Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

относно парното и показание ЕРОР КЛИ на дисплея

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    относно парното и показание ЕРОР КЛИ на дисплея

    Здравейте,ако може някой да ми помогне, вентилатора ми работи без да съм го пуснал и духа топло ,а потенциометъра за температурата е в положение (студено),а на дисплея ми изписва ЕРОР КЛИ

    #2
    Re: относно парното и показание ЕРОР КЛИ на дисплея

    deian_kirov написа:
    Здравейте,ако може някой да ми помогне, вентилатора ми работи без да съм го пуснал и духа топло ,а потенциометъра за температурата е в положение (студено),а на дисплея ми изписва ЕРОР КЛИ
    ЕРОР КЛИ и след това какво пише?

    Коментар


      #3
      Re: относно парното и показание ЕРОР КЛИ на дисплея

      naskobg написа:
      deian_kirov написа:
      Здравейте,ако може някой да ми помогне, вентилатора ми работи без да съм го пуснал и духа топло ,а потенциометъра за температурата е в положение (студено),а на дисплея ми изписва ЕРОР КЛИ
      ЕРОР КЛИ и след това какво пише?
      Колега и при мен е подобен проблема....И то от повече от година

      Got nos?

      Коментар


        #4
        Защо не прочетете важните теми в раздела, преди да пускате теми ?

        Коментар


          #5
          ogi28b написа:
          Защо не прочетете важните теми в раздела, преди да пускате теми ?
          Така, така... бой по главата! Ама Оги... ще им бъдеш по-полезен, ако постваш линка на подробната тема за климатроника, която си написал!
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            датчика за външна температура е аут (намира се в дясно огледало )

            Коментар


              #7
              lubomm написа:
              датчика за външна температура е аут (намира се в дясно огледало )
              Има една таблица с грешки, които се изписват с кодове след ERROR CLI! Не подвеждай, колегата! Може да е, какво ли не.
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Vladim написа:
                lubomm написа:
                датчика за външна температура е аут (намира се в дясно огледало )
                Има една таблица с грешки, които се изписват с кодове след ERROR CLI! Не подвеждай, колегата! Може да е, какво ли не.
                А като не пише нищо друго освен ерор кли кво правим?В момента е така при него,и проблема не е в датчика 100% съм сигурен.Вникнете малко в писанията!

                Got nos?

                Коментар


                  #9
                  sUkI написа:
                  Вникнете малко в писанията!
                  Колега, сложи си ръка на сърцето, и кажи - ПОНЕ ВЕДНЪЖ прочете ли темата за климатика? Не се обиждай, но изказването ти е много нахално и обидно. Ако мислиш че съм си играл да превеждам секцията от ръководството, за да може после някой да си пусне нова тема, и да чака, без дори да отвори да потърси, лъжеш се. Това най-малкото е неуважение към труда на всички, които искаме с нещо да помогнем и отделяме лично време за да сме в помощ на другите. Vladim - нарочно не съм дал линк, ами в крайна сметка могат малко да се напрегнат и да си намерят темата, съгласи се? Достатъчно уточнение е, че това е от важните теми в раздела.И в тон на добрия дух, все пак ще повторя: Като излезе надпис Error Cli - се натиска копчето за външна температура. Ако надписът остане - значи проблемът е в датчика за външна температура ! Ако вместо това се изпишат градусите , значи проблемът е в друг елемент от тази система. Прави се процедура по самодиагностика, и се вижда какъв е проблемът.

                  Коментар


                    #10
                    sUkI написа:
                    А като не пише нищо друго освен ерор кли кво правим?В момента е така при него,и проблема не е в датчика 100% съм сигурен.Вникнете малко в писанията!
                    Оги добре ти го е казал... А аз пак ще кажа, не заблуждавай колегата!
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      Re: относно парното и показание ЕРОР КЛИ на дисплея

                      naskobg написа:
                      deian_kirov написа:
                      Здравейте,ако може някой да ми помогне, вентилатора ми работи без да съм го пуснал и духа топло ,а потенциометъра за температурата е в положение (студено),а на дисплея ми изписва ЕРОР КЛИ
                      ЕРОР КЛИ и след това какво пише?
                      Нищо не пише, изчезва и се появява колометража обаче не мога да си включа вентилатора, той си работи на някакви минимални оборти и духа топло.

                      Коментар


                        #12
                        Re: относно парното и показание ЕРОР КЛИ на дисплея

                        sUkI написа:
                        naskobg написа:
                        deian_kirov написа:
                        Здравейте,ако може някой да ми помогне, вентилатора ми работи без да съм го пуснал и духа топло ,а потенциометъра за температурата е в положение (студено),а на дисплея ми изписва ЕРОР КЛИ
                        ЕРОР КЛИ и след това какво пише?
                        Колега и при мен е подобен проблема....И то от повече от година
                        И какво установи ?

                        Коментар


                          #13
                          ogi28b написа:
                          sUkI написа:
                          Вникнете малко в писанията!
                          Колега, сложи си ръка на сърцето, и кажи - ПОНЕ ВЕДНЪЖ прочете ли темата за климатика? Не се обиждай, но изказването ти е много нахално и обидно. Ако мислиш че съм си играл да превеждам секцията от ръководството, за да може после някой да си пусне нова тема, и да чака, без дори да отвори да потърси, лъжеш се. Това най-малкото е неуважение към труда на всички, които искаме с нещо да помогнем и отделяме лично време за да сме в помощ на другите. Vladim - нарочно не съм дал линк, ами в крайна сметка могат малко да се напрегнат и да си намерят темата, съгласи се? Достатъчно уточнение е, че това е от важните теми в раздела.И в тон на добрия дух, все пак ще повторя: Като излезе надпис Error Cli - се натиска копчето за външна температура. Ако надписът остане - значи проблемът е в датчика за външна температура ! Ако вместо това се изпишат градусите , значи проблемът е в друг елемент от тази система. Прави се процедура по самодиагностика, и се вижда какъв е проблемът.
                          Пробвах да направя самодиагностика както прочетох ,но нищо не изписва след Ерор кли.

                          Коментар


                            #14
                            Vladim написа:
                            lubomm написа:
                            датчика за външна температура е аут (намира се в дясно огледало )
                            Има една таблица с грешки, които се изписват с кодове след ERROR CLI! Не подвеждай, колегата! Може да е, какво ли не.
                            Пробвах да направя самодиагностика както е обяснил колегата (вентилатора на 0, потенциометъра на най топло и дясната врътка на Макс Деф) обаче след Ерор Кли нищо не изписва!?!

                            Коментар


                              #15
                              Не си спазил точната последователност на превключване. Прочети всичко внимателно и го направи точно както е написано. Тънкоста е в превключванията с врътката за вентилатора.
                              KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
                              Land Rover Discovery 2.5TD '94
                              EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
                              EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
                              EX: Fiat Regata 1.7D '84

                              Коментар

                              Working...
                              X