Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Панда 1.2 бензин 2006г. - не работи парното.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Панда 1.2 бензин 2006г. - не работи парното.

    Здравейте, колеги! Въпросната Панда е с климатроник. Не е с механични врътки. Имаше много добро парно. От известно време не духа топло в никакъв режим (долу, средата, горе, ауто, предно стъкло). Долял съм антифриз и съм обезвъздушил. Свалил съм пластмасите около скоростния лост. Радиаторчето е горещо. Когато колата е студена, вентилаторът работи на малки обороти и се засилва щом загрее, но духа струя с температура на околната среда (външна или затворен цикъл в купето). Не зная клапата, която отклонява струята (топло-студено) къде се намира, кой я упрвлява, има ли предпазител и др.? Ще Ви бъда благодарен за помоща!

    #2
    Клапата (моторчето) е от дясната страна, където махаш капака, за да смениш филтъра на климатика.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Благодаря, колега. Оста на клапата се беше скъсала вътре в задвижването (тотал щета). Положението на клапата от гравитацията е на студено. Навих на мястото на скъсаната ос два винта, една биндерлента на два оборота върху тях и сега задвижвам ръчно през жабката. Ако се наложи разглобяване за нещо друго, ще дам още от себе си. Наздраве!

      Коментар

      Working...
      X