Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Климатроника на фиат браво jtd 105

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Климатроника на фиат браво jtd 105

    Здравейте!Преди два дена в един хубав горещ ден реших да си пусна малко климатика да подуха и в момента в който потеглих на дисплейчето ми пишеше ерор и започна да духа топло.Аз си мисля,че фриона ми е свършил.Вярвам,че от както е купена от магазина до ден днешен не е поглеждан в какво състояние е.Препоръчайте ми някой сервиз или автосалон в Пловдив където пълнят климатици на по-тънка лайсна Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Че в момента съм на червено $_$

    #2
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=24061
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Мерси открих проблема изписа ми ерор 65 - (най-често код 65) смесителна клапа за топъл/студен въздух

      Коментар


        #4
        d1msk1 написа:
        Мерси открих проблема изписа ми ерор 65 - (най-често код 65) смесителна клапа за топъл/студен въздух
        как разбра грешката на диагностика ли ходи или самодиагностика си направи и каде се намира тази клапа,че аз нямам парно и вече какво ли не опитвахме с един приятел и не можем да разберем защо духа хладно . а и на мен ми исписва ероор кли ама само до там не ми исписва никакъв код .

        Коментар


          #5
          Най вероятно чрез самодиагностика да е видял колегата грешката.Възможно е да е изгоряло моторчето което управлява тази клапа.Тази система няма да изпише грешка ако фреона е изтекъл.

          Коментар


            #6
            bad_tempered написа:
            d1msk1 написа:
            Мерси открих проблема изписа ми ерор 65 - (най-често код 65) смесителна клапа за топъл/студен въздух
            как разбра грешката на диагностика ли ходи или самодиагностика си направи и каде се намира тази клапа,че аз нямам парно и вече какво ли не опитвахме с един приятел и не можем да разберем защо духа хладно . а и на мен ми исписва ероор кли ама само до там не ми исписва никакъв код .
            Ако имаш проблем с клапата може да направиш следното, за да чуеш поне дали работи(мести). Сложи врътката на температурата на 22 градуса примерно. Дай на контакт, ако тя работи трябва да чуваш едно щракане от към таблото. Докато си още на контакт измести на HI и щракането ще се ускори и след секунда две трябва да спре! Ако чуваш подобно щракане от към таблото то клапата се позиционира и работи!
            now. BMW E39 523i '98 170hp
            ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
            ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

            Коментар


              #7
              [quote="dimmX"]
              bad_tempered написа:
              d1msk1 написа:
              Мерси открих проблема изписа ми ерор 65 - (най-често код 65) смесителна клапа за топъл/студен въздух
              как разбра грешката на диагностика ли ходи или самодиагностика си направи и каде се намира тази клапа,че аз нямам парно и вече какво ли не опитвахме с един приятел и не можем да разберем защо духа хладно . а и на мен ми исписва ероор кли ама само до там не ми исписва никакъв код .
              Ако имаш проблем с клапата може да направиш следното, за да чуеш поне дали работи(мести). Сложи врътката на температурата на 22 градуса примерно. Дай на контакт, ако тя работи трябва да чуваш едно щракане от към таблото. Докато си още на контакт измести на HI и щракането ще се ускори и след секунда две трябва да спре! Ако чуваш подобно щракане от към таблото то клапата се позиционира и работи![мерси колега за сажаление тази клапа не дава признак за живот . и сега се чуда защо дали е повреден потенциометар и как се оправя дали е датчик за външна температъра или тоя които е под жабката и какви са шансовете да не иска да отваря тази клапа.вече незнам какво да гледам .ако имаш някаква идея и информаця сподели че вече съм луднал.

              Коментар

              Working...
              X