Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за гуми - с колко ще се повдигне колата?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за гуми - с колко ще се повдигне колата?

    Колеги, някой знае ли ако сложа гуми 205/55/15 колко горе долу ще се повдигне колата Сегашния ми размер гуми е 195/50/15 Благодаря на всички предварително Грешен раздел - преместена.Допълнено заглавие.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

    #2
    Разликата между двата размера е 30мм в диаметър. Това означава - по-големите да повдигнат колата с 15мм. С толкова ще се намали и разстоянието до калника по цялата дъга. Разликата би била точна при два комплекта гуми с еднаква дълбочина на грайфера.

    Коментар


      #3
      Ще се повдигне с 1,5 сантиметра, което не е малко, ама май няма да мога да завивам с тези гуми ... Целта ми е малко да повдигна колата, че бронята много опира ...
      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

      Коментар


        #4
        ами 195/55 как ти се струва като вариант ?
        Fiat punto 1,1
        Fiat bravo 1,6 16v
        Fiat bravo 2,0 20v
        Honda civic 1,5
        BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

        Коментар


          #5
          KrAs написа:
          ами 195/55 как ти се струва като вариант ?
          Сегашните са 195 и ми се струват малки, искам по-широки :P Като смятах с калкулатора 205/50/15 са по-големи като диаметър от 195/50/15 ама колко е вярно не знам
          Теоритиците си лаят, голфа си върви!

          Коментар


            #6
            В менюъла на Браво дават следните размери за 15" 185/55195/50и205/50
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Valiosport написа:
              Сегашните са 195 и ми се струват малки, искам по-широки :P Като смятах с калкулатора 205/50/15 са по-големи като диаметър от 195/50/15 ама колко е вярно не знам
              Вярно е! Но разликата в диаметър е 10мм, което в радиус е 5мм. Ако държиш на по-широки гуми този вариант е добър, но на въпроса за повдигането на колата - отговорът ще е само 5мм (пак да кажа - колкото е разликата в грайфера на една нова и една поизносена гума).

              Коментар


                #8
                Ми те мойте са тръгнали да си заминават особенно предните да изкарат още един сезон най-много и за това мисля да слагам 205/50/15 или 205/55/15, ама с вторите не знам дали ще мога да завивам
                Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                Коментар


                  #9
                  Най- добрия вариант намираш колега с такива гуми на джантите слагаш едната и тестваш ако си с окачването като в гаража ти имам лошо предчуствие за завиването но без проба няма как да сме сигурни
                  Fiat punto 1,1
                  Fiat bravo 1,6 16v
                  Fiat bravo 2,0 20v
                  Honda civic 1,5
                  BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                  Коментар


                    #10
                    KrAs написа:
                    Най- добрия вариант намираш колега с такива гуми на джантите слагаш едната и тестваш ако си с окачването като в гаража ти имам лошо предчуствие за завиването но без проба няма как да сме сигурни
                    Да, окачването е като в гаража ...
                    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                    Коментар


                      #11
                      Колеги някой слагал ли е 205 гума на 6J джанта и евентуално някоя снимчица ако може
                      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                      Коментар


                        #12
                        Това са гуми 205/50/15 ,качени на ори джанти! Без специално окачване, т.е. абсолютно нормално.Слагай без да се притесняваш, никъде не опира нито ти ограничава радиуса на завиване.
                        Прикачени файлове
                        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                        http://www.keepfighting.ms

                        Коментар


                          #13
                          Колегата е с типо и е с спортно окачване можеш да погледнеш гаража му, колега 205 на 6ж джанта ще изглежда адски грозно също така ще се чува и неприятен звук от гумите ти като на някой лада нива джантата ти с гумата ти ще изглежда така /__ борда на самата гума няма да може да се разпъне като хората по бих се съгласил да разпънеш гума на джанта вместо да я свиваш. Моя съвет е вземи 6,5 джанти а за калниците ако опират гумите като гледам как ти се виждат подкалниците мн. лесно ще се клъцнат Поздрави
                          Fiat punto 1,1
                          Fiat bravo 1,6 16v
                          Fiat bravo 2,0 20v
                          Honda civic 1,5
                          BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                          Коментар


                            #14
                            Добре е качил снимка колегата , няма значение дали е браво или типо, мисълта ми беше да вида как стои самата гума на 6J джанта, защото сега съм със 195 и ми се искаше да сложа 205 ... За опиране ми е ясно, че няма да опира, пък и да не може да прави пълен завой не е страшно ... За 6,5 джанта съм съгласен, че 205 ще и стои добре, ама като ще зимам джанти ще е нещо по-широко. Харесъл съм си едни 15-ки 7J и мисля да слагам 215/45/15 гуми, а дали ще могат да се намерат такива Калника само единия е зейнал колега, щото е крива веждата и не може да влезе ... трябва да се изправи
                            Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                            Коментар


                              #15
                              масово забелязвам в тоя форум че се слагат много широки гуми на тесни джанти 215 на 7ж прилича на бандаж.. на балон.. просто не изглежда правилно отзад може да изглежда добре ама в профил...
                              Haters Gonna Hate

                              Коментар

                              Working...
                              X