Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акумулатор за Punto mk2 1.2 16V ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Акумулатор за Punto mk2 1.2 16V ?

    Колеги,моят акумулатор издаде багажа и сега избирам нов.На моя сегашният размерите му са 207/175/190... 44 ahМисля да взема нещо по-силно в Метро има промоции на Бош 56 ампера за 130..Мой познат каза,че ще ми направи отстъпка ако върна стария ми и ще ми даде Feea или нещо подобно 52 ампера за 110 лвТаа..кажете мнение кой е най-оптималният вариянт и колко голям акумулатор може да се събере в коша на Пунтото?

    #2
    Повече от 55-56 ампера не ти трябва. 60 амперовите вече са и с по-големи габарити. И те могат да се сложат, но излизат от гнездото. Ама защо ли си мисля, че оригиналните размери бяха по-малки от тези, които си написал. Сегашният ми е 54 амперов, с такива размери, и се наложи да му изрежа краката от едната страна за да влезе точно и да модифицирам пластмасовата кутия.
    Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
    Punto GT 1.4 Turbo '99
    Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

    Коментар


      #3
      Защо да си даваш парите за нещо повече от 44-45 Амперчаса, не разбирам? Това е малко моторче и не му е нужно нищо кой знае какво...

      Коментар


        #4
        Принципно от завода препоръчват 40Ah без климатик и 50Ah с климатик .
        Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
        Punto GT 1.4 Turbo '99
        Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

        Коментар


          #5
          Аз на мк1 1.2 16В карам с 75Амп/часа( така си взех колата) Но се наложи да му пооправя гнездото, че излиза със 4-5 сантиметра и опираше в канчето на разширителния съд та сега с един зъб за подложка да държи и едно въже със стегалка отгоре и съм чук. Което не значи че като забравих да свети цд-то 3 дена в колата и да свири на 1-2 имаше някой в акумулатора Слагай нещо за средни пари което да е 45-52 ампера и ще си доволен.

          Коментар


            #6
            Airfan написа:
            Защо да си даваш парите за нещо повече от 44-45 Амперчаса, не разбирам? Това е малко моторче и не му е нужно нищо кой знае какво...
            Заради единия киловат музика..ксенона..зиморничев съм и парното винаги е на макс :P Мисля даже по-нататък да сложа динамо от JTD...

            Коментар


              #7
              Поставиш ли голям акумулатор ще ти трябва и по-мощен алтернатор. В противен случай си рискуваш живота на второто.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар

              Working...
              X