Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat freemont изпотява стъклата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat freemont изпотява стъклата

    Здравейте,
    От две години съм собственик на fiat freemont 2014 година 2.0мултиджет та въпросът е следния някой имал ли е проблем с парното на този модел.
    Проблема се изявява в това че сега в това време както карам колата загряла почти сухи прозорци и изведнъж ставам мъгла навсякъде.
    Стъклата не са блажни което води че не е радиаторчето на парното.
    Ако има някой с подобен проблем или решение за него ще съм много благодарен да сподели.

    Грешен раздел -> Преместена. Редактирано заглавие.
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Губи ли антифриз ? Обърни внимание дали като запалиш на студен двигател, се чува бълбукане от парното. Според мен прави въздушна възглавница в малкия кръг, и в един момент превишава налягането в охладителната система. Тогава клапана на капачката на казанчето отваря и изпуска пара, която парното засмуква и ти изпотява стъклата. Задай на мониторчето до километража да се вижда температурата на ДВГ и следи каква температура достига охлаждащата течност и при кава температура се появява това изпотяване на стъклата.Ако е това което си мисля, имам решение на проблема.
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #3
      Като за начало смени филтъра на купето.

      Коментар


        #4
        Dido_Lyubenov написа: Преглед на мнението
        Губи ли антифриз ? Обърни внимание дали като запалиш на студен двигател, се чува бълбукане от парното. Според мен прави въздушна възглавница в малкия кръг, и в един момент превишава налягането в охладителната система. Тогава клапана на капачката на казанчето отваря и изпуска пара, която парното засмуква и ти изпотява стъклата. Задай на мониторчето до километража да се вижда температурата на ДВГ и следи каква температура достига охлаждащата течност и при кава температура се появява това изпотяване на стъклата.Ако е това което си мисля, имам решение на проблема.
        Благодаря за съвета колега като се прибера ще го погледна
        Странното е че онзи ден ми направи впечатление че като изгася колата преди се чуваше клапата на купето как затваря сега не се чува

        Коментар


          #5
          kiriluz1 написа: Преглед на мнението
          Като за начало смени филтъра на купето.
          От него започнахме преди 10 дена е сменен филтър купе и честно казано в стария филтър на 10 месеца не беше нито мръсен нито мокър

          Коментар


            #6
            Dari__1 написа: Преглед на мнението
            ..
            Странното е че онзи ден ми направи впечатление че като изгася колата преди се чуваше клапата на купето как затваря сега не се чува
            Провери я задължително. И пиши тук де

            Изкупуване на автомобили на добри цени
            /////

            Коментар


              #7
              https://youtu.be/btUCorFko2Y

              Коментар


                #8
                Еее, добре че тук са го направили да се сваля сравнително лесно. При Браво/Брава/Мареа е б@си уя
                Alfa 159 SW 2.4 Ti
                Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                Коментар


                  #9
                  Много полезно благодаря
                  При мен също щракаше така но много по-тихо
                  Все още съм на път като се прибера при първа възможност ще погледна

                  Коментар


                    #10
                    Не съм сигурен как е но според мен за момента в българия все още са малко собствениците на fiat freemont и много трудно се намират решения на проблеми без значение от какъв вид

                    Коментар


                      #11
                      Ако сте си решили проблема споделете решението, в противен случай е се обезсмисля форума.

                      Коментар


                        #12
                        Имах Зафира, когато я купих стъклата се потяха здраво, като и да нагласях температурата и потока нямаше ефект, впоследствие се оказа, че моторчето, което движи клапата за рециркулацията на въздуха (дали да вкарва в купето въздух отвън или да върти въздуха вътре в купето) е изгоряло, като клапата е била положение да върти въздуха в купето. Смених моторчето и проблема се оправи.

                        Коментар

                        Working...
                        X