Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Някой знаели ,дали може да се изтърбуши термостат .

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Atanas71 написа:
    Ами не изкормих моя термостат защото като отвори напълно на самата ос има една клапа която затваря или поне намалява циркулацията към малкия кръг.Не исках да нарушавам циркулацията.
    Твоята кола Фият Марея ТД 100 ли е.Ако е такава ти как го изкорми термостата,защото аз като го гледам в момента не знам как да бръкна вътре и с какво да го изкормя че да излезе.
    ФИЯТ МАРЕЯ 1,9 ТД 98г. HLX WEEKEND-страхотно удоволствие е да шофираш такъв автомобил.

    Коментар


      #17
      mr. Nikoi написа:
      Здравей Колега.Нямам представа как се изтърбушва термостат на Фиат. Аз моят не съм го свалял - моят беше блокирал отворен и само направих доработката която е описана в линка който са ти дали колегите.Свален термостат на Фиат не съм виждал, но на жигулата с една отверка много лесно се отваряше за постоянно - без да се вади и чупи нищо, само се изместваше едно нещо.Другото което може да се направи е да се разпробият дупки в затварящата клапа за големият кръг ако е възможно. Колкото повече и по големи дупки по добре.Или с едни клещи с дълги човки се напъва и суче докато стане раотата.
      Ок, мерси за отговора.
      ФИЯТ МАРЕЯ 1,9 ТД 98г. HLX WEEKEND-страхотно удоволствие е да шофираш такъв автомобил.

      Коментар


        #18
        Atanas71 написа:
        moraliyski написа:
        Е явно става дума за някой дизелов модел на FIAT я БРАВО я БРАВА на тези коли са им по 100 и нагоре лева термостати.Колега явно искаш да правиш тази процедура http://www.fiat-bg.org/Downloads/Boo....pdfмисля че там е описано висичко.Ако термостата ти е останал в отворено положение мисля че няма смисъл да го "изкормваш" желая ти успех в наченанието.
        Прав е колегата ако термостата е останал отворен него изкормвай. Независимо от това че аз съм с Фиат Мареа 1.6 16в направих същата процедура както е в темата за доработка на термостат. Ефекта е повече от положителен. Колата загрява бързо до работна температура и парното е отлично
        Би ли щракнал една снимка къде ти стои стрелката при загряла кола,има ли разлика при спускане продължително време по надолнище и т.н.,че май и моят е за смяна,но не съм сигурен.Благодаря!
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #19
          Не забравяйте че е напълно погрешно да сравнявате коли преди и след 98-ма, ако са такива. На едните стрелката се колебае и всичко е в ред, на другите кове средата и пак всичко е наред.

          Коментар


            #20
            dudulia написа:
            Atanas71 написа:
            moraliyski написа:
            Е явно става дума за някой дизелов модел на FIAT я БРАВО я БРАВА на тези коли са им по 100 и нагоре лева термостати.Колега явно искаш да правиш тази процедура http://www.fiat-bg.org/Downloads/Boo....pdfмисля че там е описано висичко.Ако термостата ти е останал в отворено положение мисля че няма смисъл да го "изкормваш" желая ти успех в наченанието.
            Прав е колегата ако термостата е останал отворен него изкормвай. Независимо от това че аз съм с Фиат Мареа 1.6 16в направих същата процедура както е в темата за доработка на термостат. Ефекта е повече от положителен. Колата загрява бързо до работна температура и парното е отлично
            Би ли щракнал една снимка къде ти стои стрелката при загряла кола,има ли разлика при спускане продължително време по надолнище и т.н.,че май и моят е за смяна,но не съм сигурен.Благодаря!
            Съжалявам но не мога да ти покажа на снимка ,но като тръгна в града се вдига малко над долната дебела черта,а като тръгна на дълъг път пада дори и под нея .Направо се изстудява цялата,страшна работа.Ето една примерна картинка която намерих и по нея ще ви обясня къде ми стои стрелката като я карам в града и извън града.Значи като е в града си загрява някъде към 68 градуса,а като тръгна извън града пада на 42 градуса и дори още по надолу.Ужас е.
            Прикачени файлове
            ФИЯТ МАРЕЯ 1,9 ТД 98г. HLX WEEKEND-страхотно удоволствие е да шофираш такъв автомобил.

            Коментар


              #21
              Термостат от рено 5

              Здравейте Колеги, искам да споделя, че и аз "тунинговах" моя Бравел. Дай боже да е за добре След 2 дни драми, ожулени ръце и мазоли ( е не е от мастурбация )) ) и благодарения на великолепната идея и съдействие нa колегата mr, Nikoi, днес приключих с монтажа на термостата от рено 5. Всичко написано от колегата mr. Nikoi е съвсем точно и ясно, следвайки инструкциите с есправих, но както и той казва не е никак лесно. Като човек, минал по този път искам да споделя едно нещо, за да е по - лесно на коелги, които ще се престрашат да напарвят това.Когато започнете да набутвате термостата в маркуча, не ви съветвам да нагрявате маркуча заедно с термостата в съд с топла вода. Задалъжително намажете с нещо, но не затопляйте едновременно маркуча и термостата във вода. Моя съвет е да нагреете маркуча пред печка от тези "духалките"...ЗАЩО? Защото, когато нагрявате във вода, не забравяйте, че освен маркуча и желязото ( термостата) се разширяват по законите на физиката...се получва почти едно нищо. Когато нагрявате пред печка, вече натъпкания донякъде термостат по бавно се затопля и съответно по - малко се разширява, доакто маркуча си се загрява много, дори пари..използвайте ръкавици. Е това е от мен... след няколко дни като покарам, ще пиша за впечатления, засега само е монтиран и колата е обезвъздушена...като покарам малко ще видим...дано е за добро. Желая успех, късмет и здрави ръце на тези, които се решат да поставят термостат от рено 5, който всъщност се оказа и за ESPACE i CLIO i etc модели на RENAULT.
              Ex - Fiat BRAVA 1,6 16V 103ph
              Now - Fiat PALIO 1,9 JTD 80ph

              Коментар


                #22
                Мислех да ви спомена за един евентуален проблем след време след набутването на този термостат във въпросното съединение.Като го гледам как се раздува след монтажа на термостата очаквайте след определен пробег спукване на този маркуч.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #23
                  Tornado написа:
                  Мислех да ви спомена за един евентуален проблем след време след набутването на този термостат във въпросното съединение.Като го гледам как се раздува след монтажа на термостата очаквайте след определен пробег спукване на този маркуч.
                  Да, Колега много вероятно да се случи и това, но малко се съмнявам. При мен така или иначе маркуча беше леко пукнат в началото, точно под скобата от към термостата, но изрязах пукнатината. Много неща могат да с елсучат с подобни приспособения, но мисля, че няма да е скоро. Поне не и в следващите 20-30 000 км.
                  Ex - Fiat BRAVA 1,6 16V 103ph
                  Now - Fiat PALIO 1,9 JTD 80ph

                  Коментар

                  Working...
                  X