Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смесване на две трансмисионни масла

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смесване на две трансмисионни масла

    Имам по половин литър от две трансмисионни масла за ръчни скоростни кутии с еднакъв вискозитет 75W80: Tutela ZC75 Synth и Total Transmission BV 75W80 .Съвместими ли са двете масла и могат ли да се смесват?
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Може да ги смесиш и няма да се пресекат. Но такова нещо в трансмисия не бих налял никога. Само вискозитетите нищо не значат. Такива смесици особенно кофти се отразяват на хипоидни предавания където триенето е зверско. В случая Тутелата е доста по-добро масло от този Тотал. Тъй че, ако ще пестиш си докупи Тутелата. Това е съвета ми.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #3
      Danchojn написа:
      Може да ги смесиш и няма да се пресекат. Но такова нещо в трансмисия не бих налял никога. Само вискозитетите нищо не значат. Такива смесици особенно кофти се отразяват на хипоидни предавания където триенето е зверско. В случая Тутелата е доста по-добро масло от този Тотал. Тъй че, ако ще пестиш си докупи Тутелата. Това е съвета ми.
      в неговата кола дали има хиопидно зацепване някъде???без да му знам колата съм почти сигурен, че няма
      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

      Коментар


        #4
        Да съм споменал неговата кола? Дори не знам каква му е колата! Въпроса е принципен и такъв е отговора!
        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

        Коментар


          #5
          Имен ме интересува въпроса,но по скоро питането е дали да се долива масло или да се сменя цялото?По хубаво е да се смени,но пречи ли нещо,ако се долее масло в скоростите?

          Коментар


            #6
            willow75bg написа:
            Имен ме интересува въпроса,но по скоро питането е дали да се долива масло или да се сменя цялото?По хубаво е да се смени,но пречи ли нещо,ако се долее масло в скоростите?
            Не пречи, но трябва да е същото ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! ПРеди доливането тубата трябва да се разбърка много добре. Важно е. Това при положение, че маслото не е твърде старо. Ако трансмисионното е полусинтетика и е над 50 000 сменяй. Със синтетично и експлоатация по асфалт предимно, може да си позволиш и 100 000км. Не повече. От там нататък, колко маслото пази трансмисията е божа работа.
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар


              #7
              Въпросът наистина е принципен. Това масло няма да ми трябва за сегашната ми кола - опел астра Г, защото вчера смених маслото в скоростите с препоръчваното по каталог GM за ръчни скоростни кутии и не се очаква в обозримо бъдеще да го сменям пак. А все още не знам каква ще бъде следващата ми кола . Чисто и просто имам две туби, в които е останал по около половин литър от двете масла и се чудех дали мога да ги смеся. Освен че са с еднакъв вискозитет, сравних и всички означения на етикетите - почти идентични са. И цените им са почти подобни - 18-19 лв. литъра.Тутела-та я имам от предишната ми кола, фиат мареа. Сменях маслото в скоростите и ми остана около половин литър. А с Тотал-а историята е малко по-специална и си струва да я споделя, за да се убедите отново на какви негодни говеда поверяваме колите си в сервизите. В един сервиз в Пазарджик, който по принцип има високо реноме, смених съединител на астрата. Сигурен съм, че преди смяната маслото в скоростите беше на макс. Непосредствено след смяната на съединителя попаднах на една тема в този форум, от която разбрах, че при смяната на съединител при някои скоростни кутии изтича част от трансмисионното масло и след смяната трябва да се долее. И започна да ме човърка този въпрос, докато онзи ден отидох в сервиза и си поговорих с шефа им. Попитах го дали при смяната изтича част от маслото. Той първо каза, че на астрата не би трябвало да изтече, но после каза, че всъщност със сигурност е изтекло част от маслото. Попитах го дали са го събрали и доляли, но той хич не изглеждаше сигурен и затова им оставих колата да проверят. Когато вечерта си я взех, ми казаха, че са доляли почти половин литър от въпросния Тотал. След като се порових по форумите, установих, че са объркали вискозитета. За Астра Г се препоръчва пълна синтетика 75W90. Затова вчера изцяло смених маслото в скоростната кутия. Сами си правете изводите от тази случка.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                Ами, така правят. То като се зачетеш по темите с масла и тука "специалистите" така правят. Сипват квото им падне. Значи само по етикетите на тубата не може да си направиш почти никакви изводи! Този Тотал е зле. Доста зле. Въпреки че е 75W80 при ниски температури си вдига много вискозитета, повече от маслата 75W90. Нисък ВИ има. Нестабилно при висока температура. Тутелата е поне 20% по-добре.
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #9
                  Моето ново/старо/возило е нов внос и най-добре ще е да подменя цялото количество масло в скоростите.В книжката пише да се използва ELF ТРМ 4447 75W-80W 3,4литра/каквото и да означава това/.Изкажете мнение за добро масло на добра цена.

                  Коментар


                    #10
                    willow75bg написа:
                    Моето ново/старо/возило е нов внос и най-добре ще е да подменя цялото количество масло в скоростите.В книжката пише да се използва ELF ТРМ 4447 75W-80W 3,4литра/каквото и да означава това/.Изкажете мнение за добро масло на добра цена.
                    Ще ти пиша лично!
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      Ако искаш истинско синтетично масло търсиш такова, на което вискозитетния индекс да е поне 200. :D
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар

                      Working...
                      X