Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малко полезно инфо за температурата на Мареа 1.9 ТD100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    едно малко въпросче, пък и да ъп-на темата, че не е маловажна вчера, като се прибирах, ми се наложи да карам зад един тир, на 2-ра, 3-та, с климатик и пълна кола, това около 10-15км и колата загря на почти три чертички над средата...(да речем около 100-102-103 градуса)дали е нормално, като се качих на магистралата се нормализира, под средата за 3-4мин каране със 120..пп перките работят, и климатика, всичко е ок, даже съм с по-ниско температурен датчик, да пуска перките по-ниско поздрави и безаварийно
    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
    e30 forever!

    Коментар


      #32
      BEX---GT написа:
      едно малко въпросче, пък и да ъп-на темата, че не е маловажна вчера, като се прибирах, ми се наложи да карам зад един тир, на 2-ра, 3-та, с климатик и пълна кола, това около 10-15км и колата загря на почти три чертички над средата...(да речем около 100-102-103 градуса)дали е нормално, като се качих на магистралата се нормализира, под средата за 3-4мин каране със 120..пп перките работят, и климатика, всичко е ок, даже съм с по-ниско температурен датчик, да пуска перките по-ниско поздрави и безаварийно
      не е особено притеснително. имам пасат дизел, който врътва втора на 102 градуса вдигне ли се дотам стрелката очите ми са все на таблото. страшничко си е мареята която карам включва 2-рата степен на около 95-6 гр.
      FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

      Коментар


        #33
        Това според мен не е нормално. Пробвайте да измиете хубаво радиаторите си. При мен дори на място, при 2-3000 оборота в продължение на 5-10 минути на слънце, и включен климатик, стрелката не мърда от средата. Преди почистването отиваше нагоре и изключваше климатика.

        Коментар


          #34
          tomny написа:
          Това според мен не е нормално. Пробвайте да измиете хубаво радиаторите си. При мен дори на място, при 2-3000 оборота в продължение на 5-10 минути на слънце, и включен климатик, стрелката не мърда от средата. Преди почистването отиваше нагоре и изключваше климатика.
          Еми няма как да мръдне колега. Климатика дори и при студен мотор работи с вентилатор Относно миенето на радиатора - съгласен съм напълно, не е никак излишно да се направи процедурата
          FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

          Коментар


            #35
            колеги, а да го почистя отвътре или отвънка с пароструйка, защото отвън съм го чистил, ама отвътре, може и да има някакви гадориики
            A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
            e30 forever!

            Коментар


              #36
              -При мен зима и лете бързо достига точно до средата и се заковава там и не мърда, независимо от режима на експлоатация.
              BRAVA TD100 ELX `98

              Коментар


                #37
                BEX---GT написа:
                колеги, а да го почистя отвътре или отвънка с пароструйка, защото отвън съм го чистил, ама отвътре, може и да има някакви гадориики
                така е малко рисковано!!! можеш да повредиш радиаторите със силната струя. най-добре е сваляш и миеш на течаща вода
                FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

                Коментар


                  #38
                  явно ще трябва да се позанимавам, като имам време и желание Благодаря за отговорите, колеги, само това нещо не бях пипал в охладителната система, ама май и това ще правя
                  A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                  e30 forever!

                  Коментар


                    #39
                    между двата радиатора има неподозирани мръсотииаз го чистих моя в началото на лятото и колата заработи нормалночистих и двата радиатора, с разглобяване
                    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                    Коментар


                      #40
                      здр аз имам фиат марея 19 тд и имам проблем с охладителната система някаде от зад под нафтовата помпа ми тече вода и неможе дасе види от каде е какво може да е някои даго е имал този проблем спешно ми трабва информация някои ако може дами да де няма да е лошо

                      Коментар

                      Working...
                      X