Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кои марки масла са в опаковки непозволяващи фалшификация

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кои марки масла са в опаковки непозволяващи фалшификация

    Нека в тази тема споделим своя опит с маслата- кои масла се предлагат в опаковки , които не позволяват повторно пълнене на същата опаковка с друго масло.Преди време имаше разфасовки на Приста, където имаше хартиено запечатване под капачката. Някой ползва ли такива?Например такива опаковки :Опаковки, които ЛЕСНО се пълнят с друго масло след използване на оригиналното са:Обобщено:- Лесно се фалшифицират = повечето Кастрол = ......- Трудно се фалшифицират:= Селениа в метални разфасовки= Кастрол с плоски капачки / не на винт/= Лики Моли - със чупещи се капачки=...

    #2
    Всичко и навсякъде може да бъде фалшифицирано. Затова не е лошо когато можем да проверяваме какво купуваме. За мен няма никакво значение каква е опаковката, въпрос на желание и пари да се фалшифицира. А и напоследък много много според мен маслата не са фалшиви а толкова си могат То вече и двигателите така ги правят, че толкова си могат Всичко е за сметка на потребителя. За да е качествен продукта, трябва сериозна ръка и здрав контрол.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #3
      +1
      Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

      Коментар


        #4
        Колега, никой няма да ти купува използвани бутилки масло, да го пълни и да го продава след това. :D Тези, които произвеждат такива масла си правят бутилките, етикетите и всичко.Явно си представяш прекалено малък този сектор.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          BO написа:
          Колега, никой няма да ти купува използвани бутилки масло, да го пълни и да го продава след това. :D Тези, които произвеждат такива масла си правят бутилките, етикетите и всичко.Явно си представяш прекалено малък този сектор.
          има и малки и големи риби в морето.има случай - хвали се монтьор, че клиента поръчва супер масло - отваря тубата - бум в своята кола, а на клиента се налива най-евтиното наоколо.

          Коментар


            #6
            Сетих се че тук му е мястото да се включи Дидо и да сподели ако иска точно по въпроса ,,приятел маслар,,-как обикновено се прави и то на приятел и роднина.
            Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

            Коментар


              #7
              Кола

              Е то приятели/ познати ако не се Пре,,, бат коли други даваха в Германия че във фирмените сервизи слагат масла 3 или 5 пъти по скъпи а като са ги тествали в лаборатория все еднакви
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                от днес имам нова любима марка - взех го за да го пробвам, а под капачката я какво се оказа- има си запечатване:Обобщено:- Лесно се фалшифицират = повечето Кастрол = ......- Трудно се фалшифицират:= Селениа в метални разфасовки= Кастрол с плоски капачки / не на винт/= Лики Моли - със чупещи се капачки= Q8 - имат алуминиево запечатване под капачката=...

                Коментар


                  #9
                  Не съм много сигурен, но повечето масла вече имат двойна запечатка, дали е за да се предпази от фалшификация или се прави с друга мярка незнам
                  punto HGT

                  Коментар


                    #10
                    Момчета, никаква гаранция вече нямате за дадено масло, докато не му направите някакви тестове и видите голата истина, каквато и да е тя, ако ще в златна бутилка да е запечатано.
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      Ами аз каквото и масло да съм купувал (а не е като да не съм пробвал много видове), под капачката винаги е с алуминиево фолио запечатано. От Лукойл до Тотал - все си има отдолу запечатката. Ама... това изобщо не е гаранция. Такава запечатка не е сложно да се направи. Дори в къщи, ако се постарае човек, може да докара нещо подобно.
                      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                      Коментар

                      Working...
                      X