Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Крушки по арматурното табло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    mihr написа:
    dedicha написа:
    Здравейте, имам няколко изгорели лампички, ако някой знае къде се продават от тези с диодите да каже , и също това че имат резистор вътре сигурно ли е ? Виждам, че мненията са малко старички, но може някой пък да знае
    A знаеш ли защо са ти необходими диоди да слагаш?
    Аз лично искам да си сложа такива 1.во защото нямат жичка и вероятността да се скъса от вибрациите по дупките отпада2ро защото светят по силно и с по-хубав цвят

    Коментар


      #32
      dedicha написа:
      mihr написа:
      dedicha написа:
      Здравейте, имам няколко изгорели лампички, ако някой знае къде се продават от тези с диодите да каже , и също това че имат резистор вътре сигурно ли е ? Виждам, че мненията са малко старички, но може някой пък да знае
      A знаеш ли защо са ти необходими диоди да слагаш?
      Аз лично искам да си сложа такива 1.во защото нямат жичка и вероятността да се скъса от вибрациите по дупките отпада2ро защото светят по силно и с по-хубав цвят
      А мислиш ли, че за да ти осветяват 2 или 3 крушки цялото табло, има доста силно разсейване на светлината която се движи по светлопроводите? А на диодите дали ще е така? И знай, че нищо вечно няма. Ако дадеш 80ст. за крушки бош или осрам напр. няма да се "късат" жичките по дупките.

      Коментар


        #33
        Вероятно си прав, но нали тези от картинката имат лупичка, която разсейва светлината настрани или нещо бъркам? Иначе съм съгласен за бош и осрам, остава само да ми кажеш къде продават маркови крушки и отивам да си взема :DППОтидох в един магазин, имаха филипс и нарва като крушки, но нещо напоследък не съм доволен от фирмата филипс и си взех нарва по 1,20 едното. Иначе за диодите- дори и да не разливат светлината като крушки, там където сменях крушките има светловоди, и специално на мене в случая щяха да ми свършат по -добра работа, но имаше два вида в магазина- едни за около 4 лева комплект 2 броя, на които цокъла е бял, и не се вижда дали има резистор и затова не ги купих. Имаше и едни с прозрачен корпус на които се виждаше резистор, но бяха към 9 лева комплект 2 броя Другия вариант щеше да е да си купя два диода и сам да си ги запоя с резистори, ако изгорят тия крушки вероятно така ше направя.

        Коментар


          #34
          Колега, Бош можеш да си купиш от магазина на бош в Люлин. Цената им е 80ст. до 1лв. Като съвет ти го казвам и от опит, да си смениш всички крушки по таблото, защото от сътресението при демонтаж/монтаж на таблото прекъсва жичката и на светещите. Аз моите ги смених преди 3год. и до сега не ми е изгоряла никоя. В много малко от случаите това, което е излязло от завода не е оптималния вариант за даден елемент. Така, че побългаряването и псевдо-гъзарията не ги долюбвам. Успех

          Коментар

          Working...
          X