Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Летни гуми - 2 по 2 различни, безопасно ли е?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Летни гуми - 2 по 2 различни, безопасно ли е?

    Здравейте,Искам да Ви попитам дали е безопасно да си сложа две преди летни гуми от един вид (определена марка) и две задни от друг? Идеята ми е да си купя 2 по-запазени, а 2 от миналогидшните ми да минат за задни.Искам да се уверя , че е безопасно.Благодаря Ви

    #2
    Да, няма никакви проблеми.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Ще добавя, че ако имаш ABS е важно само да няма голяма разлика в размерите, за да не се обърка системата и да изключи.

      Коментар


        #4
        Моята лична практика е, че не е много безопасно. Миналата година карах с предни чисто нови гуми и задни на 5 години, който се оказаха с много голям грайфер, но лошо съхранявани( купих ги втора ръка) и бяха доста твърди и пързаляха.Резултата беше, че в следствие на перфектното сцепление отпред се отпусках и си карах спокойно, но гумите отзад ми изиграха лоша шега и ме завъртяха... размазах едно фиат купе и така... Та според мен е важно и да се кара с еднакво стари и износени гуми на 4 те колела. или 4 гуми на 5 години и да знаеш че нямаш чисто нови гуми или всичките чистонови ....

        Коментар

        Working...
        X