Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Mасло за двигателя на Fiat Punto 1,9 JTD-2000г-80к.с?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Mасло за двигателя на Fiat Punto 1,9 JTD-2000г-80к.с?

    Отскоро имам Fiat Punto 1,9 JTD-2000г-80к.с.Въпроса ми е колко литра трябва за смяна на двигателното масло и каква марка e за предпочитане?На колко км е препоръчително да се сменя?Колата е на 144 000км-поне това показва километража?Италианците препоръчват-Selenia.Трябва ли да е точно такова?Благодаря предварително за отговора!Грешен раздел -> Преместена.Модераторски екип на Fiat-bg.org
    Истинските мъжете не харесват играчките,те са влюбени в тях!

    #2
    Re: Mасло за двигателя на Fiat Punto 1,9 JTD-2000г-80к.с?

    krasimir60 написа:
    Отскоро имам Fiat Punto 1,9 JTD-2000г-80к.с.Въпроса ми е колко литра трябва за смяна на двигателното масло и каква марка e за предпочитане?На колко км е препоръчително да се сменя?Колата е на 144 000км-поне това показва километража?Италианците препоръчват-Selenia.Трябва ли да е точно такова?Благодаря предварително за отговора!
    Ами като количество му се налива колкото пише в книжката 10w40 пише че трябва да е, а дали е селения или не е чак толкова важно.
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    Коментар


      #3
      По каталога на Castrol излиза 4,3 литра Edge Turbo Diesel 5W-40 или MAGNATEC 10W-40 A3/B4 .
      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

      Коментар


        #4
        1,9 jtd събира 4.9л масло .по-добре слагай селения турбо дизел

        Коментар


          #5
          Koличество масло-около 4.5 литра с филтъра.В книжката наистина пише 10W40, но пък тя е писана края на 90-те, а нещата се променят и развиват. Мисля, че няма да сбъркаш, ако сложиш по-качествено масло. Например 5W40.Смяна-на 20 000 км. или 1.5 години. Което настъпи първо.

          Коментар


            #6
            cheruna написа:
            Koличество масло-около 4.5 литра с филтъра.В книжката наистина пише 10W40, но пък тя е писана края на 90-те, а нещата се променят и развиват. Мисля, че няма да сбъркаш, ако сложиш по-качествено масло. Например 5W40.
            Не е така. Моята книжка е писана 2003-та и за моя мотор 1.3jtd си пише 5w40 а за 1.9JTD пише 10w40.Не че с 5w40 ще му е зле просто по вероятно да има по висок разход на масло, пък и това масло е доста по скъпо.
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              Двигателя ще му е по-добре смяна на 10 000км с 10W/40 и на година , отколкото с 5W/40 на двойно повече. Като се има предвид качеството на маслата и горивата в БГ, по-често е по-добре...
              ex-Punto 1.9JTD

              Коментар


                #8
                tattoos написа:
                Двигателя ще му е по-добре смяна на 10 000км с 10W/40 и на година , отколкото с 5W/40 на двойно повече. Като се има предвид качеството на маслата и горивата в БГ, по-често е по-добре...
                А дали тогава ще е по-добре примерно 15в-40 и на 6 месеца смяната?Или М10Д на 3 месеца?
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Обема е наистина 4.3л. масло с филтъра.Масла колкото щеш. 5W40 е по-добрият вариант. Марки няма да коментирам, ако искаш мнението ми - на лични. Гледай спецификациите да не са по-ниски от CF - дизеловата по API и В3 - по ACEA. Запомни, че вискозитета на маслото не зависи от пробега на автомобила! Но можеш да срешнеш, масла с много остаряли спецификации - например вчера видях как заредиха едно бензиново клио с масло по API - SG, при положение, че мотора изисква минимум SL.
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    Имам такова пунто от 4+ години.Първата смяна на масло беше с Мотул 6100 10В40 полусинтетика сменена на 8000км, а след това вече над 50 000км. маслото, което сипвам е Мотул 8100 X-Cess 5В40 синтетика и смяна на 10 000км.Двигателя си е в чудесно състояние, разхода на масло е клонящ към 0, тъй че няма да сбъркаш и ще си доволен ако го караш със синтетично масло с вискозитет 5В40, особено имайки в предвид предстоящия сезон и температури (марката вече си е твой личен избор на пазара има колкото искаш, къде качествени, къде не толкоз Yellow_Flash_Colorz_PDT_16 ).Принципно при смяната събира около 4,3л., тъй че си взимаш 5л. и ще имаш за евентуално доливане

                    Коментар


                      #11
                      infineon написа:
                      Не е така. Моята книжка е писана 2003-та и за моя мотор 1.3jtd си пише 5w40 а за 1.9JTD пише 10w40.Не че с 5w40 ще му е зле просто по вероятно да има по висок разход на масло, пък и това масло е доста по скъпо.
                      Ясно. Мислих, че за по-новите 1.9 jtd може и да пише в книжките и по-добро масло.Аз винаги съм го карал с 5W40 или 0W40. Разход на масло-незначителен. 500 мл на 20 000км. Горе-долу след 10 000 е на средата и досипвам, това което е останало от 5 литровата туба.
                      Двигателя ще му е по-добре смяна на 10 000км с 10W/40 и на година , отколкото с 5W/40 на двойно повече. Като се има предвид качеството на маслата и горивата в БГ, по-често е по-добре...
                      А за периода на смяна-който иска може да чете по форуми, да слуша майстори, немайстори и всякакви други. Другият вариант е лесен, бърз и според мен най-добър-да спазва предписанията на производителя и да използва спестеното време за по-полезни дейности[/b]

                      Коментар


                        #12
                        O.K разбрах-4,3 л. масло смяна на 10 000км -5w40 или 10w40.Нямам сервизна книжка,та за това ми бяха въпросите!Благодаря на всички които се включиха в темата още веднъж!
                        Истинските мъжете не харесват играчките,те са влюбени в тях!

                        Коментар

                        Working...
                        X