Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

теч на антифриз зад водната помпа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    теч на антифриз зад водната помпа

    Здравейте колеги, преди няколко дена си сложих антифриз на колатаче бях със вода и ми протече тръбата която влиза във водната помпа. По точно тече там кадето влиза тръбата в помпата. дайте съвет какво да я правя ? дали да слагам добавка за премахване на теча? или как се сваля евентуално самата тръба от там имали гумичка която да оплътнява там? защото видях че се продават такива тръби но моята е здрава и ако е може само някаква гумичка да сменя? колата е фиат темпра 1.9 тд. Благодаря
    темпра 1,9тд

    #2
    Re: теч на антифриз зад водната помпа

    Искрен написа:
    Здравейте колеги, преди няколко дена си сложих антифриз на колатаче бях със вода и ми протече тръбата която влиза във водната помпа. По точно тече там кадето влиза тръбата в помпата. дайте съвет какво да я правя ? дали да слагам добавка за премахване на теча? или как се сваля евентуално самата тръба от там имали гумичка която да оплътнява там? защото видях че се продават такива тръби но моята е здрава и ако е може само някаква гумичка да сменя? колата е фиат темпра 1.9 тд. Благодаря
    Ако точно от задната страна на помпата става въпрос, където тръбата от нея минава зад блока и отива от другата страна на двигателя, то между тръбата и помпата има уплътнителен пръстен.Ако го смениш няма да има проблем.За жалост цялата процедура е доста гърч.Успех.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Съвет от мен - смени цялата тръба. Защото на типото на жената - тази тръба беше станала на дантела. Една тръба с гарнитурата струва към 20-22 лв. Но както казва колегата - самата сняна си е гърч, поне на бензиновото Типо.

      Коментар


        #4
        мерси много колеги, днес оправих теча като смених опръстенчето, и всичко стана ок. Благодаря ви много
        темпра 1,9тд

        Коментар

        Working...
        X