Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свещи за Grande Punto и още нещо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Свещи за Grande Punto и още нещо

    Купих за смяна следните части като всички са ricambi originali в съответните запечатани кутии и като ги отворих бях леко разочарован:1. Съединител комплект - лагер и притискател АР и феродов диск Valeo. В последствие видях един зелен стикер на кутията с надпис Factory remanufactured parts - предполагам Екологични директиви на ЕС ?! 2. Обтяжна ролка за ремък алтернатор и климатик - изненада, в кутията има ролка Dayco! А я платих доста повече от SKF Ta вече не мисля да разчитам на кутиите с ориг.части! Решил съм да сменя и свещи, но се чудя с какви. Предполагам NGK са оригинално вложените.
    SKODA 105L '78
    PUNTO 1.2 MPI ELX '94
    FIAT 126p '89
    TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
    GRANDE PUNTO 1.2 '06

    #2
    Най-добре си купи NGK

    Коментар


      #3
      Дайко неса лоши изобщо...според мен но проблем...бих си ги сложил без притеснение...
      petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

      http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

      Коментар


        #4
        Kuku написа:
        Най-добре си купи NGK
        NGK ок...BOSCH и те са добри... важното е техническите и термо параметрите да са удобни...по добре виж наръчника на колата...
        petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

        http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

        Коментар


          #5
          Ооооо, да, задължително по номер от каталог.

          Коментар


            #6
            отнасяй ето тези свещиhttp://www.ebay.co.uk/itm/4-NGK-SPAR...#ht_2282wt_954
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Точно такива си взех, каквито са в книжката към колата - NGK SPARK PLUGS ZKR7A-10. Взех ги от магазин в София, пак с кутиика ricambi orig. на цена 42 лв. за 4 бр.
              SKODA 105L '78
              PUNTO 1.2 MPI ELX '94
              FIAT 126p '89
              TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
              GRANDE PUNTO 1.2 '06

              Коментар


                #8
                От вчера съм със сменен съединител и бих казал, че има огромна разлика - педала в момента не усещам, че го натискам дори Оригинално вложения в колата съединител беше с марката АР и щампи на логото на Фиат. Проблемът е бил със лагерчето - върти се с усилие и се усеща нещо като "хрупане" отвътре. Смених и тръбата на водната помпа. За момента нямаше проблеми, но на няколко места беше доста ръждясала(направо подутини от ръжда), а ме предупредиха, че ако тя протече, датчика за температурата остава на сухо и като светне вече е късно. Свещите също бяха сменени и сега колата работи с една идея по добре, а може и просто да си въобразявам Във връзка със смяната на тръбата смених и антифриза с Paraflu UP. 50% към 50% смес със дестилирана вода го дават по опаковка за -40 градуса. За цените на сменените части ако някой желае, ще ги напиша Поздрави на всички
                SKODA 105L '78
                PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                FIAT 126p '89
                TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                GRANDE PUNTO 1.2 '06

                Коментар

                Working...
                X