Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с резистора на вентилатора на Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с резистора на вентилатора на Типо

    Привет на всички! Проблемът е в резистора на вентилатора на Типо 1.6 i.e. Колата е с климатик. Не работи 1-ва степен. Установих, че е дало фира едно такова малко нещо, предполагам, че е някакъв вид предпазител, който се намира под голямата намотка. Всъщност ми обясниха, че това чудо служи да предпази системата, ако случайно блокира ел.моторът на вентилатора. Та конкретният ми въпрос е - продава ли се някъде само тази джавка или да ходя и да си вземам цялата плочка комплект. Хубаво ще е, ако ги продават някъде в София, че ако трябва да го пращат с ЕКОНТ, не ми се мисли Благодаря предварително
    Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
    Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

    #2
    Огледай се за типо на части тука в форума все някой ще го има това, еконта ще е към 10 лв. Не е толкова сложно с еконта за да се притесняваш http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=81953 Пиши на този колега и неговото типо има клима

    Коментар


      #3
      Martous написа:
      Огледай се за типо на части тука в форума все някой ще го има това, еконта ще е към 10 лв. Не е толкова сложно с еконта за да се притесняваш http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=81953 Пиши на този колега и неговото типо има клима
      Благодаря за отзива! Аз обаче имах предвид, че патрончето ми трябва ново. А то е около сантиметър дълго и тежи сигурно 2 грама. Представям си как ще се облещят в Еконт Цялата платка в АХМ струва към 18 лв, ако не съм гледал някакво друго изделие, понеже нямаше снимка. А малката джавка няма да е повече от 2-3 лв. Та ми трябва инфо за магазин дето да го продават това нещо ново, за да си го сменя. Другото по платката си е ОК.
      Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
      Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

      Коментар


        #4
        Еконт ще ти вземат 5лв., ама куписи ново да ти е мирна главата. Но преди да си го купиш пробвай да си смениш кабелните обувки на кабелите за степените и пробвай пък може и да спестиш 18- те лева.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Изгорялото нещо е термо предпазител.Ако не е много зле може да видиш върху него на колко градуса трябва да изгаря и да отидеш до първия магазин за електронни елементи и да си купиш подобен.Но идва втория момент - Ако е запоен, то с обикновен поялник може при монтажа пак да изгори от нагряването.Така, че слагай една тел и не му мисли
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Той е пойнат с точкова заварка. Но на мен ми споделиха един много хитър трик, който го приложих на моя резистор и вече година не се е обаждал. Купува се една малка пласмасова лустер клема, след което се разделя и отделните клемички се ползват за наставяне. Термо защитата трябва да е на 170-180 градуса. Може да се вземе някаква с приблизителна стойност. Успех!
            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

            Коментар


              #7
              Търсих предпазители по магазините за електронни компоненти и се оказа, че има само термистори, които можеш да закачиш към платки в по-нежни устройства. Накрая дадох 18 лева и си взех нов блок. Колата вече е О’К. Ако ми изпадне някъде такъв термистор, ще го сменя и ще имам резервен блок. Благодаря за отзивите
              Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
              Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

              Коментар

              Working...
              X