Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте ми маслен филтър за Фиат Браво 1.4 12V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Препоръчайте ми маслен филтър за Фиат Браво 1.4 12V

    Колеги,препоръчайте ми маслен филтър за Фиат Браво 1.4 12V 97 година. TsT хубава марка ли е?Видях го в магазина на Стамболийски.Въздушен също имат TsT.Въобще това TsT що за марка е.Редактирано заглавиеМодераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat 1.4 12V
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    Да си втори значи да си първи сред загубилите.
    Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

    #2
    Аз съм слагал Vasco и Tecneco и няма проблем, тези не ги знам какви са.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Techneco са италиански,нисък клас са,но не са чак толкова лоши.Моя съвет е или MANN или Purfluks.
      Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

      Коментар


        #4
        МАNN-W713/16.
        Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

        Коментар


          #5
          Сложих TECNECO za 6 лв. от "T&N car".Старият също беше такъв.След смяната на маслото запалихме и лампичката остана да свети за около 5 секунди и после изгасна.Това нормално ли е след смяна на масло?Предполагам трябва време да се напълни филтъра.Маслото е 10W40.
          Fiat 1.4 12V
          Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
          Да си втори значи да си първи сред загубилите.
          Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

          Коментар


            #6
            Нормално е.Важното е при следващите паления да гасне веднага и при загрял двигател,на празни обороти да не свети/пресветва.
            Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
            ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

            Коментар


              #7
              Re: Препоръчайте ми маслен филтър за Фиат Браво 1.4 12V

              Hengst филтър наи доброто на нашия пазар според доста сервизи нее много по скъп максимум 5 лева да е разликата от ментаците

              Коментар


                #8
                Re: Препоръчайте ми маслен филтър за Фиат Браво 1.4 12V

                mehanoveca написа:
                Hengst филтър наи доброто на нашия пазар според доста сервизи нее много по скъп максимум 5 лева да е разликата от ментаците
                Hengst и MANN са водещите истински филтри.
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #9
                  Re: Препоръчайте ми маслен филтър за Фиат Браво 1.4 12V

                  Danchojn написа:
                  mehanoveca написа:
                  Hengst филтър наи доброто на нашия пазар според доста сервизи нее много по скъп максимум 5 лева да е разликата от ментаците
                  Hengst и MANN са водещите истински филтри.
                  Какво значи истински филтри ?!
                  ex : Bravo 1.6 16v 103hp
                  now : Marea HLX 2.4 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Всеки един маслен филър, тръбва да съдържа два клапана. Един срещу оттичане на маслото в картера и един байпасен, който сработва при задръстване на филтъра. По този начин двг остава смазан, макар маслото да не се филтрира. Филтрите за някои автомобили не изискват такива клапани, защото те са в двг. Така са например всички, при които масленият филтър е тип "пълнител". Някои Опели са така също. Но в масовия случай клапаните във филтрите са необходимост, като някои двг-та са особенно чевствителни на тази тема и при неизправни клапани във филтъра за 10 000км стават големи бели - например G16B мотора на Сузуки. Опита ми ме е довел до тези две марки. Мерил съм им наляганията на сработване(не е лесно) и отклоненията са били винаги в рамките на 10%. Не само на нови но и на такива след 35 000км пробег, но тогава много зависи с какъв лубрикант се експлоатира колата. Филтърната хартия също не е маловажна но там, няма особенно какво да се пренебрегне и сбърка. Дори оригиналните филтри в Ауто Италия не са с качествени клапани вътре. Проверено е лично от мен. Да не говорим за оплътнителите. Попадали са ми филтри, които просто не могат да спрат да текат Съвсем скоро извадих от Нисан Микра(нова е), оригинален филтър и нямам думи просто, какво са и сложили за филтър............Та така, ако искате качествен филтър това са двете марки, но ИСТИНСКИ. Hengst имат и турско производство и колкото и странно да звучи, са читави, но въпреки това и аз ги избягвам. И двете марки са немски и си имат представители. Купуването от там гарантира липсата на проблеми. Нядавам се че ме разбра.
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      А знаеш ли че доста от филтрите на Hengst и MANN се произвеждат в България ?! В интерес на истината за качеството на Hengst наистина се обръща повече внимание .Поздрави
                      ex : Bravo 1.6 16v 103hp
                      now : Marea HLX 2.4 JTD

                      Коментар


                        #12
                        Хм, я си подплати твърдението, защото аз ги взимам от директен вносител и на тях ясно пише къде са произведени и произхода им е 100% гарантиран и той не е България за съжаление. Ако в България правим подобни неща с това качество аз съм първият, който ще ги купува. Ако в България ги дублират, трябва да напишат, че са произведени тук. Знам че тука се правят филтри, но аз лично такива освен въздушни не съм ползвал.
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          Работя във фирма която произвежда маслени , горивни , въздушни и кабинкови филтри за доста от големите компании ( МАН , Хенгст , Бош , Пурфлукс , Федерал Могул и други ) Пак казвам , наистина на Хенгст и най вече Бош се обръща голямо внимание за качеството , но по принцип един филтър който се произвежда при нас може да бъде в опаковки на всяка марка . Цялата продукция заминава в чужбина и тук в България няма представителство . П.С. Къде пише , че са произведени филтрите които вземаш ? Made in EU ?!
                          ex : Bravo 1.6 16v 103hp
                          now : Marea HLX 2.4 JTD

                          Коментар


                            #14
                            Ще снимам, дано не съм ги предал. Но на тях си пише Made in Germany.
                            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                            Коментар


                              #15
                              Ето какво ползвам аз.
                              Прикачени файлове
                              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                              Коментар

                              Working...
                              X