Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въздух в системата или нещо друго, помощ!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    по-горе ти обясних кое първо да обезвъздушиш!1:На радиатора (от страната на десния фар) има пробка която се маха (при мен се отвива) махаш я и започваш да доливаш течността в казанчето почне ли да протича през пробката я запушваш докато тече с цел да не остане въздух а само течност това е с радиатора! 2:Разхлабваш скобата на входния маркуч (те са 2 но не знам кои от 2та ти е входния) и првиш същата процедура като с радиатора:докато протече от маркуча и затягаш скобата доката тече!На някои автомобили на маркучите за парното си има вентил за обезвъздушаване ако имаш вентил е много по лесно защото на ръка отвиваш и завиваш!Надявам се да си ме разбрал защото малко не ме бива в обясненията!При мен проблема така се реши!дано съм помогнал
    Fiat Punto 1.2 75 ELX-Forever
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD
    Fiat Bravo 1.6 16v SX-Ex
    Alfa Romeo 155 2.0 8V

    Коментар


      #17
      Virosss написа:
      Здравейте а при мен има др. страннен проблем. Аз си карам например и ако карам градско или по-бавно да речем с 60 км/ч температурата ми се вдига, а като карам например с 140 км/ч ми пада... предполагам въздушна възглавница... но все пак мнение?!
      Възможно е да ти е запецнал термостатът. Провери ли дали случайно не е така, следвайки инструкциите от темата за термостат? Палиш и след 2-3-4 минути пипаш маркуча, ако е топъл - това е. Ако остава напълно студен докато колата загрее хубаво, значи не е това

      Коментар


        #18
        kantarev написа:
        stef написа:
        аз залагам на издухана гарнитура на глава
        Stefр,може ли да се обосновеш,защо пък глава?Не трябва ли да ми смесва масло и вода тогава?Може и да си прав де
        колега не съм казал глава, а гарнитура на глава което е много много пъти по евтино от глава :D най добре иди в сервиз да измерят дали имаш изгорели газове /най просто казано/ във антифриза, ако има майсторите ще ти кажат какво да правиш и ти си решаваш от там нататък
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #19
          [quote="kantarev"]
          snaiperisto написа:
          Ако : охлажда само когато я форсираш или съответно караш бързо с високи обороти и само тогава "идва" парното а иначе духа хладко...бегай бързо да смениш водната помпа , незнам на фиата дали е като на форда ама с мондеото брах същите ядове , купувах му датчици , термостати , капачки...два пъти свалях главата и на финала случайно при второто зглобяване на главата както си държах в ръка водната помпа така я завъртях и забелязах че "турбинката" отвътре се върти по инерция...демек - превъртяла. ВЕРВАЙ МИ...ТОВА Е...[/quoДобре де,ако не ми работи водната помпа не би ли трябвало колкото и газ да давам да не върти вода.Преди 3 дни бях до стара загора и по магистралата на 3000 оборота никакви проблеми стрелката на водата стоеше по средата и не мърдаше
          Колега , аз не съм "драскач" по форумите...всичко квото си пишете с колегите са глупости....смени си водната помпа - това е.

          Коментар


            #20
            Колеги,днес се позанимах с обезвъздушаване -много въздух имаше и резултата е супер ,сега имам парно ,не загрява(стои стрелката на водата по средата,изпарителя загрява и т.н Много се изкефих че се оказа въздух .Сега ще я покарам няколко дена и пак ще споделя как се държи .Много благодаря на всички,знаех си че ще се отзовете.А на всички с подобни проблеми им препоръчвам да обезвъздушат първо и след това други работи да правят
            Nissan Primera 1.6 16v P11
            ex.Fiat Bravo 1.6 16v

            Коментар


              #21
              kantarev написа:
              Колеги,днес се позанимах с обезвъздушаване -много въздух имаше и резултата е супер ,сега имам парно ,не загрява(стои стрелката на водата по средата,изпарителя загрява и т.н Много се изкефих че се оказа въздух .Сега ще я покарам няколко дена и пак ще споделя как се държи .Много благодаря на всички,знаех си че ще се отзовете.А на всички с подобни проблеми им препоръчвам да обезвъздушат първо и след това други работи да правят
              колега а този въздух от къде се е взел замислял ли си се
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #22
                Ами първите проблеми усетих когато ми сменяха термостата ,но тогава беше почти незабележимо,просто трябваше един път да вдигна оборотите и се оправяше
                Nissan Primera 1.6 16v P11
                ex.Fiat Bravo 1.6 16v

                Коментар


                  #23
                  kantarev написа:
                  Ами първите проблеми усетих когато ми сменяха термостата ,но тогава беше почти незабележимо,просто трябваше един път да вдигна оборотите и се оправяше
                  значи щом си сменял термостат може и проблема да е в майсторите и да не са обезвъздушили добре , но ти това не го споменаваш във първият ти пост , аз помислих че не си пипал нищо по водната система и изведнъж се е появил въздух отнякъде /обикновенно в такъв случай е от цилиндрите/ ПС може би след като си обезвъздушил системата сега няма да имаш ядове
                  TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                  UNO 1.0 FIRE

                  Коментар


                    #24
                    Втори ден каране без никакви проблеми :D Колега Stef не бях споменавал за термостата защото въобще не предполагах че проблема може да идва от неговото поставяне ,сори за което.Плюс това майстора ме убеди че няма никакви проблеми с обезвъздушаването ,че тя колата сама щяла да се обезвъздуши и тем подобни глупости.Вече на майстор не вярвам
                    Nissan Primera 1.6 16v P11
                    ex.Fiat Bravo 1.6 16v

                    Коментар


                      #25
                      Кво стана с тая тема? Какъв беше проблема? Че и на мене ми дойде до главата?

                      Коментар


                        #26
                        е

                        snaiperisto написа:
                        Кво стана с тая тема? Какъв беше проблема? Че и на мене ми дойде до главата?
                        Колега,аз имах газова и малко кофти се обезвъздушава с нея.Но все пак стана.
                        Nissan Primera 1.6 16v P11
                        ex.Fiat Bravo 1.6 16v

                        Коментар


                          #27
                          Хайде да ти е честито самостоятелното ремонтче! Кефя се като има резултат всичкото писане
                          CSI in the CAR !!!
                          Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


                          ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

                          Коментар


                            #28
                            е ?

                            Коментар


                              #29
                              snaiperisto написа:
                              е ?
                              Кво стана бе хора ? Някакво развитие по тая тема ?

                              Коментар


                                #30
                                kantarev написа:
                                Колеги,днес се позанимах с обезвъздушаване -много въздух имаше и резултата е супер ,сега имам парно ,не загрява(стои стрелката на водата по средата,изпарителя загрява и т.н Много се изкефих че се оказа въздух .Сега ще я покарам няколко дена и пак ще споделя как се държи .Много благодаря на всички,знаех си че ще се отзовете.А на всички с подобни проблеми им препоръчвам да обезвъздушат първо и след това други работи да правят
                                Ето го отговора бе не го ли прочете? :P :P Направи го и ти и си ток ако си с същия проблем
                                Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                                Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                                Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                                Коментар

                                Working...
                                X