Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъсвам си нервите с този климатик!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Абе ти си провери 2-та датчика, пък пак я следи. Според мен там ти е проблема и евентуално малко да си загубил фреон
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
    ИТАЛФЕСТ 2007

    Коментар


      #32
      Градски, как ще загуби "малко" фреон??? Това е газ - има ли теч - губи се цялото количество, а не "малко"... Това с доливането на фреона си е градски мит да се хранят от него "майсторите" на климатици. Газът наречен Фреон, служещ като хладилен агент се ползва точно поради тези му свойства - може да пренася топлината от точка А до точка Б. Та конкретният газ се движи във ЗАТВОРЕНА среда, ако тази затвореност се наруши - той изтича в атмосферата и прави дупката в озона по-голяма... Няма "малко" има ПЪЛЕН климатик и ПРАЗЕН климатик. Всичко останало е как да ВИ се вземат парички за изправната инсталация, но която сме си въобразили, че не работи... Нещо да бъркам???П.П. Ако случайно КПД-то на климатика се е понижило, но все пак охлажда - търсете проблема другаде, но не и в количеството фреон. Примери: пресостат, термостат, компресор, кондензатор и изпарител. Профилактика на кондензатора и изпарителя повишава КПД-то с до 10%.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #33
        как се регулират оборотите на компресора ??? с количеството фреон в системата ли , то така се променя и натоварването му де ... :/
        Ами колега нали точно това се опитвам да кажа,че оборотите на компресора не се регулират,а са спрямо оборотите на двигателя.
        COUPE 1.8 16V
        Volvo XC90 T6

        Коментар


          #34
          Ето и моя съвет. Отивам да си пълня климатика с фреон .. майстора го пълни обаче нещо не е нареедддд... Компресора спира..тръгва... перките толкова бързо се вътрят, че колата иска да тръгне като самолет. Майстора се видя в чудо .... духа хладно ... 14..15градуса с нов фреон. Източи всичко да няма въздух в системата и пак го напълни. Резултата същия. Компресора тръгва спира... Отивам в специализиран сервиз и си споделям проблема... качи се един майстор и ми каза .... Направи това което прави когато пълни фреона.... Паля колата .... пускам климатика НО ОСТАВЯМ ДА ВКАРВА ВЪЗДУХ ОТВЪН. Сложи човека термометъра .... 14 градуса.... Дигам обороти 12градуса .... а въздуха влиза от вън!!!! Майстора каза: НЕ МОЖЕ ДА ИСКАШ ДА ВЛИЗА ВЪЗДУХ ОТ ВЪН И ВЪТРЕ ДА Е ЛЕДЕН ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ ЧЕ Е 30 ГРАДУСА. НЯМА КАК ТОЛКОВА БЪРЗО ДА ГО ОХЛАДИ, ЗАТОВА ЗАГРЯВА МНОГО И КОМПРЕСОРА СЕ ИЗКЛЮЧВА ДА НЕ ПРЕГРЕЕ. Иначе така може да си загрява и да стане ГРЕШКА. Та идеята е .... когато се пусне климатика .. задължително въздуха трябва да се върти само в купето. Така вече охладен няма да има нужда от толкова енергия за да се поддържа хладен. А в случай на отворена клапа ... влиза много горещ въздух ... колата не могже да го охлади и загрява. Когато затворих клапата ... 2 пъти форсирах и температурата падна на 6.8 градуса и компресора не спря ... и колата не загря толкова много. Малко повечко философствах ... но рано сутрин ме огря идеята и реших да се включа дано да съм бил полезен.
          Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

          Коментар


            #35
            Вчера си правих профилактика на климата....При 29 градуса на сянка (в сервиза), от духалките на външен въздух след 3 мин. работа на 4-та степен от средната конзола теммпературата на потока бе 7.5 - 7.8 градуса....За всички дето се оплакват от "хладен въздух" да одят да си погледнат радиаторите.....Със слаба пароструйка и обезмаслител..... положението от 12 С стана на под 8С, допълнен ми е по-малко от 60 гр. фреон...като предишното пълнене ми бе в ранната пролет (началото на Март).За колегата който твърди, че фреона не се губи.... да ме прощава ... да види какви са връзки в самата климатична система и пак да прецени дали е невъзможно...

            Коментар


              #36
              100 % съгласен с последните 2 мнения.не трябва да се забравя , че за да духа студено вътре в купето, то тази топлина трябва да се отдели през външния радиатортака че да не се търсят само проблеми във фреон и компресор . ефективноста на системата зависи от топлотделянето.при лошо - компресора вдига налагането като се мъчи да компенсира, но пресостата го изключва за да не гръмне системата ... и се получава порочен кръг.така че :100 % съгласен с последните 2 мнения.

              Коментар


                #37
                jenshen73 написа:
                Градски, как ще загуби "малко" фреон??? Това е газ - има ли теч - губи се цялото количество, а не "малко"... Това с доливането на фреона си е градски мит да се хранят от него "майсторите" на климатици. Газът наречен Фреон, служещ като хладилен агент се ползва точно поради тези му свойства - може да пренася топлината от точка А до точка Б. Та конкретният газ се движи във ЗАТВОРЕНА среда, ако тази затвореност се наруши - той изтича в атмосферата и прави дупката в озона по-голяма... Няма "малко" има ПЪЛЕН климатик и ПРАЗЕН климатик. Всичко останало е как да ВИ се вземат парички за изправната инсталация, но която сме си въобразили, че не работи... Нещо да бъркам???П.П. Ако случайно КПД-то на климатика се е понижило, но все пак охлажда - търсете проблема другаде, но не и в количеството фреон. Примери: пресостат, термостат, компресор, кондензатор и изпарител. Профилактика на кондензатора и изпарителя повишава КПД-то с до 10%.
                Абе аз не съм много съгласен с теб, ама... не съм учил хладилна техника и няма да споря. Все пак проблема на колегата най-вероятно е в датчиците.... понеже такива градуси като -45 са нереални и всеки климатик би работил некоректно.(наскоро правихме една Капа, със абс. същия проблем. Оказа се, че датчика в огледалото е супер много окислена връзката му с кабела.... след зачистване всико се оправи). 2-ро. Как се прави профилактика на: пресостат, термостат, компресор, кондензатор и изпарител
                СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                ИТАЛФЕСТ 2007

                Коментар


                  #38
                  LiGuru написа:
                  Вчера си правих профилактика на климата....При 29 градуса на сянка (в сервиза), от духалките на външен въздух след 3 мин. работа на 4-та степен от средната конзола теммпературата на потока бе 7.5 - 7.8 градуса....За всички дето се оплакват от "хладен въздух" да одят да си погледнат радиаторите.....Със слаба пароструйка и обезмаслител..... положението от 12 С стана на под 8С, допълнен ми е по-малко от 60 гр. фреон...като предишното пълнене ми бе в ранната пролет (началото на Март).За колегата който твърди, че фреона не се губи.... да ме прощава ... да види какви са връзки в самата климатична система и пак да прецени дали е невъзможно...
                  А, защо не проба при 29 градуса на слънце? Шегувам се. Общо взето се старая, когато имам възможност да оставям колата на сянка, или поне опъвам светлоотражател на под предното стъкло. Особено, когато колата е била на сянка, изстудяването на купето става доста бързо. Когато обаче е била няколко часа на слънце при 35 градуса... при мен специално студеното идва след 15-20 мин. при положение, че първите 3-4 минути съм карал на отворени прозорци.Фреон се губи и то на порции... Честно казано нямам идея, как става, но при положение, че фреонът е газ, но е факт! След, като ми доляха фреон в системата, веднага усетих разлика в работата на климатика! Липсваше ми 1/3 от количеството.А що се отнася до миенето на радиатора с парастуйка - не съм голям фен честно казано, особено като се загледах, колко финна и наранима е "питата" и, като знам, какви малоуници работят по автомивките!
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #39
                    phoenix написа:
                    jenshen73 написа:
                    Градски, как ще загуби "малко" фреон??? Това е газ - има ли теч - губи се цялото количество, а не "малко"... Това с доливането на фреона си е градски мит да се хранят от него "майсторите" на климатици. Газът наречен Фреон, служещ като хладилен агент се ползва точно поради тези му свойства - може да пренася топлината от точка А до точка Б. Та конкретният газ се движи във ЗАТВОРЕНА среда, ако тази затвореност се наруши - той изтича в атмосферата и прави дупката в озона по-голяма... Няма "малко" има ПЪЛЕН климатик и ПРАЗЕН климатик. Всичко останало е как да ВИ се вземат парички за изправната инсталация, но която сме си въобразили, че не работи... Нещо да бъркам???П.П. Ако случайно КПД-то на климатика се е понижило, но все пак охлажда - търсете проблема другаде, но не и в количеството фреон. Примери: пресостат, термостат, компресор, кондензатор и изпарител. Профилактика на кондензатора и изпарителя повишава КПД-то с до 10%.
                    Абе аз не съм много съгласен с теб, ама... не съм учил хладилна техника и няма да споря. Все пак проблема на колегата най-вероятно е в датчиците.... понеже такива градуси като -45 са нереални и всеки климатик би работил некоректно.(наскоро правихме една Капа, със абс. същия проблем. Оказа се, че датчика в огледалото е супер много окислена връзката му с кабела.... след зачистване всико се оправи). 2-ро. Как се прави профилактика на: пресостат, термостат, компресор, кондензатор и изпарител
                    Писал съм профилактика на кондензатор и изпарител. Това са 2та радиатора бе градски. Тоя отвънка и оня отвътре. Другите... не вярвам да можем да направим нещо в домашни условия Препоръчително е миенето на външните радиатори да не се прави на пароструйка, водоструйка или квато и да е струйка с налягане, а обикновен маркуч с вода от чешмата и пръст дето да създава "налягане"
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #40
                      Vladim написа:
                      А, защо не проба при 29 градуса на слънце? Шегувам се. Общо взето се старая, когато имам възможност да оставям колата на сянка, или поне опъвам светлоотражател на под предното стъкло. Особено, когато колата е била на сянка, изстудяването на купето става доста бързо. Когато обаче е била няколко часа на слънце при 35 градуса... при мен специално студеното идва след 15-20 мин. при положение, че първите 3-4 минути съм карал на отворени прозорци.А що се отнася до миенето на радиатора с парастуйка - не съм голям фен честно казано, особено като се загледах, колко финна и наранима е "питата" и, като знам, какви малоуници работят по автомивките!
                      Защото колата беше на сянка в сервиза, ако питаш дали ламарината се бе напекла, о да определено.......... защото преди да я вкарам вътре бе седяла 2 часа на слънце... И въпреки това теста бе на максимален поток т.е. 4 степен и външен въздух.Относно радиатора, обърни внимание, че съм споменал слаба пароструйка, причината е точно да не се кривят ламелите. Чистенето на радиатора е много важно нещо, както да не ти надуват маркучите в задръствнията така и за работата на климатика...разликата е повече от 4 градуса само от това...

                      Коментар


                        #41
                        Колеги аман с тез климатици .. вчера цял ден бях предимно в колата градско каране ... климатроника на 24-25 градуса ... и днес съм болен ......ужас ... гърло...глава...иска ми се да ги нямам !!!!
                        Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

                        Коментар


                          #42
                          LiGuru написа:
                          ...разликата е повече от 4 градуса само от това...
                          А сигурен ли си, че просто водоструйката не е била студена и рално ефектът да е дошъл от охлажане на радиатора, а не от почистването му? Просто искам да изясним това, не се заяждам просто ми е любопитно!
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #43
                            Vladim написа:
                            .....А що се отнася до миенето на радиатора с парастуйка - не съм голям фен честно казано, особено като се загледах, колко финна и наранима е "питата" и, като знам, какви малоуници работят по автомивките!....
                            колега, понеже климатика ми не работи и ми казаха да не го включвам докато не го оправят (ще ми струва около 200 лв ) докато търсиха проблема, хванаха 1 маркуч и ми измиха радиатора, като доста боклук падна от него, но без опасност . Ако се мие с маркуч според мен няма проблем, стига да не е под прекомерно налягане.
                            Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                            Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                            Коментар


                              #44
                              Vladim написа:
                              LiGuru написа:
                              ...разликата е повече от 4 градуса само от това...
                              А сигурен ли си, че просто водоструйката не е била студена и рално ефектът да е дошъл от охлажане на радиатора, а не от почистването му? Просто искам да изясним това, не се заяждам просто ми е любопитно!
                              Не мога да кажа с точност дали това не е оказало влияние, но определено ефекта бе на лице. Отделно сменях един маншон на полуоска за около 35-40 мин., който го видях като си миех двигателя. Понеже трябваше да купя частта и масло за скоростите се върнах за мотора което ме забави около 1 час, Т.е. след измиване на радиатора е изминало около 2 часа при което колата е била на слънце.... Вкарах я в халето за диагностика на климатика при което бе направено замерването което споделих, след допълването градусите паднаха на 7С което е ефект от охлаждането в купето и ламарините, тъй като самата диагностика протича за около 25 мин....

                              Коментар


                                #45
                                B1keP_B0y написа:
                                ... Ако се мие с маркуч според мен няма проблем, стига да не е под прекомерно налягане.
                                Съгласен съм!
                                Frontera Sport, X20SE март 1998

                                Коментар

                                Working...
                                X