Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малко полезно инфо за температурата на Мареа 1.9 ТD100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Радиаторите е желателно да се почистят с пароструйка защото между двата радиатора става един пласт като дунапрен и не позволява охлаждане.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #17
      Tornado написа:
      Радиаторите е желателно да се почистят с пароструйка защото между двата радиатора става един пласт като дунапрен и не позволява охлаждане.
      Но ако искам след време да го мина на пароструйка какво трябва да сваля или може и без да махам нищо?

      Коментар


        #18
        Със демонтирана броня става по добре а и тогава измиваш и двата радиатора за маслото и за турбото.А и бронята се сваля точно за 10 мин ако имаш подходящия инструмент.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #19
          Tornado написа:
          Със демонтирана броня става по добре а и тогава измиваш и двата радиатора за маслото и за турбото.А и бронята се сваля точно за 10 мин ако имаш подходящия инструмент.
          Я виж ти вярно, че имаше за турбото? Ще се мият определено! Турбото трябва да се пази!

          Коментар


            #20
            То няма какво да му пазиш ами просто ако ти е задръстен радиатора за охлаждане на сгъстения въздух то в горивната камера ще постъпва по малко количество колкото е по хладен толкова е повече ,а и от там ти е и мощността.А относно масления за там ако е запушен темп. на маслото ще бъде по висока.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #21
              Ето една подобрена снимка на стрелката за температурата.
              Прикачени файлове
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #22
                Наскоро в съобшения лични с колегата Tornado обменихме мнения (предположения) относно работата на термостатите на нашите коли. В Auto data термостатите са описани като двуточкови, с две температури-- 78-82*С, затова и като го сменях в началото на лятото платих около 80 лв. Днес като проследявахме как върви строителството на юг от Созопол на нашите нови-стари богаташи (много са напреднали пехливаните), карайки леко забелязах, че термометъра отчита около 76*С по измерванията на Tornado. Спрях, слязох, отворих капака и както очаквах моторът работеше само с единия радиатор - от към шофьора, само неговия вход беше топъл. Тръгнах, настъпах я и когато температурата стигна около 80*С отново слязох - вече беше започнал да се затопля и входа на втория кръг. С това Колеги смея да мисля, че имам обяснение (без да Ви ангажирам, напротив бих искал да чуя и други мнения) за това защо температурните режими на нашите коли при различни зимни режими на шофиране не са заковани на точно определено место от скалата, a варират м/у двете температурни точки на термостата. А накрая трябва и да напиша, че летния ми температурен режим бих казал е константен 88-90*С по скалата на Tornado.
                FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                Коментар


                  #23
                  Tornado написа:
                  Замерванията са извършени на автомобила от подписа.Няколко особенни момента мога да подчертая.1.На 42 градуса падат оборотите с около 2002.Между 62 и 68 градуса започва затоплянето на радиатора 3.При 92 включва първа степен на ’’двата’’ вентилатора.Втората започва да работи при 94 градуса и при включен климатроник.4.На 86 се изключват вентилаторите.
                  хвала на таквиз начинания и поздрави за Торнадо. а сега и аз да питам понеже малко се попритесних като четох темата: да разбирам че първата степен на вентилатора ми не работи защото досега не съм го чувал да се включва на 92-та градуса никога. включва чак на около 96-98гр. и наистина като се замисля си е шумничко като включи т.е. май май наистина не работи първата степен. или пък има и много малък в проценти вариант - да не бачка коректно датчика - въпреки че като изключва - го прави както си писал - на 86 гр.така че питането ми е:1. според вас прав ли съм и не работи първата степен2. като ви включва за първи път вентилатора - колко шумен е? /аз имам чувството че ще излети перката/
                  FIAT MAREA 1.9 TD100 ELX

                  Коментар


                    #24
                    p.s. и термостата е заминал 90/100, другите 10 тестовете за постоянно отворен ще кажат
                    FIAT MAREA 1.9 TD100 ELX

                    Коментар


                      #25
                      незнам при вас колеги,но при мен доста често показва от другата страна кадето са 220км и немога даго оправя.
                      Fiat Marea 2.4 TD

                      Коментар


                        #26
                        Темата е актуална сега през летния период и реших да я кача по нагоре.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #27
                          Колеги аз мисля и нещо друго. Като гледам скалата и обхвата който трябва да покрива си мисля следното.1. Скалата ще е най-точна в средата, а най-неточна в краищата й.2. Скалата е точна дотолкова колкото за информация за потребителя прегрява ли я или не3. Няма ли цифров термометър в таблото - всичко друго е ъгъл на виждане и собствено успокоение Това за скалата си е зависимост и при измервателните уреди, и при датчиците отчитащи дадени параметри.
                          Fiat Palio Weekend TD70
                          ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

                          Коментар


                            #28
                            И аз да се изложа!

                            Викам си - защо да не се ИЗЛОЖА по тази тема и АЗ?!?Моето табло е от новият дизайн - с повече деления за темеперетурата и кръгъл километраж. Точно на средното деление - включва допълнителнотео охлаждане, докато не свали едно деление. При нормално каране държи едно деление под средата(и лете и зиме!!!), при включен климатик, баир и зор от моя старана - стига до средата, масимум половин милиметър над нея, но не за дълго.Според мен, промивката на радиаторът на климатика, е едно твърде богу-угодно дело - може и на обикновена автомивка със по силна струя, повечето момчета там - знаят как!Когато е добре отпушен радиаторът, климатика изстудява много добре и не се мъчи двигателя.Скоро карах един Nisan Patrol II - дългата база 3.0 turbo diesel intercooler и констатирах, че и неговата темперетура се държи по същият начин - нормално е - едно деление под средата, ако го спечеш на пресечен терен качва до средата и мощните перки го връщат обратно. Заключението ми е, че турбомоторите са с леко по-ниска работна темперетура, защото риска от прегряване е по-висок....П.ССега се сещам, че Impreza 2.5 boxer STI, тази която се продава в Европа има един проблем с охлаждането и като я зориш, докат кажеш "Impreza 2.5 boxer STI" и боксера е прегрял....кофти дизайн на радиатори и датчици, докато варианта 2.0, който е за Япони няма такъв проблем, та по тази причина и там държат по-ниска работна темперетура....Ако някой счита, че съм се доволни ИЗЛОЖИЛ - да каже?!?
                            Fiat Marea JTD 105 09.2000г

                            Коментар


                              #29
                              Здравейте, аз пък имам следния проблем - зимата изобщо не ми се вдига температурата, става въпрос за Браво ТД 100, понякога малко скача и то в градаско евентуално, но извън града си пада и изобщо не се покачва, това от термостата ли е?

                              Коментар


                                #30
                                Сменяй термостата преди да е дошла зимата и наливай охладителна течност Парафлу.
                                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                                Коментар

                                Working...
                                X