Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Запотяване на стакла на Bravo 1.4 96.г

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Има още нещо което никой не споменава, това са отдушниците под задната броня, ако те са запушени също спомагат за запотяването на джамовете. Пък и е нормално като влезеш целия мокър в колата да се отделя влага и да се запотяват джамовете, особенно ако стелките са платнени и попиват вода.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #17
      Къде са тея отдушници? Като отворя багажника има две пластмасови като чашки на калниците и гледам някой ги е натъпкал с вестник, сигурно е влизало вода или кал... пак на отдушник ми приличат.
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #18
        spark написа:
        Къде са тея отдушници? Като отворя багажника има две пластмасови като чашки на калниците и гледам някой ги е натъпкал с вестник, сигурно е влизало вода или кал... пак на отдушник ми приличат.
        Значи като погледнеш под кората зад десния стоп, долу ниско, буквално където започва пода на багажника, има една решетка с размери около 10 на 10 см. Ако има на друго място също, нека колегите кажат, аз само тази съм виждал.

        Коментар


          #19
          е този филтур горе долу къде трябва да се падне че на мене частите на колата са ми ощр тъмна индия
          Fiat Bravo SX 1.4 12V

          Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
          Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

          Коментар


            #20
            В найй-лашия случаи радиатора е за смяна, най-добре отиди в сервиз, да ти кажат точно то какво е
            НАМАЛЕТЕ СКОРОСТТА - СПАСЕТЕ ЖИВОТ!!!

            Коментар


              #21
              topuzko написа:
              е този филтур горе долу къде трябва да се падне че на мене частите на колата са ми ощр тъмна индия
              Поленовият филтър се намира до или по точно под лявата чистачка като застанеш срещу колата.Намира се под пластмасовата кора завита е с две болт чета а самия филтър се защипва с две скоби.Лесно и елементарно се сваля и сменя.
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #22
                на мен ми се запотяват само стаклата на вратите.дали проблема пак е от тези филтри?
                FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

                Коментар


                  #23
                  при мен проблема се реши като затворих клапата за въздуха да го върти само в купето така беше означено на сенника рли мен и сега е ок
                  Fiat brava 1.4/12v mart 97(бензин-газ)

                  Коментар


                    #24
                    Колега това не е решение със затварянето на клапата като се качите повече хора ще видиш какво си направил,мои съвет е да я отвориш,а това с потенето на стъклата е заводски дефект и няма оправия.Свикнете накрая с този проблем няма нормално решение колкото и да пръскате с тези препарати които ги продават всичко е временно. :D
                    FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

                    Коментар


                      #25
                      качвал съм и по четирима в колата и нямам проблем след като затворих клапата
                      Fiat brava 1.4/12v mart 97(бензин-газ)

                      Коментар


                        #26
                        Да и аз си я бях затворил качвам 2 и гледай панаира на отворни прозорци на 10 градуса
                        FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

                        Коментар


                          #27
                          както казах качвал съм зимата при 0гр и няма проблем вентилатора на 2-ра степен
                          Fiat brava 1.4/12v mart 97(бензин-газ)

                          Коментар


                            #28
                            Колеги! Хайде да не дрънкаме глупости щото се наслушах, а проблема си остава. На моята Мареа положението е същото. Изчетох всичко във форума по това а навсякъде повече глупости и малко смислени отговори по въпроса. Нямам загуба на антифриз, клапата за външен въздух си отваря и затваря, сменен поленов филтър, отоплението работи безупречно и вътре ще се опека ама стъклата си остават запотени. Особенно страничните. При дъжд и предното и нищо не помага. Ако Браво и Брава го имат тоя проблем и ако допуснем че е заводски кусур, то и при Мареята ли е така. Ако да значи всичките италиански коли трябва да го имат. Преди имах вектра и нямаше такова нещо. Е изпотяваха се малко но бързо парното оправяше проблема. А тук не и не. Знаете ли колко е гадно като минава по тротоара някоя красива кака и не мога да я видя. :D :D :D Ми тъй де. Сигурен съм че има кардинално решение на проблема, ама не мога да го открия...
                            Fiat Marea TD100

                            Коментар


                              #29
                              Абе глупости говорите бе, м**** му значи.... как може да кажете че е заводски дефект ?! Как ще пуснат и ще произвеждат 7-8 години коли с такъв сериозен дефект? Причините обикновено са комплексни но с най-голямо влияние са радиаторчето да не изпуска, клапата да се отваря, филтъра да е чист и да пропуска, дренажите под чистачките да са чисти задължително, задния вентилационен отвор да не е запушен.Тогава - с вентилатор на 2 - стъклата да се потят е просто абсурдно, а в тежки случаи може и на 3. А това че при затворена клапа не се потят е най-безумното твърдение! Това противоречи на всичката физика! Освен в някакакъв краен случай на аномалия, това е невъзможно! Ако трябва дръжте на 4, и редувайте - предно стъкло - странични, предно, странични, но ако всичко е наред - гарантирано стъклата не се потят!

                              Коментар


                                #30
                                Добре да изясним нещо имах OPEL CORSA 92г. при порой прозорците не се потяха ама грам,а сега при бравото се разцепват ако не съм на климатик нямат оправия;филтър сменен,клапа работи,радиаторче здраво.Като е студено слизам от топла кола след 1-2 часа се качвам и прозореца има скреж отвън и вътре се е запотила,опела нямаше този проблем пък ме убеждавайте колкото си искате,че не е дефект.Или друг недъг зима е сняг вали аз си карам прозорците пак се потят или аиде и това не е дефект.
                                FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

                                Коментар

                                Working...
                                X