИ ГИ ИМА ПО СЕРВИЗИТЕ...
                        Кара водно кололо
                        Fiat Bravo SX 1,4 12 V LPG 8,6/100

                        Коментар


                          Поредните за които да ВНИМАВАТЕ. Гледам ГОЛЯМ плакат Машинно изправяне на Алуминиеви и Железни джанти близо до вкъщи и си викам супер няма да обикалям половината град да търся къде да ми ги изправят две криви джанти. Отивам аз във сервиза да оставя една джанта с една гума и казвам тази джанта е крива и бих искал да я изправите и да монтирате гумата за да се постави като задна лява. Отивам след три часа гумата ме чака. Нося още една гума за задна дясна и казвам и тази ще монтираме. Слага майстора гумата върти на стенда и казва и тази джанта е крива ще я изправяме ли. Отговор: Щом като е крива изправяй. Коментар на майстора: Тя е крива тука във "фланеца" (мисля че така каза) Следва действие по изправянето: един голям чук ама ГОЛЯМ и удря джантата 3 пъти по така наречения фланец или там каквото е. Това уважаеми колеги е машшинно изправяне на джанта на този адрес "бул. Андрей Ляпчев №10 1797 София, жк Дървеница, Студентски град има и автомивка, че и масло сменят "ГОУЕМИ" МАЙСТОРИ. Не споря да имам познания по изправяне на джанта, но определено чука не е машина за изправяне на железни джанти. Искрено се надявам този човек да не е влошил нещата с тези две джанти.
                          Кара водно кололо
                          Fiat Bravo SX 1,4 12 V LPG 8,6/100

                          Коментар


                            Здравейте колеги,на фиато (браво 1.6 ’99) му дойде времето за смяна съединител. Някой да знае читав сервиз около Младост-ите (София)? Из форума се срещат добри отзиви от http://www.autoexpress-2.com/service.html ? Вие какво мислите? Ако може и с марка на съединител да ми помогнете, просто няма да имате равни ... Благодаря предварително.
                            Bravo 1.6 16V '96
                            класика

                            Коментар


                              martinharry написа:
                              Здравейте колеги,на фиато (браво 1.6 ’99) му дойде времето за смяна съединител. Някой да знае читав сервиз около Младост-ите (София)? Из форума се срещат добри отзиви от http://www.autoexpress-2.com/service.html ? Вие какво мислите? Ако може и с марка на съединител да ми помогнете, просто няма да имате равни ... Благодаря предварително.
                              Съединител: AP Сервизи:1)Сервиз Доктор Моторс +Адрес:София, ж.к. Люлин 10, ( срещу бл. 117 )GSM : 0888346247инж. Луко Каракашев - управител 2) Сервиза на Румен - RubigCar3) LISAN SERVICE - сервиз и авто части Прегледай цялата тема, но в посоченият от теб сервиз за ремонт на автомобил не ходи. Там единствено момчетата за настройка на ходовата част и геометрията си вършат качествено работата. Винаги когато съм ходил за реглаж и се е налагало да изчакам, съм виждал какви ги вършат в съседния гараж и аз не бих си оставил колата там.Също така вариант е и смяна на съединител при Хит-Ко в Ямбол. Цената на съединител + цената на труда + горивото , може да се окаже по-добрият избор от случаен сервиз в София.
                              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                              Коментар


                                + за LISAN. Аз рядко съм доволен от сервиз, от този съм. Да не говорим, че цените им са супер. Отношение идеално, свършена работа- дотук без забележки. Обичам като ми се дава гаранция за нещо сами да си ми кажат и преди тръгване да ми се даде подпечатан документ без да питам 8 пъти какво стана с гаранцията...- за Ventura, не ми хареса отношението- "Гаранция има ли", "Е, каква гаранция искаш"...."Добре де, айде, ще ти дадем".... "Кога ще е готова колата?", "Сутринта", "Ок, кога сутринта ?" "ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, ами когато стане..." "Аре чао тогава"
                                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                                Коментар

                                Working...
                                X