Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гуми за сняг/Зимни гуми/

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    ilko-gd написа:
    Имаме, даже доста сериозни зими са понякога. Тази тема е като за марките на колите, всеки си хвали някоя. Аз за мен съм си се убедил, че полза от зимни гуми няма и то не от ей така приказки на масата ами от 7г наистина активно шофиране. Миналата зима карах и кола със зимни гуми и моята по един и същи маршрут, най-много сняг имаше от Юндола към Белово, минавах го почти всеки ден този път и разлика не съм намерил такава че да ми направи впечатление. И двете коли си занасяха леко по завойте. Всеки си решава за него, но за мен това си е по-скоро рекламен трик за продаване на гуми.Тогава пък какво ще кажете за гумите втора употреба - какво от това че са зимни като са на 5 години примерно, все тая нали
    От 10г. не карам колата с гуми втора ръка това е мизерна работа според мен , затова нямам мнение :D Щом смяташ че това е рекламен трик може би става да караме и по джанти що са ни гуми
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    Коментар


      #32
      Крайно време е да направят зимните гуми задължителни... :D Все си пилим около едно и също. Имам чувството обаче наблюдавайки споровете, че обикновено хората отричащи зимните гуми са такива, които не искат, или не могат да отделят пари за тях. Търсят варианти, като всесезонни гуми, или втора употреба зимни, или нови зимни, но два броя. Имал съм няколко коли и за 13 години шофиране съм се убедил в качествата на зимните гуми. Неслучайно и специалистите предпоръчват при темперетури под седем градуса шофиране със зимни гуми, но не мога да разбера, защо много от вас (пак онази група цитирана от мен) решават, че това е рекламна кампания!? Каква рекламна кампания, като аз с два комплекта зимни и летни гуми изкарвам два пъти по-дълго време от всички с всесезонките? Каква е далаверата да се продават зимни гуми тогава след, като аз ще си купя нов комплект зимни гуми след 5 години, а вие нови всесезонки след 2.5-3? Между другото, когато темперетурите са малко над нулата опитайте да стиснете с пръсти грайфера на всесезонка/лятна и зимна гума. Дано тогава нещо ви светне... Някакъв странен егоизъм, тарикатлък витае навсякъде... Специален клип се прожектира преди филма в кината призоваващ изключване на телефоните, но уви, огромен процент тарикати не си ги изключват. Същите такива се завират първи на светофара правейки трета, четвърта колона. От няколко години се говори усилено за ползата от зимни гуми, много хора реагират "е... ще ми обесняват те на мен... пари ще ми взимат...". Забелязвам обаче, че шофьорите с по-голям опит са направили правилният избор.
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #33
        На колегата Vladim ще кажа само едно. Нали във всички теми твърдите, че след вторият сезон гумите си губят голяма част от свойствата, защото самият каучук старее, а ти казваш, че ще изкараш 5 зими с един комплект гуми, което си е за мен едно голямо противоречие, нали Ето едно мнение на колегата Kuku написано във форума на Алфа, което напълно подкрепям и с което поне аз спирам да пиша в тази тема, че ще се повтарям както стана и с миналогодишната тема Това не значи разбира се че някой е застрахован от грешки и инциденти.Безаварийна зима на всички :D Цитат: "Който не може да кара на сняг - гумите, спирачките, амортесьорите, снега, леда, финансовата криза, Джордж Буш, Осамата и Опра са му виновни "
        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

        Коментар


          #34
          ilko-gd написа:
          На колегата Vladim ще кажа само едно. Нали във всички теми твърдите, че след вторият сезон гумите си губят голяма част от свойствата, защото самият каучук старее, а ти казваш, че ще изкараш 5 зими с един комплект гуми, което си е за мен едно голямо противоречие, нали
          Добре, всички предполагам ще кажат че си прав, колко км изминаваш през зимата и колко през сухия сезон и за тези пробези можеш ли да си позволиш лукса на всеки сезон да сменяш гуми? Някои могат но те са може би 2-10% или незнам колко си там, а болшинството неможем да си позволим такъв лукс и затова караме до дупка ако гумите на пръв поглед нямат видим дефект и имат сносен грайфер. Болшинството си купуваме гуми втора употреба и казваме че сме с "нови" гуми, да ама теа са нови за нас само и т.н. Още много може да се пише в този ред на мисли, но няма смисъл, всичкото опира пак до финансови възможности, затова тука се пише и за и против купуването на нов или стар автомобил. Аз лично ако мога да си го позволя бих се абонирал за каквато и да е мярка и на всеки 3 г. като в Япония да ми я сменят за новичка, да ама не и в Бг. са малцина които могат да си го позволят, тогава нямаше да има смисъл да коментираме за гуми, части и т.н. форума щеше да си загуби половината смисъл за помощ от рода "направи си сам" и "обади се на приятел". Та така всеки според възможностите и според рзбиранията си и преценката за собствената и на околните безопастност.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #35
            Ако сте пропуснали мнението на Pinko за таз годишните тестове:http://clubalfaromeo.com/forum/showt...653#post360653... и умната тази зима
            Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

            Коментар


              #36
              Хубаво си пишете така ама я да видим сега на колко от вас се налага през месеца да преминава през проход като Шипка да речем.На мен ми се налага най-много 4-5 пъти в месеца и най-малко веднъж.Е питам аз как да не си поставя нови гуми за сняг през зимата.И ако трябва да се изпълни всикчо по мнението от Алфа форума то означава ,че гумите трябва да ги въртя летни зимни за сезона най-малко 20 пъти.Къде ще му излезе края ако ходя на сервиз за гуми?
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #37
                Ники, Торнадо демек, никой не те кара да си връткаш гумите 20 пъти. Но и никой не ме кара мен да си купя зимни гуми за точно 10 дни сняг във Варна, ако имаме късмет. Ако нямаме - няма да има сняг. Гумите ги демонстрирах на лед и сняг в присъствието на Авео. Всесезонки Максис са. Ама наистина сме големи щрауси българите... Щом всички карат зимни - всички трябва да са със зимни..., а гумите не са зимни, а както ти казваш - за Сняг... Е па у Варна снег има мноо редко - почти никак даже. А на студения асфалт и летните ми гуми брумят, но не са толкоз стабилни като Максиса. Летните ми (4 броя, чисто летни) са мишелин пилот и мишелин пилот примаси - шумни, гадни гуми, но са на 2 сезона.
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #38
                  Исках да кажа ,че колкото пътувам през летния период толкова и зимния по едни и същи маршрути.Това налага използването при мен на гуми за сняг и то наистина такива ,а не от рода на Америка,Тигър,Ласа и други такива от Практикер да речем/ех не ги продадоха тези боклуци само им сменят дота/.За кой път вече не знам го пиша ,но миналата зима с Бравото с Нокиан отпред накъдето го насочех в снега от там минаваше.Мареата малко се изложи с Gislaved и затова сега и набих същите отпред да я видим кво ще прави.Имам чувството обаче ,че предните ми пружини са вече уморени смачкани и ми е много ниска предницата ,но за това ще пусна отделна тема.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #39
                    Не подценявай Ласа-та.

                    Коментар


                      #40
                      Airfan написа:
                      Не подценявай Ласа-та.
                      Защо?Виж цената и и тогава я хвали.За един зимен период може да копае ,но на втория става дърво.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #41
                        ilko-gd написа:
                        На колегата Vladim ще кажа само едно. Нали във всички теми твърдите, че след вторият сезон гумите си губят голяма част от свойствата, защото самият каучук старее, а ти казваш, че ще изкараш 5 зими с един комплект гуми, което си е за мен едно голямо противоречие, нали
                        Ако от мен си видял подобно твърдение, цитирай го! Не ме подставяй под общ знаменател, моля! Честно казано, забелязвам, че зимните ми гуми се износват дори по-малко от летните! Да не говорим, че ще ги търкалям четвърта зима и са супер меки на пипане, никъде нямат пукнатини, а и грайферът им е порядъчен. Все пак гумите ги съхранявам правилно, лятото не ги пече слънце и ги подменям с летните преди да е пекнало силно слънце. На година изминавам не повече от 13-14 хиляди километра. Всеки има някакви убеждения. Аз пак казвам, че съм се напатил от всесезонки и никога няма пак да сложа такива гуми на колата си! А пък от зимните гуми съм видял голяма полза. Това е моето мнение и никой не може да ме убеди в противното, всеки сам решава в крайна сметка
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #42
                          И на бравото и на Мареата смятам все още ,че гумите за сняг са читави.И в тази връзка преди започването на зима 2009 г. ще пусна Корморана от 2005 за продан.Дори и 60 лв. за двете да взема все е нещо.Веднага подновявам с още 120 лв. и имам гуми за сняг ДОТ хх09.По следващата година 2010 пускам Gislaved EuroFrost 3 2007 за примерно 80 лв. и отново подновявам.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #43
                            Atanas71 написа:
                            Vladim написа:
                            Kuku написа:
                            ...Реално пестиш само от преобуването.... 20лв.
                            Тези 20лв. бяха преди 5 години... сега искат по 30, че и нагоре. Затова едни красиви елегантни ляти джанти за лятото и едни здрави стоманени за зимата... сменяш си го, когато ти е кеф, не се занимаваш с висене пред гумаджийници при първия паднал сняг. Ха честит ви нов раздел! :D
                            Аз пък мисля че реално пестиш само от сигурност здраве и живот :D Не мога да разбера някои хора които така спестяват от всичко та чак и от гуми ще ми дават пример как да спестявам . А де бегай , няма нищо по добро от това да разполагаш с 4бр. хубави зимни и 4бр. летни гуми на джанти и да си ги смениш според сезона Аз избрах този вариант, миналата зима монтирах 4бр. зимни Клебер Крисалп 195/55/15 600лв. които са на 3-4хил.км. тази зима ще им е втора . Ако не ги контузя може и три зими да изкарат + комплекта летни Спортива които другото лято ще им е последно излиза че с 8 гуми при нормален пробег може да изкараш 5г. :D
                            е то по принцип живота на една гуъма си е 5 години и каучука почва да се втвърдява ама ние в БГ май не го спазваме много често познавам хора който карат с гумите си докато не се видят конците им аз и затова не си се качвам при тях, че да няма после
                            Subaru B9 tribeca 3.0
                            Peugeot 307 04
                            Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
                            Fiat Brava 1.6 16V 103

                            Коментар


                              #44
                              аз за пръв път ще бъда на "тази страна" в тема за зините гуми. тази зима ми е първа със зимни като се има предвид, че карам от 2002 и зимата не си седя вкъщи, а си карам всяка съб-неделя извънградско. миналата година бяхме в балкана, аз с летни гуми, другата кола със 4 зимни. моето браво, другата пежо 405 комби дизел. аз имах вериги, на 2 януари падна доста сняг и тръгнахме. аз с моите нелощи летни въобще, ама хич не можех да се меря с пежото. отчитам,ч е то е дизел, по-тежко е, багажа беше в него, но той си караше със 70 без да се притеснява от занасяне, а аз трябваше д асложа веригите, защото няма копане иначе. сле дизвестно каране снега беше поотъпкан, малко и само на места, но аз не можех да сваля веригите, защото колкото и на места да е само задницата с 50 ми поднасяше и ако нямам вериги отпред да дам газ д аме издърпа си падам от пътя и това е. абеее доста се мъчих и не можех да потдържам неговата скорост. затова реших да си направя все пак експеримента и тази година д аси купя зимни. взех си от колега 2 с дот края на 07, корморан. миналата седмица карах по тракия на сняг и малко лед. ами разликата в копането е огромна, с летните нямаше да мога да мина без вериги, защото спирахме на байр нагоре и потегляхме от място, а със зимните потеглях значително по-добре. за спирането разлика не открих. за стабилност също не открих, защото задницата едвам я удържах, но по съвет на колега оттук ще си направя и там експеримента да сложа зимни, пък да видя дали ще стане по-стабилна.
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар


                                #45
                                pakumba написа:
                                ....
                                Разликата на сняг е просто огромна...и в спиране и в потегляне и като стабилност ако си с 4 читави зимни гуми
                                Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                                Коментар

                                Working...
                                X