Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

какви свещи да си взема

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    какви свещи да си взема

    какви свещи да си купя за фиата колата е браво 1.8 16 в 1999 година колеги от форума ми препоръчаха НЖК обаче като отидох при моя човек от които си купувам частите ме разубеди каза че беру е много по добра свещ и на по добра цена разликата е малка в цените незнам коя марка да избера помагаите беруто ми го дава за 7 лв брои с отстъпката а НЖК за 9 лв с отстъпката

    #2
    Лично за мен на пазара има две марки за свещи и това са Денсо и НЖК.Беру също не е лоша марка,но аз лично предпочитам другите две.До момента колата ми е карана само с Денсо и нямам никакви проблеми.Преди карах със стандартните за модела с 2 полюса,сега сложих иридиеви и останах доста очарован от тях.
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

    Коментар


      #3
      Re: какви свещи да си взема

      mehanoveca написа:
      какви свещи да си купя за фиата колата е браво 1.8 16 в 1999 година колеги от форума ми препоръчаха НЖК обаче като отидох при моя човек от които си купувам частите ме разубеди каза че беру е много по добра свещ и на по добра цена разликата е малка в цените незнам коя марка да избера помагаите беруто ми го дава за 7 лв брои с отстъпката а НЖК за 9 лв с отстъпката
      Забрави е тая! NGK and Denso иридиеви е истината! Вносител на първите е Ауто хелп, на вторите Косер. За иридиевите варианти си има и други начини. Излиза по-евтино от колкото да ги купиш от България.
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #4
        ivailo rachev написа:
        ......Беру също не е лоша марка,но аз лично .......
        Ти лично ги слагаш само на форда Вземи си НЖК и не се занимавай с глупости, иридиеве, титаниеви, и ала бала. Това са консумативи който е редно да сменяш на всеки две смени на маслото. Свали старата свещ и ходи с нея в магазина и това е.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          +1 за NGK Iridium
          Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
          Fiat Stilo '02 1.6 16V

          Коментар


            #6
            S_BANKOV написа:
            ivailo rachev написа:
            ......Беру също не е лоша марка,но аз лично .......
            Ти лично ги слагаш само на форда
            На форда даже не знам какви са му свещите.Иначе мнението на колегите е идентично с моето
            Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

            Коментар


              #7
              Свещи

              Мисля, че най-добрия избор е НЖК. Такива са и оригиналните свещи, които производителя слага на новите автомобили, само че на тях пише със сини букви FIAT. И В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ БОШ иначе започва едно лудо сменяне на бобини.

              Коментар


                #8
                Re: Свещи

                busho_101 написа:
                И В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ БОШ иначе започва едно лудо сменяне на бобини.
                Аз пък предпочитам и слагам Bosch, защото на газ се изхабяват в пъти по-бавно от аналога на Denso при еднаква цена или дори леко по-ниска... и не сменям бобини.
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  #9
                  NGK - вектра б, ситроен ц2 и дедра карам/карах с такива...без грешка...
                  '05 E-class 3.0 24v 30mm H&R/Billstein B6KME GOLD GT/Barracuda LPG / '07 147 1.6 16v Eco Romano Antonio OBD2
                  Ex:
                  '07 159 1.9 16v JTD SW, '00 Lybra SW 1.9 8v, '86 Delta GT 1.6 8v, '04 C2 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    Колега и аз съм със същия мотор, но с вариатор. В момента карам с NGK, двуполюсни на газ, нямам проблем за сега. За моя и твоя мотор по каталог дават тоя модел - BKR6EKC, а като алтернатива дават тези - NGK Iridium BKR6EIX, които са доста по добри и мисля по нататък да ги пробвам, дано няма проблем с бобините ето линк http://www.ngk.de/en/product-finder/.../BKR6EKC/6881/
                    punto HGT

                    Коментар


                      #11
                      Re: Свещи

                      busho_101 написа:
                      Мисля, че най-добрия избор е НЖК. Такива са и оригиналните свещи, които производителя слага на новите автомобили, само че на тях пише със сини букви FIAT. И В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ БОШ иначе започва едно лудо сменяне на бобини.
                      На три Фиата имах щастието да сваля оригиналните свещи Палио 1.2 8в еднополюсен Бош на моята Брава 1.6 16в двуполюсен Шампион и на една Марея 1.6 също Шампион Не знам каде ги слагат НЖК в завода или в Евро 07.А за Боша си напълно прав.
                      FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                      Коментар


                        #12
                        didich написа:
                        Колега и аз съм със същия мотор, но с вариатор. В момента карам с NGK, двуполюсни на газ, нямам проблем за сега. За моя и твоя мотор по каталог дават тоя модел - BKR6EKC, а като алтернатива дават тези - NGK Iridium BKR6EIX, които са доста по добри и мисля по нататък да ги пробвам, дано няма проблем с бобините ето линк http://www.ngk.de/en/product-finder/.../BKR6EKC/6881/
                        Колега иридиевите свещи са много капризни към смесите,съвета ми е преди да си ги закупиш да намериш някой с такива и да пробваш как ще се държи на газ с тях и тогава да даваш пари да не се окаже,че си ги дал напразно и колата да започне да работи по-зле.
                        Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                        Коментар


                          #13
                          ivailo rachev написа:
                          Колега иридиевите свещи са много капризни към смесите.............................
                          С това не мога да се съглася. Няма такова положение. Има неправилно подбрани свещи. Параметри които често се пренебрегват, като например положението на искрата!
                          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                          Коментар


                            #14
                            ivailo rachev написа:
                            Колега иридиевите свещи са много капризни към смесите,съвета ми е преди да си ги закупиш да намериш някой с такива и да пробваш как ще се държи на газ с тях и тогава да даваш пари да не се окаже,че си ги дал напразно и колата да започне да работи по-зле.
                            Мерси за предложението колега, но едва ли някой ще се навие да му загубя 1 час време да си свали свещите, да ги монтирам на мойта и после пак да му ги върна, ако има такъв ще се радвам да я направим тая манипулация, макар че невярвам след слагането на тия свещи да има някаква усезаема разлика, че чак да я усетя. Някъде пишат, че след слагането на такива свещи се вдига и мощността с 2-3к.с., което може и да има някакъв ефект при засилени турбо коли, но при мен едва ли След достатъчно ровене и консултация с хора продаващи тия свещи разбрах следното: - за работа на газ разстоянието при свеща е добре да бъде 0,8мм, което разстояние няма да пречи и при работата на бензин, но има от тоя модел свещи, които са с разстояние 1,1мм мисля че беше, там вече при работа на газ може и да имам проблем, че даже и на бензин Отделно като правя нещо по мотора след това винаги ходя до газаджиите да я закачат да видят дали всичко е ОК с настройката, макар че до сега никога не се е налагало някаква корекция от тяхна страна
                            punto HGT

                            Коментар


                              #15
                              Аз продавам такива свещи и си сложих и на моята кола и да разстоянието е 1.1мм. и за твоята по каталог дават тези.Иначе след слагането им колата ми съвсем леко стана по-динамична в ниските обороти и мотора работи една идея по-тихо на празен ход,но не учаквайте чудеса както описват някой в повечето постове Ако беше в Габрово аз нямам претенции да ми загубиш 1 час за проба,но си ми много далеч :D
                              Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                              Коментар

                              Working...
                              X