Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

какви свещи да си взема

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ivailo rachev написа:
    Аз продавам такива свещи и си сложих и на моята кола и да разстоянието е 1.1мм. и за твоята по каталог дават тези.Иначе след слагането им колата ми съвсем леко стана по-динамична в ниските обороти и мотора работи една идея по-тихо на празен ход,но не учаквайте чудеса както описват някой в повечето постове Ако беше в Габрово аз нямам претенции да ми загубиш 1 час за проба,но си ми много далеч :D
    Чакай да почнем отначало за да не стане грешка :D Значи модела BKR6EIX-11, последната цифра показва, че разстоянието е 1,1ммСамо BKR6EIX са с разстояние 0,8ммИма и едни, които ги пишат като специална разработка за коли, които се карат на газ BKR6EIX LPG, които пак са с разстояние 0,8мм, тоест би трябвало да са същите като BKR6EIX.Отделно при работа на газ температурата в горивната камера е по висока и някъде чета, че трябвало свещите да са с едно число по студени, тоест да се мине на BKR7EIX, но незнам зимата на бензин докато обърне на газ дали няма да си вкарам автогол с по студени свещи, отделно дали няма да има проблем с бобините, при слагането на по студени свещи.Една интересна статия http://www.bosch.bg/bg/products/car_...ocs/zk_GAS.pdf
    punto HGT

    Коментар


      #17
      Интересно ми е на колко хиляди км. се сменят на газ и защо, по-скоро как се решава, че свещ е за смяна ?
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #18
        Като не знае от къде да почне, газаджията започва от свещи, кабели и прочие. Инак се гледат с лупа електродите и изолатора. Ако нямат износване и свещите работят нормално, що да сменяш. Ако им знаеш километрите, може да сменяш профилактично, според указанията на производителите.
        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

        Коментар


          #19
          ако всичко е ок , сменяш на колкото казва производителя и това еи не съм съгласен с това, че пищат по-чести смени за да взимат парите на хоратав такъв случа защо пишат смяна на филтри на 30 000 или 60 000 км
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #20
            didich написа:
            Значи модела BKR6EIX-11, последната цифра показва, че разстоянието е 1,1ммСамо BKR6EIX са с разстояние 0,8ммИма и едни, които ги пишат като специална разработка за коли, които се карат на газ BKR6EIX LPG, които пак са с разстояние 0,8мм, тоест би трябвало да са същите като BKR6EIX.Отделно при работа на газ температурата в горивната камера е по висока и някъде чета, че трябвало свещите да са с едно число по студени, тоест да се мине на BKR7EIX, но незнам зимата на бензин докато обърне на газ дали няма да си вкарам автогол с по студени свещи, отделно дали няма да има проблем с бобините, при слагането на по студени свещи.Една интересна статия http://www.bosch.bg/bg/products/car_...ocs/zk_GAS.pdf
            това с топлинното число явно не е точно такамоята кола излиза от завода с DCPR7E-N-10иридиевата свещ съответно е DCPR7EIXтази за газ е NGK ZKR7AI-8, като е специална поръчка от FIAT към NGK...дали е същата с DCPR7EIX нямам представа
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар

            Working...
            X