Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможно ли е двигателя да събира 1,8л масло?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    dudulia написа:
    Колеги,една идея,която не знам доколко е приложима,но не е за изключване.Понеже не знам до къде влиза щеката в картера не съм сигурен дали написаното ще е правилно ,като хипотеза.Значи мерите щеките?Те са с еднаква дължина.А премерихте ли тръбичката в която влиза щеката колко е дълга?Ако е резната с 1см дали няма да показва 1см повече?Да не би да е била счупена (може и от някой "майстор") и заменена с друга подобна?
    ама нали ако е малко маслото поне ши свети некоя ламБа на таблото... или ше кажете че крушката на тази ламБа ши дъ е изгорелъ...
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    Коментар


      #32
      donnna написа:
      dudulia написа:
      Колеги,една идея,която не знам доколко е приложима,но не е за изключване.Понеже не знам до къде влиза щеката в картера не съм сигурен дали написаното ще е правилно ,като хипотеза.Значи мерите щеките?Те са с еднаква дължина.А премерихте ли тръбичката в която влиза щеката колко е дълга?Ако е резната с 1см дали няма да показва 1см повече?Да не би да е била счупена (може и от някой "майстор") и заменена с друга подобна?
      ама нали ако е малко маслото поне ши свети некоя ламБа на таблото... или ше кажете че крушката на тази ламБа ши дъ е изгорелъ...
      Ами то не е малко.Нали показва повече?Въпросът е дали само показва повече или в действителност е повече,а не дали е по-малко
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #33
        donnna написа:
        сега сериозно... колегата PREDATORst като беше там - погледнахте ли дали картерите са ви еднакви??? щото помня, че на Мая радиатора не беше оригинален, а некъв странен и имаше проблем с него.... да не би да са и сложили по-плитък картер...
        Ееее стига де чак пък толкова ли предишния собственик е овапцал всичко.То не беше радиатор от Лада сега пък картера не бил оригинален.Проверете дали наистина двигатела не е от Лада 1500.
        dudulia написа:
        Колеги,една идея,която не знам доколко е приложима,но не е за изключване.Понеже не знам до къде влиза щеката в картера не съм сигурен дали написаното ще е правилно ,като хипотеза.Значи мерите щеките?Те са с еднаква дължина.А премерихте ли тръбичката в която влиза щеката колко е дълга?Ако е резната с 1см дали няма да показва 1см повече?Да не би да е била счупена (може и от някой "майстор") и заменена с друга подобна?
        Това с тръбичките също е много вероятно.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #34
          wwalker написа:
          И при мен се получи така при първата смяна. Източиха старото 5-10 минути и събра 3л Селения Голд. После на следващата смяна(тук вече двигателя беше загрял до работна температура, а предния път не съм сигурен) и подавам аз тубата Магнатек на човека, като му казвам, че събира 3л, така че там да спре да налива. Ония се ухили, каза, че е сменял на много 1.6 16V от марката и събират малко под 4л при смяна, но все пак наля 3л, дадах на контакт и като вкара и изкара щеката се вижда ясно - нивото е под минимума. Наля още почти литър и си дойде на максимума.Виждам 2 причини - първия път не е е източило(не е бил загрял двигателя) или Селения Голд нещо лъже в литрите по някакъв начин.
          мда, аз сам си сменям маслото и много го галя докато го наглася- обикновено като налея 3.5 литра е ок, понякога взема и 100 грама отгоре, но ако не я държа поне няколко 4аса маслото не се оттича. веднъж седя 10-15 мин и после с 3 литра беше на макс. а маслото ми е селения, да не кажете, че е е някой гъстак да не иска да тече и си сгрявам доста добре колата преди да го точа. заради това, че майсторите нямат време да го чакат много много си го сменям сам нито канал трябва нито нищо, само леген
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #35
            Tornado написа:
            ...Проверете дали наистина двигателя не е от Лада 1500.
            Замислих се много много сериозно...

            Коментар


              #36
              maiska написа:
              Tornado написа:
              ...Проверете дали наистина двигателя не е от Лада 1500.
              Замислих се много много сериозно...
              то хубу ама и на Лада 1500 двигателя не събира 1,800 л. масло - т.е. не е Ладов двигателя
              Fiat Punto 1.1-Синята птица
              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

              Коментар


                #37
                здравеите колеги аз имам сащия проблем с моята кола браво 1.6 1.6в 97г. смених маслото при един познат в неговиа сервиз и каза 4е побира 3.8л. на сутринта като премерих маслото беше доста над максимума но тои каза 4е е сипал то4но колкото трябва ве4е карам 6000км така и няма никакав проблем и все си мисля 4е ако беше в пове4е щеше да го изхварли от някаде или да избие гарнитура м/у другото нямам смяна на картери щеки и такива неща по4вам да си мисля 4е е заводски дефект
                запалиха двигателя и тогава той чу 4-римата да работят в перфектен синхрон, 1.6литровия 16клапанов Фиат Браво леко ръмжеше доволен от това че са го събудили

                Коментар


                  #38
                  ... и за това ако е някакъв дефект,вие сте източили 1 литър и сега вероятно кара с по-малко масло.Пак препоръчвам да източите зьа да видите какво е положението
                  Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

                  ZFA16000002608488

                  ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

                  Коментар


                    #39
                    Аиде да възродиме темата :DДнес колата доиде и преди да източим маслото сипахме една добавка за промиване...Източихме 2.9 литра....Наляхме 2 литра (1 туба металана Селения ) и 0.8 литра от друга метална туба...След цигара време маслото е на една идея под макс-аНо... идва и развързката на темата защо при наляти 2.9 литра масло на щеката ще показва 2 пръста над максимума.Просто в картера е имало толкова количество тлач, мазут или грес от нередовна смяна на масла и новото масло е седяло отгоре и затова е показвало доста на макс-а :DСлед промивката и смяна на маслото с ново + нов филтър всичко е на маято :DЛеко и безавариино каране на колежката
                    Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
                    IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
                    1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
                    2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

                    Коментар


                      #40
                      HCO написа:
                      Аиде да възродиме темата :DДнес колата доиде и преди да източим маслото сипахме една добавка за промиване...Източихме 2.9 литра....Наляхме 2 литра (1 туба металана Селения ) и 0.8 литра от друга метална туба...След цигара време маслото е на една идея под макс-аНо... идва и развързката на темата защо при наляти 2.9 литра масло на щеката ще показва 2 пръста над максимума.Просто в картера е имало толкова количество тлач, мазут или грес от нередовна смяна на масла и новото масло е седяло отгоре и затова е показвало доста на макс-а :DСлед промивката и смяна на маслото с ново + нов филтър всичко е на маято :DЛеко и безавариино каране на колежката
                      И тоя тлач и гняс вече го няма така ли?
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #41
                        Сега вече трябва да е наред - лично проверих всичко Сипахме добавката, колата работи около 5 минути и после източихме маслото - почти 3 литра.Чакахме го да се изтече около час - докато спре да капе. После сложихме филтъра и наляхме точно 2,8 литра.Запалихме двигателя само да се качи маслото, изчакахме 15 мин. и го проверихме - показваше точно половин см. под максимума.Мисля, че сега всичко е както трябва... и ще мога да спя спокойно П.П. Като направя една проста сметка излиза следното: от тия 3 литра като извадим 500 гр - толкова беше добавката, значи реално в двигателя е имало 2,5 литра масло и боклуци, които са били под формата на парфин или нещо такова.... И като извадим от 2,5 литра маслото което е останало след източването на единия литър (когато беше с 2 см над макс.) - т.е. 1,8 л, то излиза че в двигателя е имало поне 500-600 гр. боклуци... Което пък ме навежда на мисълта - от кога не е сменяно това масло.... Което пък ме води на едни други мисли за ангренажния ремък

                        Коментар


                          #42
                          HCO написа:
                          Аиде да възродиме темата :DДнес колата доиде и преди да източим маслото сипахме една добавка за промиване...Източихме 2.9 литра....Наляхме 2 литра (1 туба металана Селения ) и 0.8 литра от друга метална туба...След цигара време маслото е на една идея под макс-аНо... идва и развързката на темата защо при наляти 2.9 литра масло на щеката ще показва 2 пръста над максимума.Просто в картера е имало толкова количество тлач, мазут или грес от нередовна смяна на масла и новото масло е седяло отгоре и затова е показвало доста на макс-а :DСлед промивката и смяна на маслото с ново + нов филтър всичко е на маято :DЛеко и безавариино каране на колежката
                          малко се омотах - значи , източили сте 2,9 литра - показвало е над максимум преди това- ?ок?наляли сте 2,8 литра и е под минимум - ?ок?от мин до макс е около литър разлика , -?ок?Само според мен ли математиката не излиза?Според теб сте изляли 2,9 литра , а после в същия обем сте наляли 2,8 литра ?А разликата в показанията на щеката? при 2,9 - над макс.при 2,8 - около мин

                          Коментар


                            #43
                            Tornado написа:
                            HCO написа:
                            Аиде да възродиме темата :DДнес колата доиде и преди да източим маслото сипахме една добавка за промиване...Източихме 2.9 литра....Наляхме 2 литра (1 туба металана Селения ) и 0.8 литра от друга метална туба...След цигара време маслото е на една идея под макс-аНо... идва и развързката на темата защо при наляти 2.9 литра масло на щеката ще показва 2 пръста над максимума.Просто в картера е имало толкова количество тлач, мазут или грес от нередовна смяна на масла и новото масло е седяло отгоре и затова е показвало доста на макс-а :DСлед промивката и смяна на маслото с ново + нов филтър всичко е на маято :DЛеко и безавариино каране на колежката
                            И тоя тлач и гняс вече го няма така ли?
                            Няма го :DСлед като запали колата и лампата на маслото изгасна мигновенно . Изчакахме няколко мин да се стече и нивото беше полувин сантиметър под максимума. След като се стече напълно ще е на макс-а. Посъветвах Мая да го провереи на студен мотор и на равно ...
                            Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
                            IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
                            1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
                            2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

                            Коментар


                              #44
                              u_bo написа:
                              HCO написа:
                              Аиде да възродиме темата :DДнес колата доиде и преди да източим маслото сипахме една добавка за промиване...Източихме 2.9 литра....Наляхме 2 литра (1 туба металана Селения ) и 0.8 литра от друга метална туба...След цигара време маслото е на една идея под макс-аНо... идва и развързката на темата защо при наляти 2.9 литра масло на щеката ще показва 2 пръста над максимума.Просто в картера е имало толкова количество тлач, мазут или грес от нередовна смяна на масла и новото масло е седяло отгоре и затова е показвало доста на макс-а :DСлед промивката и смяна на маслото с ново + нов филтър всичко е на маято :DЛеко и безавариино каране на колежката
                              малко се омотах - значи , източили сте 2,9 литра - показвало е над максимум преди това- ?ок?наляли сте 2,8 литра и е под минимум - ?ок?от мин до макс е около литър разлика , -?ок?Само според мен ли математиката не излиза?Според теб сте изляли 2,9 литра , а после в същия обем сте наляли 2,8 литра ?А разликата в показанията на щеката? при 2,9 - над макс.при 2,8 - около мин
                              Източихме 2,9 л - с толкова масло показваше максимум, сипахме 2,8 л и показваше 0,5 см под максимума.Сметките на пръв поглед наистина не излизат, но според мен е имало почти твърд слой боклук от старото масло, в който е потъвала щеката - след първата смяна маслото е било над този слой и показваше с 2 см повече. Като източихме 1 литър, маслото реално е станало 1,8-2 л., но щеката е продължила да потъва в слоя боклук и затова на щеката показваше максимум.Това е моето обяснение ...

                              Коментар


                                #45
                                maiska написа:
                                u_bo написа:
                                HCO написа:
                                Аиде да възродиме темата :DДнес колата доиде и преди да източим маслото сипахме една добавка за промиване...Източихме 2.9 литра....Наляхме 2 литра (1 туба металана Селения ) и 0.8 литра от друга метална туба...След цигара време маслото е на една идея под макс-аНо... идва и развързката на темата защо при наляти 2.9 литра масло на щеката ще показва 2 пръста над максимума.Просто в картера е имало толкова количество тлач, мазут или грес от нередовна смяна на масла и новото масло е седяло отгоре и затова е показвало доста на макс-а :DСлед промивката и смяна на маслото с ново + нов филтър всичко е на маято :DЛеко и безавариино каране на колежката
                                малко се омотах - значи , източили сте 2,9 литра - показвало е над максимум преди това- ?ок?наляли сте 2,8 литра и е под минимум - ?ок?от мин до макс е около литър разлика , -?ок?Само според мен ли математиката не излиза?Според теб сте изляли 2,9 литра , а после в същия обем сте наляли 2,8 литра ?А разликата в показанията на щеката? при 2,9 - над макс.при 2,8 - около мин
                                Източихме 2,9 л - с толкова масло показваше максимум, сипахме 2,8 л и показваше 0,5 см под максимума.Сметките на пръв поглед наистина не излизат, но според мен е имало почти твърд слой боклук от старото масло, в който е потъвала щеката - след първата смяна маслото е било над този слой и показваше с 2 см повече. Като източихме 1 литър, маслото реално е станало 1,8-2 л., но щеката е продължила да потъва в слоя боклук и затова на щеката показваше максимум.Това е моето обяснение ...
                                Радвам се че добавката ти е помогнала!Аз като ти казах имах предвид друга добавка,която се налива след като се източи старото масло се налива тя,мотора работи около2-5 мин на тихи обороти след това се излива добавката и се налива вече новото масло.С тази която сте ползвали все пак е останала тиня и смоли на дъното на картера.А и ако след покупката не си сменяла ангренаж и ролки бих те посъветвал да го направиш възможно най скоро,че после да не ти казвам какво се получава
                                Bravo 1.2 16v
                                Lancia Dedra 1.8 16v
                                Suzuki GSXR250R

                                Коментар

                                Working...
                                X